151 Naposledy upravil: Oliq (12-09-2011 01:39:05)

Re: letnění hvězdníků r.2011

To je moji semenáčky seté v květnu. Teď už mají 4 listy, některé rostoucí pátý list. Jsou už příliš přeplněné, měli bychom si rozpikovat. Ale já chci, aby vyrostly, jelikož je slunce a teplo.
http://3x.cz/dm-2QLJ.jpg

152

Re: letnění hvězdníků r.2011

hurááá konecne jsem se dockal... Evergreen-stejne jako vloni tak predloni vykvete:) a jako bonus mi pokvete vubec prvni semenac z planovaneho krizeni, to jsem zvedav co to bude za mišung  ab

153

Re: letnění hvězdníků r.2011

tak to se raduji s tebou.Jak je starej ten semenáč? a víš rodiče?

154

Re: letnění hvězdníků r.2011

je to uplne prvni krizeni..vloni byl prvne venku a letos podruhe... jinak Limona x Picotee, takze svetly by mel byt skoro urcite

155

Re: letnění hvězdníků r.2011

No jo,moje první semenáčky jsem měla taky už loni venku.Tím pádem  jsou letos taky už venku podruhé,ale sázená byla semena v dubnu 2010. To ta tvoje jsou starší ,že?

156

Re: letnění hvězdníků r.2011

no tusim, ze asi o mesic ci dva, vic ne

157

Re: letnění hvězdníků r.2011

Tak to je pro mne překvápko .To bych mohla mít taky šanci.Zatím ani netuším jak jsou na tom. Už se mi je nechce odkrývat,když tak za měsíc stejně půjdou ven.Jako první mám taky  Picotee,ale čisté.Ještě jsem tenkrát vlastní neměla  a to mi poslala tuším Helenka.

158

Re: letnění hvězdníků r.2011

Karen, nemusíte uvést své Hippeastrum? V noci je dost chladne ...

159

Re: letnění hvězdníků r.2011

Oliq, zatím to tu ještě jde, mám ještě všechny na zahradě,jen na noc  dnes poprve na ně dám igelit.
Ale pomali se chystám na zazimování.

160

Re: letnění hvězdníků r.2011

Poslední okamžiky loňských semenáčků na záhonku.  Slušně narostly , některé jsou opravdu obrovské.

http://img.janforman.com/th/Snimek018xtjv.jpg

161

Re: letnění hvězdníků r.2011

fenomenalni! opravdu smekám!

162

Re: letnění hvězdníků r.2011

Krásně ti narostly, umíš, taky mám něco, ale když jsem je dával ze střechy do budovy, koukám na jmenovky a zhrozil jsem se, sluníčko mi vyšisovalo názvy, takže minimálně  polovina je noname. Ten fix mi prodali na popisování.  Mohla bys mi napsat jaký používáš?  Díky

163

Re: letnění hvězdníků r.2011

Karle jsem natom stejně  ab 
ještě to chci v zimě luštit,teď není čas  ab

164

Re: letnění hvězdníků r.2011

Karle fix je nejlepší vyzkoušet, ale ty laciné na sluníčku dlouho nevydrží. Olejové, např "Donau D-Oil" , "Painty" (píšou tlustou čáru) nebo "eddin 140 S"(tenká čára),  mám vyzkoušené. Hlavně nepoužívat laciný "centropen 2846", zmizí do dvou měsíců.

eda

165 Naposledy upravil: Pavel (13-10-2011 16:24:41)

Re: letnění hvězdníků r.2011

Karen, tak to je nádhera ako ti vyrástli.  an  Myslím, že u teba sa im veľmi páči. an Už aby kvitli.  ab

166

Re: letnění hvězdníků r.2011

Já používám na popisování  v poslední době Pernament Marker4202.I ten   "centropen jsem měla ale to co tady píšete se mi ještě nestalo.Možná je to proto,že používám tu netkanou textilku,třeba chrání i to. Spíš se mi často stává, že při focení se zaleskne cedulka  a číslo pak není vidět žádné.  ac
Proto dělám vždy fotek několik zrůzných směrů.
Tak nejlepší bude řídit se radou Edy.

