211

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen, prosím o radu letos jsem po dlouhé době dělala pár křížení zatím ze čtyř vypadá, že je úspěšné jedno ostatní nedozrály nebo byla prázdná. Poprvé jsem dala semínka plavat, protože když jsem semeník otevřela nasahala jsem zárodky a druhý den se mi zdály prázdné, proto jsem je ani nenabízela a šoupla do vody ( jinak jsem rovnou sázela do hlíny pod igelit ) a dneska koukám některé mají malilinkatý kořínek a teď poraď jak dlouho je mám nechat ve vodě jestli až pustí lísteček, nebo je mám zasadit do hlíny hned?
Jsem zvědavá jestli z nich něco bude mohlo by to být zajímavé křížení Luna X Lady Jane. Zasadím je všechny a pak bych na podzim je chtěla poslat do světa až udělají aspoň malinkou cibulku, aby vydržely cestu ( samozřejmě jestli bude mít někdo zájem ) v zimě mám málo místa chtěla bych si jich nechat jenom pár. Děkuji za radu  ab

212

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Já dávám plavat vždycky všechny. Považuji to za lepší,již i proto, že sázím jen živé rostoucí semena, Když jsem sázela suchá přímo do výsevního substrátu, nebylo jasné které semínko vzejde  a které ne.  Plavat je nechávám tak dlouho dokut nemají lísteček, jedině, že by se začala semena potápět pak je sázím hned.Plavání je  lepší i proto, že při sázení mám za co rostlinku držet. Pak postupuji tak, že do nádobky dávám jedině výsevní substrát, mírně jej zvlhčím ale jen když se mi zdá příliš suchý. Pak párátkem udělám dírečku ,uchopím rostlinku za lísteček a celý kořínek zasouvám do otvoru v substrátu až po křidélko semínka, pokud  tedy tam ještě je . Nechávám jej ležet na povrchu zeminy , tu jen zlehka přitisknu ke kořínku . Nakonec až mám zasazené všechny  rostlinky,  beru do prstů další substrát  a křidélka ležící na povrchu zasypávám.
No a při zalévání je lepší použít ze začátku zálivku  spodem aby nedošlo k vyplavování  a nebo je jen rosit.  Pod igelit je dávat již není třeba., ale ze začátku nechávám mimo přímé slunce.

213

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen děkuji  ab

214

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Tak jsem v neděli rozsadila křížení Luna X Lady Jane a rostou všechny, některé začínají vystrkovat i druhý lísteček, tak se máte děvčata ( Karen a Vosička)na co těšit  bp
http://img.janforman.com/th/100474750y0.JPG http://img.janforman.com/th/1004748ckn3.JPG

215 Naposledy upravil: Onka (26-08-2018 18:18:37)

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Dneska při zalévání jsem si všimla, že jeden semenáček má výrazně červený list ze zpodu, to asi bude červený a nebo bude červená barva převažovat, myslím že jsme se o tom kdysi už tady bavili co myslíš Karen ?
http://img.janforman.com/th/100475420pz.JPG http://img.janforman.com/th/1004755tpgw.JPG
Je to křížení Germa X Misty a jak rostou ostatním ?http://img.janforman.com/th/1004756rz7p.JPG

216

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Taky jsem již měla ve vysazených semenáčcích takovou načervenalou rostlinku, ale neuvědomuji si co to udělalo dál.  Jsou to kříženci a tak klidně může bejt jeden tak zvláštně odlišný, ale jinak si myslím, že to časem spíš vymizí.
Moje tyto rostlinky taky pěkně rostou, ale moje jsou určitě mladší a tak i menší  Hned jsem ti šla udělat fotku. Já je mám teprve  zasazené do květináčku  14 dnů,ale myslím si že na tu dobu vypadají velice pěkně. Schválně ti přikládám fotku ze dne  sázení do zeminy  a dnešní.

http://img.janforman.com/th/081201803...a3la.JPG http://img.janforman.com/th/081201804...qqny.JPG

217

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Je vidět, jak pěkně povyrostly daří se jim dobře. Jsem zvědavá jestli ta červená barva zmizí budu si ten semenáček muset nějak označit, hned zítra něco vymyslím  ab