151

Re: Botanická hippeastra

Jani nejak som sa upísal - škrtni to a napíš mi tam ešte H. Hyb. (calyptratum x aulicum) - 1balíček , ak to ešte ide, dík.

152

Re: Botanická hippeastra

Jasně, přepisuju.

153

Re: Botanická hippeastra

Na objednávku došel jako odpověď automatický e-mail, že je Mauro někde na exkurzi (či expedici?) a vrátí se kolem 20.12. Třeba přiveze nějaká další zajímavá semínka.

154

Re: Botanická hippeastra

Tak budeme čekat, možná je to i lepší, po novém roce už se zima krátí třeba pak lepší porostou. ab

155

Re: Botanická hippeastra

to mas Karen pravdu, treba prida dalsich 20druhu a my budeme s financema na dne ab

156 Naposledy upravil: karelex (08-12-2010 21:22:03)

Re: Botanická hippeastra

ale no tak po Vánocích už to nebude tak napjatý, i když já bych musela počkat až po 18.1.

a nebo na Novej rok nám Džesinka porodí kupu štěňátek a tatka mně třeba z radosti nad něma koupí nějaký to semínko navíc. ab ab ab

157 Naposledy upravil: Pavel (25-04-2011 13:52:00)

Re: Botanická hippeastra

Dnes som si všimol na mojej druhej malej cibuľke H.reticulatum že rastie po cca 8 mesiacoch lístok. Neuveriteľné. Nepodarilo sa mi túto cibuľku na jar ani celé leto prebudiť až teraz. Neviem čo ju "nakoplo" (presádzal soj ju aj na jeseň, aj teraz), ale som nesmierne šťastný, pretože druhú zničila larva cibuľovky a momentálne čakám či sa podarí jej záchrana.

http://obrazku.cz/t684002_am680a.jpg

158

Re: Botanická hippeastra

mam i za tebe radost, ze tento klenot obzivl! Mozna je to tim, ze roste hlavne v teto dobe - nektere rostliny rostou v danou dobu a nikdy tomu nebude jinak - napr.znama bila kala kvete v zime a nikdy nepokvete v lete, nebo Dracunculus - proste zacina rašit od podzimu a neprevychovas ho aby rašil jindy, mozna to bude podobny scnar...
nicmene gratuluju an

159

Re: Botanická hippeastra

Pavle,mám za Tebe radost.Já mám na H.R. teď jen jeden list,ale to vlastně nevadí,protože má mít odpočinek.Jsem docela zvědav,jestli se nám podaří ho přivést do květu.

160

Re: Botanická hippeastra

Miro, dík za podporu. Jirko, mňa len mrzí ta cibuľovka - nedal som si pozor, ale je to ťažké. Cibuľka krásne cez leto narástla a teraz toto... :lol: Našťastie si to odniesla len táto cibuľka. (teda dúfam). Tak teraz vlastne  začínam od začiatku. an

161

Re: Botanická hippeastra

Pavle držím palce.Snad si dá říct a poroste.

162

Re: Botanická hippeastra

Dnes přišla potvrzená objednávka od Maura. Odpoledne se vrhnu na placení.

   6 Hippeastrum aulicum 'Corupá'
< 2 Hippeastrum aulicum 'Pedra do Garrafao'
< 1 Hippeastrum blossfeldiae
< 7 Hippeastrum calyptratum
< 4 Hippeastrum glaucescens
< 1 Hippeastrum solandriflorum
< 2 Hippeastrum johnsonnii x self
< 4 Hippeastrum morelianum 'Atibaia'
< 4 Hippeastrum papilio
< 2 Hippeastrum papilio II (?)
< 5 Hippeastrum psitacinum 'Atibaia'
< 1 Hippeastrum puniceum
< 2 Hippeastrum striatum 'Petiolatum'
< 2 Hippeastrum vittatum (?)
< 2 Hippeastrum Hyb. (calyptratum x aulicum 'Corupá)
< 2 Hippeastrum Hyb. (calyptratum x aulicum)
< 2 Hippeastrum Hyb. (calyptratum x moreliaum)
< 2 Hippeastrum Hyb. (puniceum x psitacinum)
< 5 Hippeastrum Hyb. (vittatum x papilio)
< 1 Hippeastrum Hyb. 'Big white with red stripes' X self
< 2 Rodophiala bifida
< 59
<
<
< The total for the 59 packets plus shipping is: Euro 183,00

163

Re: Botanická hippeastra

to Hippeastrum Hybrid psitacinum x papilio  nemeli?
jinak je to fajn, ze se jiz ozvali an

164

Re: Botanická hippeastra

Jani napiš kolik budeš chtít peněz ale jen do SZ.na mejla nééééééééé  ab  ab

165 Naposledy upravil: komule (21-12-2010 20:20:23)

Re: Botanická hippeastra

Jani, a to naše H. reticulatum striatifolium  také není?
jinak jsme se docela slušně rozjeli - skoro 200,- € ... an

166

Re: Botanická hippeastra

Já myslím, že buď některá semínka došla nebo jsou tam chyby. Raději mu ještě napíšu. Jinak platba už proběhla.

167

Re: Botanická hippeastra

to jsme vsichni zvedaví! :-)))

168

Re: Botanická hippeastra

Myslím že skôr mu došli nejaké semienka... ale veď mi si to nejako podelíme. an ag  Hlavne aby to prišlo v poriadku.

169

Re: Botanická hippeastra

Kopči dnes Maurovi posílá mail, tak se to vyjasní:-)

170

Re: Botanická hippeastra

uz se mooc tesim jak budou vypadat an

171

Re: Botanická hippeastra

23.12 to Mauro odeslal letecky sem do ČR.

172

Re: Botanická hippeastra

a jde nejak sledovat zasilka??? uz se tesim an

173

Re: Botanická hippeastra

asi určitě jde sledovat, ale nemám číslo zásilky...:-), musela bych Maurovi napsat ať mi jej zašle...Zatím bych to nehrotila, do konce roku si myslím, že to bude tady, o to víc ji budeme očekávat každým dnem :-))

174

Re: Botanická hippeastra

jeste se z ČR stane hvezdnikova velmoc!  an

175

Re: Botanická hippeastra

Včera došla semínka z Brazilie. Dnes je budu pro vás třídit. S ohledem na jejich cenu bych je asi poslala doporučeně, ne? A ještě prosím ty, se kterými jsem zatím nebyla v kontaktu, aby mi poslali svou adresu. Prozatím mám adresu na Pavla, Kopči, Komuli, Janku, Onku, Helenku a Jirku.
Zdravím, zítra přicházejí Tři Králové:D

176

Re: Botanická hippeastra

Jupí.Posílám SZ.

177

Re: Botanická hippeastra

Tak jsem chtěla napsat,ať to odložíš na pondělí,aby neležely o víkendu někde na poště.Ale kdoví, co mají za sebou,než sem doputovaly.Třeba to stihnou doručit do pátku.

178

Re: Botanická hippeastra

Jani,napiš mi č.ů. a cenu,at Ti to můžu poslat.

179

Re: Botanická hippeastra

Jani super. Pošli kedy chceš, je mi to jedno. ab Tých pár dní hore - dole. an
To bude vzrúšo ako to bude klíčiť! Hlavne som zvedavý ako sa nám bude dariť s pestovaním H.calyptratum - je to potvora! ab

180

Re: Botanická hippeastra

A budeme dávat ty semínka plavat nebo do zeminy? .teda ten výsevní substrát mám na mysli