Práci jsem stihla dneska všechny cibule mám doma!!!HURAAAA!
Až se proberu  fotkama nějaké sem dám, docela mě zajímají semenáčci křížení po Cybistrech,jak rostou u ostatních.

167

Re: letnění hvězdníků r.2011

Na plastové cedulce se mě nejvíc osvědčil popis obyčejnou tužkou.

168

Re: letnění hvězdníků r.2011

Karen máš to moc pěkné velké štěstí,že máš barák máš kam uskladnit  an 
Také jsem koukala na loňské semenáčky měla jsem je na balkoně v květináčích a teď jak jsem je uklízela neviděla jsem cibulku,tak jsem všechny dneska vysypala a překvapilo mě cibulky byly až na dně květníku a některé opravdu velké myslím si,že by mohly už příští rok kvést.

169

Re: letnění hvězdníků r.2011

Edo, přesně ten 2846 mám a ještě 2616F, díky za radu, hned dnes některý koupím.

170 Naposledy upravil: dj.joop (14-10-2011 17:55:06)

Re: letnění hvězdníků r.2011

Jelikož jsem letos amky značně zanedbával pro nedostatek času,přírůstky na cibulých byly minimální(byly sice ve skleníku ale jen v truhlících a květináčích),rozhodl jsem se z přípravou na sezonu už teď.
Vyrobil jsem si vlastní substrát podle rady Ivana.Nakoupil jsem vše potřebné a dnes se dal do toho.

200 l rašeliny
  75 l drnovky
  75 l liadrenu(kokosové vlákno)
  50 l květinového substrátu Floria(byl doma)
  20 l zahradnického kompostu(byl doma)
  15 l perlitu
    5 l křemičitého písku
  10 l keramzitu(nejjemnější co jsem sehnal)
         granulovaný koňský a kravský hnůj
         dolomitický vápenec

Dnes jsem vše smíchal,jen ještě zítra změřím ph a doladím vápencem.
Mám jen trochu problém s určením optimálního ph pro ,,Holky a Kluky".Edo,Pavle,kluci co vy na to?

171

Re: letnění hvězdníků r.2011

A je toho teda narvaná 200 cm vana k prasknutí.

172

Re: letnění hvězdníků r.2011

tak Jirko, mrknul jsem se Ti do me chytre ucebnice kvetinarstvi a tam pro Hippeastrum uvadeji doporucene pH 6.0-7.0

173

Re: letnění hvězdníků r.2011

No mám po přepočtu ph 5,2- 5,7,tak jsem si  tak nějak spočítal na to množství cca 250 g vápence.

174

Re: letnění hvězdníků r.2011

dolomit pouzivam prakticky na vse, je to super hnojivo, navic je tam Mg, coz je velmi pozitivni

175

Re: letnění hvězdníků r.2011

Ve dvou dalších knihách jsem našel rozmezí 5.5-6 a 5.5-6.5

eda

176

Re: letnění hvězdníků r.2011

Edo,tak já to ph zvednu jen někam kolem 6.

177

Re: letnění hvězdníků r.2011

pH 5,5 mi prijde jiz velmi kysela - skoro jak na azalky..!
jinak kniha, ze ktere to bylo je z roku 2001

178

Re: letnění hvězdníků r.2011

Možná by se mělo přihlédnout, jakou vodou zaléváš, jestli měkkou nebo tvrdou.

eda

179

Re: letnění hvězdníků r.2011

Předloni jsem použil na jednu skupinu substrát na azalky a rododendrony a nepozoroval jsem u amek v růstu nějaké problémy,ale je pravda,že to bylo venku a tam se to promísilo s místní půdou.

180

Re: letnění hvězdníků r.2011

No zálévám převážně deštovou,ale pokud dojde,tak studniční,tvrdší.Ale to jen vyjimečně.