61

Re: letnění hvězdníků r.2013

Karen, to je snad fotomontáž  ab   ab  ab  čím je hnojíš?  ab  to je parádní nárust  an

62

Re: letnění hvězdníků r.2013

Obdivuji jaké máte krásné příbytky pro své amky. Já je mám nyní ve skleníku kde sídlí papriky a hadovky a nyní tam dávám vše co nechci aby mi zmrzlo když hrozí přízemní mrazíky.Já mám velmi malou zahrádku . Ve 2 sklenících mám papriky a hadovky , pak už jen větší záhon jahod , malinký okurek na naložení , místo na 15 rajčat a pak už jen po řádku fazolek kedlubnů a pár cuket . Po okrajích něco málo kytiček . Když přijedu ke své kolegyni na zahradu kde má každá květina dostatek místa a nádherně vynikne tak tiše závidím.

http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.1300430pj.jpg http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.13006zorc.jpg http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.130077mvn.jpg

http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.13011xev6.jpg http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.13012ff8i.jpg http://img.janforman.com/th/nokiezahradka22.5.1301077pn.jpg

63

Re: letnění hvězdníků r.2013

Amarylkám se ve skleníku daří  an  Obzvlášť když je venku tak hnusně  ac

http://img.janforman.com/th/00140qb.JPG http://img.janforman.com/th/00574nx.JPG http://img.janforman.com/th/009w1nv.JPG

64

Re: letnění hvězdníků r.2013

Evi nádhera.

65 Naposledy upravil: karelex (04-06-2013 08:52:24)

Re: letnění hvězdníků r.2013

Jo jo  Evči to roste nádherně, já ani nevím jak na tom jsem . Včera celej den pršelo  a dneska taky. V neděli jsme tu měli bez deště, tak jsem je kontrolovala  a zjistila  že ty co jsem zasadila do bedničekvypadají docela suše. Proto jsem sundala igelity  a jsou nyní jen pod netkanou. No a teď včera a i dneska prší. Třeba se tam odpolko dostanu. Co jsem v neděli viděla, tak nic moc.l Některé co jsem sázela ještě spící  se zdá že raší, ale mladší semenáče se nezměnily.Vrčitě nevypadaly tak pěkně jako ty Evči.

66

Re: letnění hvězdníků r.2013

Evi máš to veľmi pekné  an Chcelo by to viac  slniečka. Tento rok je ho veru málo. Aj amkám by to určite prospelo.  an  a ľuďom tiež.

67

Re: letnění hvězdníků r.2013

Já se tu právě raduju z toho, že ho po několika ani nevím jestli dnech nebo týdnech vidím. Je pořád krásně žluté.

68

Re: letnění hvězdníků r.2013

Unás se odpolko taky na chvíli slunko ukázalo, zrovna jsem byla na zahradě natáhnout na amky znovu igelit. Zalité jsou snad už dost. Jinak se mi stále nic na těch na zahradě nic nezelená, ale na okně rozkvétaji další  tak zítra až se vypnou  nafotím. Je tam i jeden kříženec.

69

Re: letnění hvězdníků r.2013

První kráska rozkvetla - Sumatra. Ještě se chystá jedna neznámá a pak Tres Chic  an

http://img.janforman.com/th/00350he.JPG http://img.janforman.com/th/005k1bx.JPG http://img.janforman.com/th/006nblt.JPG

70

Re: letnění hvězdníků r.2013

Letos  mi nekvete nic dvě červené na začátku jara a Lolyppop od Jirky a to je všechno.Jen listí a zase listí. ac  ac

71

Re: letnění hvězdníků r.2013

Evě se dá jen gratulovat, krásně ti to kvete, jsem zvědavá jestli pokvetou venku i nějaké moje. Mám jich tam hodně co ještě nekvetly.

