61

Re: Papilio

Zdravím otu, mám ještě dotaz, jaký používáš substrát a co do něj mícháš na provzdušnění a kde máš Papílio umístěný, jestli je celý rok na slunci nabo je na východní popř. západní straně.   Dáváš ho v létě ven na slunce?  Díky za každou i krátkou odpověď.

eda

62

Re: Papilio

eda napsal:

Zdravím otu, mám ještě dotaz, jaký používáš substrát a co do něj mícháš na provzdušnění a kde máš Papílio umístěný, jestli je celý rok na slunci nabo je na východní popř. západní straně.   Dáváš ho v létě ven na slunce?  Díky za každou i krátkou odpověď.

Ahoj Edo,
používám "speciální" směs. Má 3 složky. 2/5 tvoří zahradní substrát (koupím), 2/5 dobře rozložená listovka (sám si vyrábím) a 1/5 zetlelý kravský hnůj (trochu odeberu zemědělcům). Že to funguje usuzuji z toho, že ostatní hvězdníky mi pravidelně každoročně kvetou.
Papílio mám umístěný u okna v místnosti na západ. V létě na něj svítí sluníčko od 15 do 20 hodin. Místnost je minimálně vytápěná. Takže v zimě je tam chladno. Ven ho v posledních letech nedávám. V době květu ho přestěhuji do obytné místnosti s teplotou 22°C a více. Přesazuji 1 x za 2 až 3 roky.
Ota

63

Re: Papilio

Oto, zajímávý a jednoduchý návod na výrobu substrátu.
Já mám Papilio v zimě v teple i když u okna může být v noci kolem 16st. Je vidět, že se Papilio dokáže přizpůsobit různým podmínkám. Ven ho také nedávám, po špatných zkušenostech s narcisovou mouchou a něj nechci přijít.

eda

64

Re: Papilio

Tak já už jsem si Papílio taky pořídila. Teď jsem zvědavá jestli jej budu umět taky pěstovat.  an

65

Re: Papilio

Oto pokud nějaké zbude tak se hlásím až budu mít něco co by se ti hodilo ...

66

Re: Papilio

Karen, přeji ať se mu u tebe dobře daří. Jestli je to koupená velká cibule, tak by měl Papilio nyní vykvést.

eda

67

Re: Papilio

Edo, já jsem si taky právě koupila Papilio, u toho Bráta.. cibule je menší než obvykle bývají, má v průměru asi 20 cm. Zatím má tři lístky, na květ nenasazuje  ad Snad mi taky vykvete  ad

68

Re: Papilio

A mě přijede zítra  ag  ...doufám  :lol:

69

Re: Papilio

Papilio má o trochu menší cibule. Evčo myslíš obvod 20 cm? Táké přeji aby ti Papílio prospíval. Docela nás přibývá. Budeme mít více zkušeností.  an

eda

70

Re: Papilio

Jo jo Edo, myslela jsem v obvodu 20 cm  ab

71

Re: Papilio

eda napsal:

Karen, přeji ať se mu u tebe dobře daří. Jestli je to koupená velká cibule, tak by měl Papilio nyní vykvést.

Na to bych nesázela... mě taky přišla dospělá cibule a vykvetl až druhý rok ad

mj. EDO, dodatčně gratuluji ke květům!!!

72

Re: Papilio

Nějak jsem tě přehlédla když jsi mi napsal tak moje reakce dodatečně  ab 
Nedovedu dostatečně posoudit, jestli je cibule Papilia dost velká, ale nasazeno na květ asi má.Jen má špičku ulomenou už při dodání a už po namoření začalo z ní něco vyčuhovat, jen je mi divné ,že je to co z ní raší dvojité.To tak u Papilia bývá?

73

Re: Papilio

Papilio roste jako všechny ostatní hvězdníky. Poupě má trochu delší, protáhlejší. Škoda, že u tvého papília je ulomený vršek poupěte. Uvnitř asi vyráží složené okvětní lístky. Normálně by byly skrytý uvnitř poupěte. Uvidíš jak to s květem dopadne, jesti mu nebude kousek chybět.   :o

eda

74

Re: Papilio

Dnešní ráno  - první co jsem udělala bylo, že jsem spěchala podívat se co dělá Papílio, jestli se už otevřelo.Večer se totiž již jeden z lístků odtrl od poupěte a zaujal polohu rozkvetlého květu.Ostatní byly ale nezměněné.Pohled který mě ale ráno čekal mě rozesmál docela nahlas. Celé to poupě jaksi zbachratělo zmenšilo se, zato blizna se prodloužila ještě víc .Kěvt místo aby se otevřel tak se změnil v kuličku která dosedla až ke stopce.  ab   ab   ab Vypadalo to děsně srandovně.Měla jsem vzít foťák a udělat snímky, ale v tu chvíli mě nejvíc zajímalo co se mu to chudince přihodilo  :o   ac   :lol:  !!! Na nízkém stvolu dva balonky s ocáskem   ab   ab   ab
Vzala jsem celý květináč ke stolua začala zkoumat co to je.Když jsem zatáhla za okraje listku a oddělila je od sebe,stačilo málo a jednotlivé lístky sami odskakovaly z balonku do správné polohy. K čemu došlo?? Jak poupata přišla o vrcholek květu ,poraněné lístky zaschly a tou zaschlou části zůstaly spojené.A jak se poupě vší silou snažilo otevřít stahovalo se ke stopce ,blizna vylézala ven a květ se zkracoval!

