91

Re: Botanická hippeastra

Je to tak, upsal jsem se a nepřemýšlel... Omlouvám se.
T.

92

Re: Botanická hippeastra

tak ja to pisnu sem,jeste se na to podivam..muzes udelat schvalne seznam kdo vsechno si bude objednavat?-se mnou pocitej

93

Re: Botanická hippeastra

Mauro nič viac nepočíta iba tých 6 Euro za poslanie. Mne poslal semienka minulý rok v malej obálke - zabalené dobre. Každý sáčok s 10 semienkami označený podľa druhu.
Miro, aj ja som v zozname ktorí chcú semienka - myslím že nás bude dosť. ab

94

Re: Botanická hippeastra

jeste se podivam co tam je za jina semena .-))

95

Re: Botanická hippeastra

Já bych se teda taky přidala a měla bych zájem o tyhle.


Hippeastrum calyptratum
Hippeastrum papilio

96

Re: Botanická hippeastra

spis sem myslel, ze Papilio je uz hybrid a on je bot.druh...takovy trhliny ve vzdelani ab

97

Re: Botanická hippeastra

myslím, že to je sice druh, ale ty co se prodávají a co jej již mám budou mnohem větší a už prošlechtěný do větší krásy. ab

98

Re: Botanická hippeastra

takze ten Papilio je odruda a ne druh? nebo obojí??

99

Re: Botanická hippeastra

Mirku tohle já neovládám,od toho jsoutu jistě vzdělanější. Mně se líbily ty fvě, ještě jsem uvažovala o těchto dvouch
Hippeastrum aulicum 'Corupá'
Hippeastrum aulicum 'Pedra do Garrafăo'
ale nakonec jsem couvla nemám místo.

100

Re: Botanická hippeastra

psali jste tu, ze za 10semen to stoji 3eura,chci se tedy zeptat, tato cena je u vsech nabizenych semen(i jinych druhu nez Hippeastrum)??

101

Re: Botanická hippeastra

Each packet - 10 seeds for the big ones like Hippeastrum, Aristolochia, etc
or one portion with about 20 to 50 seeds for the small ones like Begonias or
Gesneriads costs Euro 3,00 and postage is Euro 6,00 per order (Priority Air
Mail).
Doslovná citace.

102

Re: Botanická hippeastra

Chtěl jsi Miro vědět, kolik nás bude. Takže prozatím já, Kopči, Pavel, Karen, Helča a dál se uvidí.

103

Re: Botanická hippeastra

ja za sebe pisu, pokud je to za 3eura a 10semen tak bych rad:
Hippeastrum  Hyb. (psitacinum x papilio)
   Hippeastrum calyptratum
Hippeastrum aurelianum 'Atibaia'
kdyz bude i toto za 3eu tak beru  Pabstia  viridis

104

Re: Botanická hippeastra

Oprava: hippeastrum morelianum "Atibaia", že?

105

Re: Botanická hippeastra

jj,v podstate je to synonymum

106

Re: Botanická hippeastra

Jani,pro mě, teda pokud se ještě můžu připojit,H.glaucescens a H.Hyb. (vittatum x papilio).Moc děkuju.

107

Re: Botanická hippeastra

kdy se to bude vubec objednavat?na kdy to Jani planujes?

108

Re: Botanická hippeastra

Asi o víkendu nebo v pondělí. Všechny další zájemce registruji, jen nevím, jestli udělám tak krásnou tabulku jako Martin:-)

109

Re: Botanická hippeastra

taky jsem mel z toho schýzu, ze kdyz bych neco podobneho delal tak se tezko Martinovi vyrovnam... zkus neco natukat v excelu a pak to jen vyfotis automaticky pres pc... kdybys nemela windowsy tak bych poradil...ale jiste to umi taky,ale nevim jak...ale urcite by to stacilo a je to jednoduché...  jako ted :  http://sklad.obrazku.cz/t562687_Obrzek2.png

110

Re: Botanická hippeastra

Ahoj.Sice fin.krize stále trvá,ale tohle prostě nemůžu propást.Takže se přidám.Seznam napíšu za chvíli.Jen přemýšlím,zda si objednat stejné jako vy,nebo by bylo lepší každý něco jiného, a pak si je povyměňovat.

111 Naposledy upravil: lenkak (04-12-2010 19:27:45)

Re: Botanická hippeastra

Tak já bych brala:
Hippeastrum calyptratum
Hippeastrum papilio
Hippeastrum aulicum 'Pedra do Garrafao
Hippeastrum puniceum
Hippeastrum vittatum (?)
Hippeastrum Hyb.  (Papilio psitacinum x)
Hippeastrum Hyb.  (Papilio vittatum x)
Kruci,toho je nějak moc.Kdo má zájem o stejné druhy,pokud by chtěl,klidně bychom se mohli podělit napůl. Snad budou klíčit a nezmrznou.

112

Re: Botanická hippeastra

Výměna je dobrý nápad, je jen otázka, kolik rostlinek z těch 10 semínek vzejde. Já ale myslím, že Pavel byl docela úspěšný.

113

Re: Botanická hippeastra

Mauro psal, že s mrazem by byl problém jedině v případě, že by obálka se semeny dlouho ležela ve schránce. Myslím, že to se nám určitě nestane:-)

114

Re: Botanická hippeastra

Tu výměnu jsem taky navrhovala už hned na začátku.Jen moje okna už jsou docela plná.Víc už vzít nemohu, ale tady na ty dva jsem moc zvědavá.
Pavle dával jsi loni tahle semínka plavat nebo přímo do zeminy?(výsevní substrát-já vím ab )

115

Re: Botanická hippeastra

Karen, plávacia metóda sa mi osvedčila. an  Mne posielal vlani Mauro semienka vo februári pri -15C a v pohode klíčili. Inak to aulicum čo som rozposielal je "Pedra do Garafao" - našiel som to v záznamoch.

116 Naposledy upravil: karelex (03-12-2010 20:03:34)

Re: Botanická hippeastra

Tak fajn, taky bych dávala plavat. Já s tím začala později, ale zůstanu u todo i další sezonu. Mně na tom nejvíc vyhovuje to, že poznám co roste a mohu sázet tak aby nebyly semenáčky nahuštěné.Jinak jak píšeš to "Pedra do Garafao"  já myslím že nemám. jj te´d jsem si to našla to se mi taky velice líbilo, ale už si netroufám kvůli místu -původně jsem tahle semínka taky vybrala a pak zase odmazala ab

117

Re: Botanická hippeastra

Tak co.Chtěla bych toho moc,ale stačilo by mi po 5 semínkách.Nechce někdo napůl?

118

Re: Botanická hippeastra

No já teda nevím, ale ty co jsem si napsala bych mohla vzít  s tebou .Ještě jsem chtěla původně
Hippeastrum aulicum 'Corupá'
Hippeastrum aulicum 'Pedra do Garrafăo'
ty už ale psané nemáš,já je zrušila kvůli místu

119

Re: Botanická hippeastra

Dobře.Pokud ti stačí 5 semen,můžeme se spojit.Já jsem taky původně chtěla alespoň 1 z těch h.Aulicum,ale mám toho napsaného hodně.A Pavel je myslím má,tak bych raději něco,co tu není,ať se to časem víc rozmnoží.I když nevímpřesně, co kdo má.

120

Re: Botanická hippeastra

Já mám ještě Hippeastrum striatum od Evči z cibulky podle obrázku by to mělo být to  'Petiolatum.
Tak jak to uděláme. Vyměníme si až sazeničky? Nebo jsi myslela posílat si přímo semínka?