61

Re: Pěstování ze semínek-2

Evi jestli bych mohla poprosit,tak bych měla o nějaké zájem ad    Ilona

62

Re: Pěstování ze semínek-2

Já taky, Evi. Místa mám dost;) Jana

63

Re: Pěstování ze semínek-2

Zachránily jste mě holky ab Chcete si vybrat které chcete nebo berete všechno?? ab Pošlu je v pondělí an

Re: Pěstování ze semínek-2

Evy jaký nabízíš?máš někde napsaný seznam?taky by sem si vybrala

65

Re: Pěstování ze semínek-2

Janino, seznam během chviličky vložím do mého téma, nabídka cibulek...

66 Naposledy upravil: Zuzka (19-05-2010 15:35:26)

Re: Pěstování ze semínek-2

Evi, ja s miestom možno nebudem mať problém..ale záleží na tom či mi ich babina zoberie všetky...bude ich dosť.. ab a budú celé leto na zastrešenej terase...

67

Re: Pěstování ze semínek-2

Ahojte, potrebujem poradiť. Niektoré semenáčiky tých Brazilských druhov čo mám mi začali "odchádzať" a neviem si s tým rady. Podmienky sa vôbec nezmenili, všetko je rovnaké ako predtým keď rástli - dávam si na to obvzlášť pozor pri týchto druhoch. Jediné čo sa zmenilo je toto strašné počasie ktoré už trvá nekonečne dlho. Môže to byť príčinou??? Lístočky zožltnú a pomaly uschnú.

68

Re: Pěstování ze semínek-2

Pavle, možná by pomohl Previcur, postříkání a zalití. Na takové potíže je docela dobrý.

eda

69

Re: Pěstování ze semínek-2

No to používam a nič. Previcur je veľmi dobrý, môžem všetkým doporučiť. Chcelo by to asi aj troška slniečka, to by tiež asi pomohlo.

70

Re: Pěstování ze semínek-2

Na hladině mi takhle pěkně semínka klíčí, ale v zemi vůbec, byly zasypané asi 2 mm vrstvou země a po měsíci jsem je vyhodil, byly prázdné. Ze stejného semeníku ty ve vodě vyklíčily až na jedno všechny.
             http://sklad.obrazku.cz/t397602_klensemen.jpg

71

Re: Pěstování ze semínek-2

Karle máš to jak rybičky v akváriu ab ab ab

72

Re: Pěstování ze semínek-2

Karle ....je vidět,že pracuješ v nemocnici ab máš to tam jak ve zkumavkách an

73

Re: Pěstování ze semínek-2

Mám taky první přepikované semenáčky jsou to Prelude x Suzan  je jich všech 6 už mají cibulinky  HURÁ

74

Re: Pěstování ze semínek-2

Teda Karle, to byl dobrý nápad ukázat nám co nepoužíváne plavání na klíčení. Teď aspoň víme jak to má vypadat. Máš to dobře udělaný v těch petkách. ag ag

75

Re: Pěstování ze semínek-2

Já se na to vybodnu. Syn mi včera shodil z okna truhlík ze semínky.Bylo tam asi 15 druhů a zrovna ty, co jsem dala rovnou do hlíny bez předklíčení ve vodě. Takže hromada asi 10l hlíny(hrubá rašelina a listovka, plná kousků) a v tom hledat nenaklíčená semínka- na zastřelení. Ani přesát se to nedá, je to moc kouskaté.Jediné vylezlé byly ty sprekélie, a ty jsem ze 6 našla jen 3.Ostatní se prostě vypařily.To už nedám dokupy.  ac  Tak to dopadá, když člověk nemá místo a chce mít všechno.Já se na to ....
Navíc zima, prší,hnus, nic mi neroste.I ty nejstarší amarylky mají pořád 1 lísteček a nehýbou se. ac Navíc jsem nachcípaná, manžel mi nadává, že se furt prdelím kolem kytek a na zahrádce, a kde nic , tu nic. Že se na to nevyprdnu. I ty semeníky opylované o a po velikonocích ještě pořád nedozrály. Máma mi říkala, že nemám zelené ruce, a že se mám radši starat o zvířata- to že mi jde. Asi má pravdu. ac :/  Já se jdu zastřelit

76

Re: Pěstování ze semínek-2

Lenko, každý z nás si určitě představí, jak moc je to velká rána, co to dalo práce a těď tohle, ale hoď to za hlavu a napiš si o nová semínka, já ti jich pošlu, kolik budeš chtít.  Karel

77

Re: Pěstování ze semínek-2

Leni, tak to byl opravdu den blbec, ale neboj, bude líp an Ještě budeš mít semínek až ti polezou krkem ab Mě taky pošta ztratila 18 druhů semínek od Pavla, a co nadělám.. Tak ti potom každý něco pošleme an Já si nechávám od každého jen po jednom kusu, takže toho bude až moooc ab

Re: Pěstování ze semínek-2

Leni to je hrůza mě zase děti odlepujou cedulky takže tam kde sem měla nalepené cedulky co co je tak už nevím protože cedulky nejsou na zabití,ale neboj oni vyrostou a nechaj toho a budou dávat větší pozor doufám teda

Re: Pěstování ze semínek-2

Karel- koukám,že taky dáváš do vody semínka ty máš petky seříznutý na půlku vadí něčemu,že sem petku nepřeřízla jako ty a nechala ji celou a nahoře zavřela víčkem?

