181

Re: Jewel

Je nádherný.Mně už odkvetl.

182

Re: Jewel

ad  Veľmi pekný.

183

Re: Jewel

O vánocich mě vykvetl jewel, bohužel jen s jednoduchými květy. Čím to  asi je, že postupně ztrácí svůj původní vzhled. Že by byl málo krmený se mě nějak nezdá, cibule je docela slušně velká.

Přeji všem pěstitelům pěkné vánoce a v novém roce hodně rozkvetlých amarylek.

eda

184

Re: Jewel

Ahoj Edo, konečně mám trochu času ti napsat o mojí zkušenosti.  V roce 2013 jsem měla stejně jako někteří z nás od   Jirky z Hadeco několik krásných velkých cibulek  byla mezi nimi i  Ragtime.Tu mám dokonce dvojmo -záměna za jinou. Všechny tyto cibule krásně kvetly taj jak měly .Ty co měly bát plnokvěté  měly květy plné ,krásné velké  no prostě radost pohledět. V dalším roce někvetla z těchto cibulí ani jediná ,myslým že jich mám celkem 6 kousků., až na jedinou - Raktime  a ta ale měla květy jednoduché. Všechny květy jen jednoduché . Na stolu byly 4  květy. Druhou rostlinu jsem asi někomu dala  už ji nemám, tak nevím jestli by byla kvetla taky tak.
Já si tenkrát říkala že to bude následek toho rychlení,však víš jak tyto kupované cibule narychlené na květ, po odkvětu strácí na obvodu cibule. Jejich suknice jsou tlusté  a jak se odlučují je to poznat na obvodu docela dost. Cibulky mám při sklizni tuhé, žádná nebyla poškozená  ale jsou menší nežli při dodání od Jirky .  . No nevím u vidíme v další sezoně. Tak tohle je moje zkušenost .

185

Re: Jewel

Po dvou letech mi zas vykvetl Jewel, cibule byla ohnilá a dost se zmenšila. Opět a již tradičně, květy jsou jednoduché i když patří pod double.
http://img.janforman.com/th/DSC04553600x800znkn.jpg
http://img.janforman.com/th/DSC04555600x8008n26.jpg

186

Re: Jewel

Ale je nádherný!  ay