72

Re: letnění hvězdníků r.2013

Posledně když jsem se na ty moje letněné cibulky dívala, byla jsem zklamaná - nic moc nerostlo. Dneska jsem potřebovala odnést dalších  7 co již odkvetly v pokoji a tak jsem všechny na zahradě pozotevírala  a byla jsem mile překvapená, stačilo těch několik dnů bez deště  a skoro všechny se nabudily.

http://img.janforman.com/th/IMG71101cdf.JPG  http://img.janforman.com/th/IMG7111l0mu.JPG

tohle jsou všechno různě staré semenáčky co už zimovaly na sucho. Těch několik truhlíků  ty jsou mladší  a rostly přez zimu  doma.V květináčích jsou Papilka  a jim padobné semenáčky -ty z Brazilie -moc mi nerostou.

http://img.janforman.com/th/IMG711756lz.JPG  http://img.janforman.com/th/IMG7120iut0.JPG

Ve velkém foliaku  jsem sázela ty co už mi na ně nezbyly bedničky.Ten dlouhán v prostředku není amka ,ale Izmenie ta velká mi doma kvetla  za ní v řádku jsou ty ostatní taky už vyrazily, ale není to na fotce moc vidět. Loni jsem je měla zasazené u kraje  a všechen pyl se mi otřel o tkaninu.Nic mi nezbylo,tak jsem se poučila.
Trochu jsem je i vyplela, ale moc to ještě nešlo, je to hrůza co mi tam toho zase roste. No a pak už jen zbejvalo natáhnout znovu textilii, a už žádnej igelit. Svítí  sluníčko.

http://img.janforman.com/th/IMG7133rm03.JPG

73

Re: letnění hvězdníků r.2013

Tak to je opravdu obdivuhodná úroda.

74

Re: letnění hvězdníků r.2013

Tak to je nádhera.  an

75

Re: letnění hvězdníků r.2013

Jsem fakt ráda že jsem ten skleník dostala... je to paráda mít amarylky takhle pěkně pohromadě a zatím se jim daří... snad to vydrží  an

http://img.janforman.com/th/01174u0.JPG http://img.janforman.com/th/012wp7g.JPG http://img.janforman.com/th/013fa7i.JPG

76

Re: letnění hvězdníků r.2013

Krásně ti kvetou, je to vidět že jim to tam vyhovuje.U mne dneska dokvetla poslední amka San Remo, v pokoji, Tak jak to půjde a bude čas ,přenesu ty poslední ven. Doma nechám jen ty co pořádně nezakořenily,a ty citlivější co se o ně moc bojím.  Tvůj skleník má jednu ohromnou výhodu, proti mému letnění a to,že se tam dá vejít. Já musím sundávat nebo aspoň nadzvedávat textilku, ale jinak jsou tam také spokojené. Letos jsem kupovala novou -vylepšenou tkaninu. Je skutečně pevnější vypadá to jako by byla naškrobená.Hlavně jí bylo veliký kus a mohla jsem ty malé tunýlky překrýt jednim kusem.

77

Re: letnění hvězdníků r.2013

Evi nádhera  an  :rolleyes:

78

Re: letnění hvězdníků r.2013

Opravdu krása, moc pěkné  an

79

Re: letnění hvězdníků r.2013

Něco málo z mojí panelákové zahrádky.
http://img.janforman.com/th/P1060213zjx0.JPG

80

Re: letnění hvězdníků r.2013

Martine, to máš na veřejné chodbě???? To ti ještě nikdo nic neukradl?? Když jsem bydlela v paneláku v Brně, chodby byly velké a každá končila prosklenou zdí. Pro kytky nádhera, ale pokaždý mi zmizela .Nakonec jsem tam dala obrovskou klivii. Byla zasazená v bedně .Vážilo to celé snad 200 kg. Nesli jsme to tam 4. Kvetla spoustou květů na mnoha stvolech. Říkali jsme si ,že tohle nikdo neukradne.  Byla tam jen dvě noc  a zmizela taky.

81

Re: letnění hvězdníků r.2013

Asi záleží na sestavě spolubydlících a jejich návštěv. Martine nádhera. Všechny fotografie které jsi dal do fóra jsou pěkný.

eda

82

Re: letnění hvězdníků r.2013

Jak říká Eda. Dům má pouze tři podlaží a převážnou část tvoří lidi důchodového věku, takže strach není i když člověk nikdy neví. Jinou možnost ale nemám. Skleník mám skoro plný o parapetech v bytě nemluvně. Mateřských Minerv mám několik, tak bych ti na podzim nějakou mohl poslat. Dlužím i cibulku Pavlovi ze semenáčků.