Re: Pěstování ze semínek-2

Karle ještě se zeptám dáváš do té vody kapku stimulátoru?

81

Re: Pěstování ze semínek-2

Lenko klídek všechno bude zase dobré chudáci děti to slízli a příště si dají pozor an ,ale je toho škoda ac a hlavně to naštve :o

82

Re: Pěstování ze semínek-2

Janino, před chvílí jsem ti napsal obsáhlou odpověď ohledně petek a pak jsem to nějak špatně odeslal a je to pryč. Omlouvám se a zítra to napíšu znova.  Karel

Re: Pěstování ze semínek-2

Karle dobře počkám si

84

Re: Pěstování ze semínek-2

Jani, přemýšlela jsem jak píšeš, že jsi petku nechala vcelku .. jak jsi tam ty semínka dostala??? ab Nebo ještě lepší otázka, jak je potom naklíčené dostaneš ven?? ab Asi by se ti polámaly kořínky i lístečky, takže stejně nakonec tu petku budeš muset asi rozříznout... Nemám s tím zkušenosti, já dávám hned do substrátu... třeba se pletu ab :mad:

Re: Pěstování ze semínek-2

No Evy nechala jsem ji v celku,aby to měli jak skleník a potom ji rozříznu a vyndám stím počítám,ale nevím jestli to tak může nejt jestli nepotřebujou vzduch mam strach,že když ji ted budu mít otevřenou,že mi to kocour schodí a vyleje

86

Re: Pěstování ze semínek-2

Jani já mám tu petku seříznutou taky,ale horní část je do ní zasunutá spátky .Když tu horní část uřízneš správně, zapadnou obě půlky natěsno do sebe.Dělám to tak i na sázení přímo do zeminy

87

Re: Pěstování ze semínek-2

Leni, nesmutni, myslím, že z nabídek semenáčků tady na foru budeš mít víc než stoprocentní náhradu rozprášených semínek.
a počasí se taky určitě umoudří... u nás dnes pršelo jen dvakrát ab

88

Re: Pěstování ze semínek-2

Já vím, ale štve mě to.
Navíc když se daří, tak se daří. Semenáčky od Evy jsem nasadila do velkého truhlíku, že už bude líp a budu taky letnit.Dala jsem je pod převis střechy, přikryla netkanou tkaninou ,...Včera večer byly 2 sežraný a 2 překousný lístek v půlce + slizká stopa od slimáka.To už jsem byla na infarkt. tak jsem je znovu přestěhovala na jiné chráněné místo a líp zabalila. V noci jsem je o půl 1 stěhovala domů promáčené, protože byla taková čina, že chráněné místo prostě neexistuje. Takže letnění se asi letos nedočkám.

89

Re: Pěstování ze semínek-2

Leni, tak to jsi měla opravdu pech :o Já mám všechny semenáčky zatím doma na okně, ven je nedám ani za nic :mad: Do zahrádky se mi pustil krtek, tak se ho snažím vypudit, a ten déšť co tu řádí poslední týden by ty semenáčky tak akorát umlátil. Jestli chceš, tak tu mám ještě pět semenáčků, kříženci Bílá x Pasadena, tak ti je můžu poslat. Ostatní už jsou rozeslané do světa an

90

Re: Pěstování ze semínek-2

Janino, snad to dnes nezvorám, něco už ti napala Karen a Evča. I já vidím velmi nepraktické nachat petku v celku. Já jí přeříznu na půl. Nůžkama z té spodní části odstřihávám takovou spirálu tak, aby mi zůstal kelímek asi 8-9 cm vysoký. Horní část střihám a zkouším, aby mi držela po sesazení ve spodní.Vody dám asi 4cm.  Zátku nechám, stimulátor nedávám, klíčí dobře. Přiznám, že se mi v některém na hladině udělal bílý povlak, ale nic neshnilo. Teď několik posledních dní dávám do vody kousek (1-2cm) dřevěného uhlí. Teprve uvidím, co to bude dělat. Někdo to tady radil. Taky se někdo ptal kdy přesezovat do země, já mám jednoznačnou zkušenost--do země dát až když má lístek. Rostou jak o závod proti těm, co měly ve vodě jen kořínek.  Ještě foto  Karel

      http://sklad.obrazku.cz/t403235_klensemen2.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t403238_klensemen1.jpg   http://sklad.obrazku.cz/t403239_semenky.jpg