181

Re: Jewel

Je nádherný.Mně už odkvetl.

182

Re: Jewel

ad  Veľmi pekný.

183

Re: Jewel

O vánocich mě vykvetl jewel, bohužel jen s jednoduchými květy. Čím to  asi je, že postupně ztrácí svůj původní vzhled. Že by byl málo krmený se mě nějak nezdá, cibule je docela slušně velká.

Přeji všem pěstitelům pěkné vánoce a v novém roce hodně rozkvetlých amarylek.

eda

184

Re: Jewel

Ahoj Edo, konečně mám trochu času ti napsat o mojí zkušenosti.  V roce 2013 jsem měla stejně jako někteří z nás od   Jirky z Hadeco několik krásných velkých cibulek  byla mezi nimi i  Ragtime.Tu mám dokonce dvojmo -záměna za jinou. Všechny tyto cibule krásně kvetly taj jak měly .Ty co měly bát plnokvěté  měly květy plné ,krásné velké  no prostě radost pohledět. V dalším roce někvetla z těchto cibulí ani jediná ,myslým že jich mám celkem 6 kousků., až na jedinou - Raktime  a ta ale měla květy jednoduché. Všechny květy jen jednoduché . Na stolu byly 4  květy. Druhou rostlinu jsem asi někomu dala  už ji nemám, tak nevím jestli by byla kvetla taky tak.
Já si tenkrát říkala že to bude následek toho rychlení,však víš jak tyto kupované cibule narychlené na květ, po odkvětu strácí na obvodu cibule. Jejich suknice jsou tlusté  a jak se odlučují je to poznat na obvodu docela dost. Cibulky mám při sklizni tuhé, žádná nebyla poškozená  ale jsou menší nežli při dodání od Jirky .  . No nevím u vidíme v další sezoně. Tak tohle je moje zkušenost .

185

Re: Jewel

Po dvou letech mi zas vykvetl Jewel, cibule byla ohnilá a dost se zmenšila. Opět a již tradičně, květy jsou jednoduché i když patří pod double.
http://img.janforman.com/th/DSC04553600x800znkn.jpg
http://img.janforman.com/th/DSC04555600x8008n26.jpg

186

Re: Jewel

Ale je nádherný!  ay

187

Re: Jewel

Po méně než 5ti měsících opět kvete cibule Jewelu. Mám radost, že to tentokrát zvládla i plnými květy. Nevím, čím to je, protože za těch 5 měsíců zas tolik nenarostla. Zato mám ráda jak na večer jemně voní. Koukala jsem, že je zas v nabídce v Eurobulbu. Objednával si ji někdo?

188

Re: Jewel

Nejdříve jen dva květy http://img.janforman.com/th/DSC04888600x800cbh1.jpg
A pak se přidal třetí, menší uprostřed.

http://img.janforman.com/th/DSC04905600x800x9we.jpg

189

Re: Jewel

Je krásný. Já měla maličkou cibulku a umřela mi.  ac

190

Re: Jewel

Je nádherně sněhově bílý, moc se mi líbí a nikdy jsem ho neměla  ak  to je snad jediná amka  co voní že? Mám špatný čich, ale ještě žádnou jsem necítila vonět  ab

191

Re: Jewel

Mívala jsem s výraznou krásnou vůni taky jednu neznámou ale umřela  nyní mám mladou cibulku od několika podobně vybarvených a čekám jestli budou taky vonět.Zatím jsou na kvetení moc maličké.  Tenkrát když mi ta neznámá kvetla poprve  pořád jsem hledala co to v pokoji voní. Vůbec mě nenapadlo že by mohla amarylka vůbec vonět a natož tak výrazně. Trvalo mi tenkrát nežli jsem odhalila původce tak krásné vůně.  Je mi jí moc líto.  ZŮSTAL MI PO NÍ JEN OBRÁZEK

http://img.janforman.com/th/035201100...stvol33cmkvet12x14cmvyraznhavuneodRadka9zj8.jpg

192

Re: Jewel

Dlouho jsem věděla jen z doslechu, že amarylky mohou vonět. Leto jsem si přivezla z NL tři cibule a dvě z nich jsou Apple Blossom. Kvetly na otevřené lodžii a vůně byla opravdu intenzivní. Nešlo si nevšimnout bk

Jo a mají hodně mimin al

193

Re: Jewel

Ještě jsem neměla žádnou která voní a nebo jak jsem psala ji necítím, ale jak píšeš, že některé mají intenzivní vůni, tak to bych asi cítila. To jsi si přivezla z NL asi hodně krasavic viď? Byla jsem tam jednou a to už je hodně dlouho a měli je všude nevěděla jsem po které sáhnout až mě manžel musel krotit, ale už z nich asi žádnou nemám, bylo období kdy jsem se jich chtěla zbavit a tak velké množství šlo do světa, po nějakém čase jsem se k nim zase vrátila a začínala na novo i když je pravda, že jsem si jich pár nechala a to byla příčina k návratu,je to krásný koníček.
Apple Blosson jsem nikdy neměla. U mých nově koupených se žádné mimi neukazuje ani u těch koupených loni na podzim spíš mimi mají ty starší nebo vypěstované ze semínek, tak to jsou plodné matky ty je mají často.

194

Re: Jewel

Z NL jsem si přivezla tři obří cibule. Průvodkyně nás stále krotila, abychom nákupy nechali na tržiště v Keukenhofu jenže jsme tam dorazili až večer a trhovci to měli hodně probrané. Cibule byli obrovský se spoustou mimin, ne jako  když je objednáváme přes eshop, ale ani jedna nesouhlasila s vybranou odrůdou. AB je nádherná, ale tu bych zrovna nebrala, protože ta mi přežila vlnatku. Ještě k tomu ze tří byly dvě AB a jedna byla Rilona(taky ji mám z dřívějška)(taky má mimina) Řekla bych, že lidi to hodně přeházejí...kdo příjdě pozdě ad .... I tak jsem byla jak uvytržení.... bi
Určitě bude nějaká k mání bp

195

Re: Jewel

Jo a řekla bych, že ta vůně není stejně intenzivní po celý den.

196

Re: Jewel

Jork, to sis určitě užila celou prohlídku viď? Asi bych nevěděla, kam dřív kouknout a co dřív koupit!!!  bi  be  bi

197

Re: Jewel

Můj Apple Blossom nejvíc voní večer, vůní mi trochu připomíná durman, ale ten má daleko větší grády. ab

198

Re: Jewel

Dnes vykvetl Jewel. První květ je jednoduchý, druhý má mírný naznak plnosti pod bliznou. Ten třetí a čtvrtý by se mohly předvést v plné kráse. Uvidíme!?!
https://img.janforman.com/th/IMG6045waw6.JPG https://img.janforman.com/th/IMG604679cg.JPG https://img.janforman.com/th/IMG6049ctm2.JPG
https://img.janforman.com/th/IMG60659d24.JPG

199

Re: Jewel

Je to zajímavé, někdy plnokvětý, někdy né, ale i tak se mi moc líbí  br

200

Re: Jewel

Jasně a celkově není pochyb,že skutečně o Jewel jde, ten drobnější květ a tipický tvar okvětních lístečků.....Asi u Jewelu jde o nějaký neustálený kříženec při tvorbě tohoto  druhu.

201

Re: Jewel

Všechny květy jsou jednoduché. ac
https://img.janforman.com/th/IMG6075l2x8.JPG