Celá moje rostlinka je mrňous možná i v důsledku toho poranění Na výšku má květ 12 a na šířku 10 cm.Stvol měří jen 14 cm.

Jeden z bočních listů o špičku nepřišel tak docela a ten jediný se včera sám dokázal otevřít.

75

Re: Papilio

Karen to jsou ty háďátka?stejně papilio je moc krásná amarylka an  když jsem jí viděla prvně tak jsem si jí hned objednala, ag jinak se ti ty hadi opravdu vyvedli ab  ab

76

Re: Papilio

Karen je krásný i s tím ukousnutým krajíčkem!!!! Papilio je moc hezká odrůda.
Mám doma také novou cibuly - zatím bohužel bez poupátka. Tak snad se budu moci za čas také pochlubit takovým nádherným květem jako má Tvůj Papilio. Moc gratuluji.... an

77

Re: Papilio

Ano Janko, to jsou ta háďátka.  ab   ab Ještě potřebují jak bych řekla přežehlit,ale už se mi zdá že se vypínají.Jestli budou vypadat lépe zítra ,tak znovu ofotím.Není ta moje příliš zelená? Porovnávala jsem to s fotkama v předu a zdá se mi to! :lol:

78

Re: Papilio

Karen, to je krása http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9895.gif

79

Re: Papilio

Karen gratulace  ag

80

Re: Papilio

teda Karen, nerad to rikam, ale zavidim...opravdu famozni kousek!! pokud budes opylovat a udela seminka tak se hned hlasim, kdyztak Ti muzu poslat seminka aspon nejakych letnicek..

81

Re: Papilio

Karen také gratuluji. Je trochu zelenější, ale to může být focením. Tvar květu se poškozením změnil, zdravý Papílio má spodní lísky hodně protažené.

eda

82

Re: Papilio

Karen,již jsem Ti ho chválila "vedle" ale zaslouží to znova  an  an  an

83

Re: Papilio

Edo fakt je tak zelenej , všimla jsem si toho hnedka i když ještě byl zavřený.
Mirku, já myslím že má vháji blizny a to u obouch květů . Vypadají oschlé ,ale pyl je nebo spíš bude dobrej zatím jem jej přenesla na poslední květ u Minervy, zkusím i tu vlastní ,ale to nevypadá. Tak nejspíš jen křížené a to ti ráda pošlu ,když se zadaří.
Je to taková malinká pusinka mezi těmi obry. Až bude tma pokusím se udělat fotku okna z ulice. Ráno to nešlo, zrcadlil se mi tam barák přez ulici.  ab   ab   ab

84

Re: Papilio

Heli dík ,představ si, že mi dneska vylezlo druhé semínko  Sydney trvalo mu to o celých 6 dnů déle nežli prvnímu. To bylo překvápko  ab   ab

85

Re: Papilio

ale od tebe karen lezou perfektne, ted teda lezou i ti posledni opozdilci...

86

Re: Papilio

Karen kdy se to dá vydělat z toho pytlíku abych to nemusel mít uvnitř a mohl je dát už ven?

87

Re: Papilio

Rady a co máš v pytlíku? To jako ta semínka ode mne? No ty moje jsem sázela do krabiček od zmrzliny a jak měly jeden dlouhej lísteček už se tam na výšku nevešly a tak jesou otevřené již nějakou dobu.  http://karelex1.rajce.idnes.cz/31d_Amar … _ze_semen/

88

Re: Papilio

No Karen já je mněl nebo mám v krabičce ale tu mám v mikr.sáčku ale už jsou celkem vysoké ty listy víš

89

Re: Papilio

Karen, sice s delší prodlevou, ale VELKÁ GRATULACE  k Papilliu!

90

Re: Papilio

Jo Rady já myslím, že už je můžeš mít navolno jen před průvanem  - když větrám pak na tu chvílku semenáčky zacloním.
Papílio do rána srovnalo lístky no, co má pryč, má pryč ,ale myslím si že mu to o kapánek víc dneska sluší http://sklad.obrazku.cz/t337592_Snmek058.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t337593_Snmek059.jpg