31

Re: ID double hvězdníku

jj mně se taky líbí jen kdyby taky rostla, obávám se ,aby to nebyla její pohřební píseň  ac   ac
kořínek pořád žádnej .

32

Re: ID double hvězdníku

Dej jí čas a šanci,já vykuchala elvas a taky jsem mu jí dala :o  ad  ad

33

Re: ID double hvězdníku

Karen, růžový nevím, mohl bych jen vypsat, který jsou podobný. Název napsaný na krabičce slyším poprvé. Kdyby to bylo Salmon, ale ten je jednobarevný. Další dva vypadají velice shodně, asi to bude jedna odrůda. Mont Blanc by to mohl být, měl by být bílý. Tvoje fotografie jsou dost žlutý a bílá barva není moc vidět. Květ by měl být velký 20-25cm.   Délka stvolu 50-60cm.

eda

34

Re: ID double hvězdníku

Copak o to, ten nažloutlý nádech květu dělá pozadí, -kuchyň je žlutá, Mont Bl. mně bílej připadá ten první se mi zdá dost zelenkavej. Já to zítra vezmu v pokoji - ten je bílej. Ale ty ostatní ukazatele nesedí. Oba mi připadaly ty květy dost drobné,  ještě nebyly zcela rozložené uvidím zítra ,ale dnes to bylo nějakách 15 cm a výška stvolu u Limy-32 a M.B. jen 30cm.Tak do tý výšky mají daleko. Uvidím ještě zítra jak se květ víc rozloží, třeba aspoň ten jeden  by mohl vyjít.
Dík ti za snahu. Karen

35

Re: ID double hvězdníku

Karen,nebo je vyfoť venku...tu chvilku to vydrží...... an

36

Re: ID double hvězdníku

No vidíš to je nápad  zítra to vyzkouším kde to bude vypadat věrnější ,dík

37

Re: ID double hvězdníku

ad  ad  ad

38

Re: ID double hvězdníku

Karen tak máme stejný neidentifikovatelný hvězdník od Bráta také jsem čekala Limu  ab

http://sklad.obrazku.cz/t346589_IMG7564.JPG

39

Re: ID double hvězdníku

Andi, také má ten tvůj tu hnědavou barvu ze spodní strany okvětních listku ? A jaké máš míry u květu?Zítra se pokusím udělat lepší fotku. To jsme dopadly že?!!

40

Re: ID double hvězdníku

Stejne je pekný!!!!!!!

41

Re: ID double hvězdníku

Karen odpoledne vše prozkoumám a ozvu se  an

42

Re: ID double hvězdníku

Karen možná máme hvězdník Green Goddes?????? Ale jistá si tím nejsem  ab

43

Re: ID double hvězdníku

Tak dnešní pokračování .Chodila jsem s květináči po domě a zkoušela kde to bude lepší.Nakonec jsem vybrala dvě ze dvora a dvě ze síně, ale jestli z toho budeme chytřejší  to teda nevím.
Tak tohle je ta Lima , ze zadní strany je nahnědlý proužek ve středu listu od kalichu až do špičky a květní listy jsou rovné.http://sklad.obrazku.cz/t347316_Snmek032.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t347319_Snmek051.jpg
Tohle je již Mont Blanc,ze zadní strany nic hnědého není je běžná zelená .Okvětní listy jsou na okrajích jako by ohrnuté tahoru.Jinak v barvě jsou skoro stejé, stále mně připadá tento bělejší.
http://sklad.obrazku.cz/t347317_Snmek038.jpg   http://sklad.obrazku.cz/t347318_Snmek044.jpg

Velikost je pořád stejná jen těch 15x15 cm  a výška 31 a 31 cm

44 Naposledy upravil: karelex (24-03-2010 21:22:25)

Re: ID double hvězdníku

Od firmy  Jošt mám  Double Roma, zbyl z ní jen jeden květ, ostatní mám rozřezané a pouší to kořínky .Jestlipak aspoň tahle jedna bude správně určená ?????
http://sklad.obrazku.cz/t347320_Snmek113.jpg

45

Re: ID double hvězdníku

Bohužel tento květ nemá vůbec žádný prašník  ac   ac  - a tedy ani žádný pyl  ac   ac  ,aspoň, že ta cibule se snaží růst  an   an