83

Re: letnění hvězdníků r.2013

Martine ráda poskytnu domov nějaké co ti přebejvá.  A co se týká toho paneláku, tak já bydlela v 9. patře třináctipatrového dvojdomu. Na jednom patře bylo 7 partají. Vzájemně jsme se ani neznali.  ab

84

Re: letnění hvězdníků r.2013

Moje letněné amarylky jsem měla na zahradě pod netkanou textilií ale dneska jsem je musela jít zakrýt igelitem.Včera celej den a až i do rána tu prší.Sice je to pěkný zahradnický deštík ale už trval dlouhp. Dokonce jsem ráno zjistila že sousedovi spadl tarásek u záhonu,jak jej rozmočil déšť. Tak jsem v tom dešti natahovala igelity a přitom jsem zjistila že mi něco ve foliáku rozkvetlo. Je tam ale plno plevelu tak se nedostanu k cedulce. Řekla bych ,že jde o Rilonu.Mám dvě, první kvetla po zakoupení v roce 2010.Pak už nikdy. Druhou jsem dostala o rok později  a nekvetla ještě vůbec. Tak že mám radost i kdyby to byla kterákoliv. Fotka není nic moc, voda mi tekla za krk, no lepší to nešlo.
http://img.janforman.com/th/ASnimek00336ae.jpg http://img.janforman.com/th/ASnimek005Rilonag9oi.jpg

Ještě je tam další stvol,tak jak se vyčasí, budu se snažit to všechno vyplet.

85 Naposledy upravil: Pavel (26-06-2013 17:38:03)

Re: letnění hvězdníků r.2013

Mikroklíma v tunelku im zrejme vyhovuje. Všetko ti tam poriadne rastie - aj burina  ab   Kvet je krásny.  an
Počasie je tento rok naozaj nevyspytateľné. jeden deň 35C jasno a druhý 12C a prší. Mohol by to byť priemer - 25C a jasno s občasným večerným dažďom na poliatie zahrádky.  ab   ab   ab

Martin - tvoja paneláková zahrádka je super. Závidím ti tvojích dobrých susedov.  an

86

Re: letnění hvězdníků r.2013

Pomali doháním práci na zahradě, rybíz mám sebranej a  dneska jsem začala s pletím amarylek. I přez tkaninu je vidět jak plevel přerůstá chudinky amarylk. Začala jsem u tunýlků ,ady mám jen semenáče.
http://img.janforman.com/th/Snimek0044e2q.jpg http://img.janforman.com/th/Snimek002b48u.jpg

87

Re: letnění hvězdníků r.2013

Vpředu v těch květináčích mám botanické semenáčky .Tentokrát jsem měla docela o ně starost, při vysazení některé cibulky byly docela bez listu.Potěšilo mne že všechny vyrazily. Vede jako pokaždé Papilio. Vůbec nevypadá na semenáček z roku 2011.

http://img.janforman.com/th/169HippeastrumaulicumcorupaHerbiw4o.jpg http://img.janforman.com/th/170aPapiliopaqm.jpg http://img.janforman.com/th/171HippeastrumaulicumPedradoGarraf2s3w.jpg

Zítra budu pokračovat v druhém tunýlku mám kupované Papilko  a calyptratum-ten na tom byl nejhůř.

88

Re: letnění hvězdníků r.2013

Vždy sa rád pozerám na tvoje fotky z letnenia - proste nádhera!!!  an

89

Re: letnění hvězdníků r.2013

Amkám sa fóliovník veľmi páči. Bál som sa veľkého tepla, ale amkám vačšie teplo vôbec nevadí.
http://img.janforman.com/th/amaryllisovnik2.7.2013cc2j.jpg

90

Re: letnění hvězdníků r.2013

jj rostou ti krásně. A  máš pravdu, že amky teplo snáší dobře.Já s tím problém nemám, textilie je prodyšká  a dobře profoukne. Ani přemokření mě nestraší.  Posledně, jak pršelo to lilo noc, den a ještě dopoledne. V dešti -to už jsem se začala bát-jsem šla  natahovat igelit.Sotva jsem to dodělala pršet přestalo a už nezačalo ab .Dneska jak jsem šla plet, byla zem dočista suchá  a musela jsem to zalít abych ten plevel aspoň trochu vytrhala a ne jen přetrhla. Už jsem si nachystala vodu na zítra na další.