31

Re: letnění hvězdníků r.2011

Já myslím ,že se ti to zase vzchopí.  Ty moje jak jsou v tunelích  mají tam menší prostor a v něm se nejspíš udržuje teplo z minulého dne dýl. Když ráno příjdu,a je všude námraza, v těch tunelých jsou vnitřní stěny igelitu celé orosené ale není to namrzlé ani z  venku. Kapky vody se dají setřást.Možná právě ty kapky tvoří malou izolační vrstvičku.Odpoledne jsem to pokaždý nechala větrat, aby to tam zase nebylo moc mokré.

32

Re: letnění hvězdníků r.2011

Myslím že cibulím nic nebude že to odnesly jen listy.Jen se trochu bojím jestli semenáčky budou mít dost síly.A to byly tak pěkný.No teď už nic nenadělám.

33

Re: letnění hvězdníků r.2011

Jani, ty moje jsou asi dobré,mám je pod igelitem.Vyhodila jsem i papilio a když jsem viděla ráno tu námrazu.........hned odpoledne jsem letěla ho schovat na noc do mlatu.Ortel bude až příští týden,to uvidím jestli se bude něco dít s cibulama.Semenáčky mám zatím na zahradě pod sklem a ty vypadají dobře.Jestli mi to vyjde tak už konečně tento výkend je rozsázím.Nejhorší je rozházet truhlíky podle názvů a stejné cibulky sjednotit  ab    ab    ab

34

Re: letnění hvězdníků r.2011

ja som si vymyslela letnenie na botanické hippeastry...dala som ich do hrantíku..(mám tam aj jednu lesnú jahodu priamo z lesa) dala som ich tak do malej skupinky všetkých 5 a zakryla som ich velkou bielou flašou od kofoly..ale bez štuplu

35

Re: letnění hvězdníků r.2011

Tak musím konstatovat že starejm cibulím ten mráz udělal asi dobře po ostříhání už spousta vyhání nové listy   ab Loňské semenáčky zatím nic ale doufám že puda cibulky ochránila a odnesly to jen listy. an

36

Re: letnění hvězdníků r.2011

Krásný den,
chci se zeptat jak zaléváte při letnění???? Namáčíte i listy????
Dala jsem letos hvězdníčky do pařeniště a musím je polévat celé - jinak se tam nedostanu, tak jen jestli jim to neublíží????

37

Re: letnění hvězdníků r.2011

Andi, já je taky tak zalévám

38

Re: letnění hvězdníků r.2011

Tak to jsem ráda. Ono je to přeci jen venku jiné než v domě. Venku vše rychle vysychá i při malém sluníčku, tak snad to bude takhle cibulím vyhovovat  ag

39

Re: letnění hvězdníků r.2011

Já  také zalévám cibule venku celé dokonce hadicí.Nijak jim to neškodilo,jen je třeba tímto způsobem nezalévat cibuli ,která byla vykrájená. Loni jsem vysadila ven i jednu co byla pro hnilobu vykrájená vypořádala se s tím, krásně už obrostla ,měla ale 4 dlouhé listy když jsem ji taky zasadila ven  a ona tam zhnila. Já si neuvědomila, že když není cibule celistvá, zatéká jí voda i mezi suknice . Letos už to neudělám  a nechala jsem tu léčenou doma.

40 Naposledy upravil: janka (03-06-2011 19:29:24)

Re: letnění hvězdníků r.2011

Tak až na 4 kolibříky začaly všechny cibule znovu nasazovat listy.Semenáčkům  ten mráz doslova prospěl,jsou krásně silné .http://img.janforman.com/th/DSCF689786te.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF6901ojgc.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF69025mi6.JPG
část skleníku dneska.  Mám radost   ab  ab  ab  ab  ab před pár dny byly ještě všechny bez listů.

41

Re: letnění hvězdníků r.2011

Jani a víš, že s tebou musím souhlasit - myslím ten mrazík co sežehl semenáčkům lístečky?! Já mám vše pod textílií a tak nemohu říct co se uvnitř děje,ale já všem semenáčkům lístečky sestříhla - byly moc výtáhlé a podaly jeden přez druhého.Zrovna dneska jsem se dívala, že je textílie napnutá.
Ale přebytečné a nebo ty cibulky co mi upadly jsem jen tak nastrkala do barelu,kde normálně rostou  petůnky. Tak tyhle semenáčci  a malé cibulky  nebyly ničím zakryté, mráz je docela spálil, nezbylo na nich dočista nic   a v současné době  mají už další lístky  a mnohem větší i na šířku .Teď jsem se několik dnů věnovala sázení rybízu ale už jsem hotová  a tak zase příjdou na řadu amky.  Jsem moc zvědavá jak budou vypadat,až je odkryji.Co teda vím jistě je, že jsou plné plevelu  ab   ab   ab .
Už se na ně těším.