46

Re: ID double hvězdníku

No a koukám holky,že já s Limou dopadla nejlépe...Aspoň nějaký exot.... an

47 Naposledy upravil: Rob (24-03-2010 16:48:04)

Re: ID double hvězdníku

Karen: Na tu tvoji cibuli,by se mělo zaoložit téma "Nejkratší květní stvol"  an  :cool:

48

Re: ID double hvězdníku

To bych taky řekla, máš holt štígro!! an   an
Dneska zlobí odesílání, většinou tam skočí nějaký angl. nápis  ac   ac   ac

49

Re: ID double hvězdníku

Mně taky teď nešel odeslat příspěvek,ale to musí vyřešit Eda :lol:

50

Re: ID double hvězdníku

Jo,jo přesně tak...ani mě to nechce kolikrát pustit na téma... ac
Z Machaly budou semínka,už rostou semeníky...
A tu bílou bych brala..... an

51

Re: ID double hvězdníku

Karen, to by měl být hvězdník  Double Roma. Celý červený a bílé konce Double Roma má.

eda

52

Re: ID double hvězdníku

Karen, Green Goddes, jak psala Andi, je velice podobný. Uzčí lístky a zelený střed by mu odpovídal. Spodní hvězdník má lístky širší.

eda

53

Re: ID double hvězdníku

Edo dík aspoň nějaká radost, myslím na tu Double Roma.ještě aby se jí dařilo i nadále .Zatím má pořád jenom kořínek ale ROSTE a to je hlavní.  an 
Horní bílej hvězdník co měl být Lima tedy nazveme Green Goddes, (jak psala Andi),ten dolní má být Mont Blanc a tak tomu budu věřit, docela dost se podobá tomu na obrázku v nabídkovém liště, jen ten můj má pořád ty ohrnuté okraje listků, ale třeba se to ještě vyrovná teprve dnes pořádně rozkvetl.
Tak dík Edo za určení  an 
A ty Robe se té mojí růžové chudince nevysmívej!! ab  ab Víš co jí to dalo chudině za práci aby vůbec bez kořínků a prakticky jen s takovým malým úzkým kouskem cibule  aby vůbec vytvořila něco? Na stopku už nezbylo. Tady to u ní mě ani nepřekvapilo, ale když se koukneš na mého druhého Elvase  ten jej nemá o moc delší  a přitom cibule se zdá být dobrá.Nevím proč se mi to děje.  Karen

54

Re: ID double hvězdníku

Karen tak jsem včera přeměřovala náš Green Goddes a bohužel jsem ten lísteček zapoměla doma - omlouvám se  ac ....
Ten dohněda proužek jakoby se tam teprve vytvářel. První den po rozkvětu se zdálo, že tam vůbec není, ale včera už tam takový tmavší náznak byl, ale není tak výrazný jako na Tvé fotografii - tak uvidíme jak se bude vyvíjet dál  an

55

Re: ID double hvězdníku

Andi však oni nejsou ani při stejném druhu dva docela stejní. To není ani u zvířat.Leda u dvojčat a to se myslím u rostlin nevyskytuje. Prostě máme  Green Goddes  a hotovo  ab  né!? tak jsme se rozhodly a je to  ab

56

Re: ID double hvězdníku

Dobře Karen - prostě je to on a hotovo ...  ag  ag  ag
Ať je to, co je to, hlavně že nám kvetou.... ag

57

Re: ID double hvězdníku

Holky já mám Green Goodes taky,jeden pokvete,druhýne,tak jsem zvědavá,co z toho vyleze mě  :cool:

58

Re: ID double hvězdníku

Marci tak pak jej sem dej abychom mohly ty naše Green Goodes co měli být  Limou porovnat.Taky jsi jej kupovala  u Brata? Z pěti tam koupených 2 neodpovídaly  2 ano a poslední ještě nevím.

59

Re: ID double hvězdníku

Ne jeden je od Radoška,kupoval ho balený přímo s popisem (má to v albu) a druhý mám z Baumaxu....ten pokvete  ab

60

Re: ID double hvězdníku

Mně vyrazil krásné listy ale taky nepokvete šmejd jeden