42 Naposledy upravil: Miroslav (14-06-2011 21:22:14)

Re: letnění hvězdníků r.2011

doma by asi koukali, kdybych nasadil amky do skleniku :-D tam mam zatim lilky a feferonky  an
mas to Jani pekny
jinak nevim Jani, zda jsi to tunekde psala, ale i tak se zeptam...ja myslel, ze bydlis v bytovce a ze nemas sklenik a zahradku...

43

Re: letnění hvězdníků r.2011

Míro to jsem zabrala skleník tatˇkovi dal mi pulku ale už mam celej.Já bydlím v bytovce.  ab  ab

44

Re: letnění hvězdníků r.2011

to je sikovny, skoda, ze jsem to nevedel, mohla jsi prijet a ja Ti kdyztak dal gratis nejaky sazenice zeleniny ab

45

Re: letnění hvězdníků r.2011

To by bylo fajn nám to letos kompletně zmrzlo i květinová.Jen lilie jsme uklidili.  an

46

Re: letnění hvězdníků r.2011

asi me budes muset navstivit   an   ab

47 Naposledy upravil: janka (14-06-2011 22:25:25)

Re: letnění hvězdníků r.2011

http://img.janforman.com/th/DSCF7063k4qk.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF70646ckh.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF7066e5b7.JPG
http://img.janforman.com/th/DSCF7069hbwc.JPG
už se balím  ab  ab

48

Re: letnění hvězdníků r.2011

lilie ted kvetou snad vsude, no jsou to frajerky  an

49

Re: letnění hvězdníků r.2011

Mám je po amkách nejrači a tulipány ale ty vymrzly tak z nich nic nebylo.  an

50

Re: letnění hvězdníků r.2011

tomu snad ani nemuzu uverit, ze vymrzly, nebo shnily?

51

Re: letnění hvězdníků r.2011

Ani nevím já je neviděla když je mami likvidovala.Omrzlý ale byly dost po tom jednodením mrazu.Tady bylo to noc -12 stupňů.Vymrzly i skleníky.

52

Re: letnění hvězdníků r.2011

-12st?! to snad ani neni mozny! tady byl asi 1az 1,5 pod nulou, no ledasco vypadalo zle, ale rozdejchalo to vsechno

53

Re: letnění hvězdníků r.2011

No my měli nejvíc -7 C, a pomrzlo nejvíc ovoce na stromech.  Lotos mi zbyli jen švestky.Dokonce ani jabka nevydržely.

54

Re: letnění hvězdníků r.2011

Bylo to hrůza když jsem vešla do skleníku s amkama tak mi bylo do breku. Listy 70cm-1 m vysokejch jsem stříhala až u země.Přežily všechny až na Evrgreen od Helenky, ten se stratil.Tak mám podezření na nějakou potvoru protože cedulka zůstala.   an

55

Re: letnění hvězdníků r.2011

teda Karen, tos mela tak velkou zimu?-prece jen zijes na JM a tam je teplo, ne?!

56

Re: letnění hvězdníků r.2011

Mirečku to byly ty mrazíky na jaře. Vzalo nás to hodně. Ráno bylo vše bílé. Sousedovy omrzly brambory až na zem  a to si právě letos liboval jak se jim daří,ale dohnaly to. Už mu kvetou.

57

Re: letnění hvězdníků r.2011

u nas taky brambory kvetou, u nas bylo trochu pod nulou, ale jeste ted si vzpominam, jak vypadala broskvon po ranu, no chtel jsem to hned zapit cervenym, no a nakonec 2lety stromek ma 25plodu a to jsem jich řadu probral!

58

Re: letnění hvězdníků r.2011

tak to ti to dopadlo dobře, jak už jsem psala  - mám dole vše dokonce i jabka. Meruňky taky  a vypadá to, že  černej rybíz tak na půlku. červenej je dobrej.

59

Re: letnění hvězdníků r.2011

trosku je tu mrtvo a tak mensi oziveni neuskodi ab hodte sem nejaky fotecky jak vypadaji vase amky!

60

Re: letnění hvězdníků r.2011

Letnění si opět vyžádalo svou daň,odnesla to jako první odrůda Amoretta.Moucha,no není co dodat.Ale snad se mi povede uvést ji zpět do života.Snad se některý z řízků uchytí a já budu opět moci opatrovat další mládě jedné z našich krásek.A snad i dochovám.