421

Re: Pokec o všem-14

Pavle, moc dekuju :-)
Cibule je na okne. Vic svetla bych ji mohla doprat v koupelne, ale je tam teplo a vlhko. Co by na to amka rikala, nevim. Co ty, vy na to?
zacal ji schnout list, jediny co zatim ma. Je to tim, ze ji spatne zalivam nebo je to normalni?
Dekuju.
:-)

422

Re: Pokec o všem-14

Ahoj,
Kľudne mi tykaj  an
Čo sa týka tvojej amky ťažko ti teraz radiť. Po odkvitnnutí by jej mali narásť nové listy. Lenže teraz je zimné obdobie a je celkom možné že sa rozhodla zimovať (hlavne ak je v chladnejšom prostredí). Pri úplnom zožltnutí listu (možno aj skôr) by bolo asi vhodné skontrolovať cibuľu a aj korene. Je možné že ak cibuľa mala nadbytok vody, začala hniť, v lepšom prípade - ak je cibuľa O.K. "len zimuje". Po kontrole ju môžeš znovu zasadiť, nechať ju na chladnejšom mieste (aj v tme) a nezalievať! po dobu pár týždňov. Potom ju vyber, daj ju do teplejšej miestnosti o deň, dva ju zalej vodou. Cibuľa by sa mala prebudiť a mali by jej začať rásť listy. Kvitnúť zrejme nebude, keď ti kvitla teraz na jeseň/zimu.
Snáď som ti trochu pomohol...

423 Naposledy upravil: Pavel (10-12-2014 21:43:20)

Re: Pokec o všem-14

A do tej kúpelne by som ju radšej asi nedával - teplo by jej asi pomohlo, ale  vlhko určite nie.

424

Re: Pokec o všem-14

S kontrolou kořenů bych taky souhlasila ,jednalo se o cibulku koupenou již zasazenou nebo v suchém stavu a sázela jsi ji až ty? Ty co se kupují již zasazené bývají velmi často zasazené příliš hluboko - cibulka by měla být tak asi polovičkou cibule nad zeminou. Jo a taky si všimni do čeho zasazená byla  někdy je sází jen do něčeho jako je kokosová drť . Pak by bylo dobře vyměnit to za kupovanou zeminu já do ní přidávám trochu Perlitu.Ale hlavně zkontroluj jestli kořeny případně i povrch cibule není nahnilý.

425 Naposledy upravil: Tychi (12-12-2014 10:15:43)

Re: Pokec o všem-14

Jak nešly spát, tak pokvetou(((o: Při obírání žlutých listů jsem našla 6 špiček poupat: u křížence Evergreen a Girafe (od Onky), u křížence Tropic oranž a Dancing queen (od Janky), u své oblíbené neznámé T-amarylky, u Lady Jane, neznámé červené a červené ze Sparu.
Ti dva kříženci u mě pokvetou poprvé ag

426 Naposledy upravil: karelex (12-12-2014 10:41:09)

Re: Pokec o všem-14

Tak to je nádhera.Některá tato křížení už u mne kvetla v min. rocích. Křížence Tropic oranž a Dancing queen myslím že je původní křížení moje. http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31bb_Am … 16_cm,.jpg
křížence Evergreen a Girafe  mám taky již mezi kvetoucími  a to hned u dvouch jedinců  jo a jsou to semena od Komulky
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31bb_Am … _11_cm.jpg    http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31bb_Am … u_8_cm.jpg


U mne zatím nic dalšího na květ  nejde, tak ,že velká gratulace tobě

427

Re: Pokec o všem-14

No udělaly mi velkou radost, ty nekřížené většinou nekvetly od podzimu 11, což už je dost dlouho. A kříženečky už jsem u tebe obdivovala a o to víc se těším na ta svá. Já dostala už vzrostlé semenáčky od Janky a Onky, ale je jistě možné, že ony měly semínka od Komulky a od tebe.

428

Re: Pokec o všem-14

Já se taky těším hlavně bude nyní možné je přiřadit do stejné skupiny rodičů. Je to zajímavé jak se jednotlivé rostliny budou líšit. Zatím mám většinou jen jednoho křížence od stejných rodičů, nejvíc mám 3. Semínka samozřejmě jsem rozdávala jako všichni, jen bohužel někdo už nemá evidenci a není si jistý od koho a z jakého křížení jsou. Mně se taky občas nějaká rostlinka zatoulá, ale vštšinou to jde o odpadlou dceřinou cibulku. Tak jen pilně foť!!!

429

Re: Pokec o všem-14

Ahoj Edo,


psal mi Karel ,že si neví rady s přístupem na náš web. Teprve potom jsem si všimla že je změněná titulní strana ale nenacházím tam nikde odkaz na vstup na pokec...  Já  se tam tedy normálně dostanu přes můj starý odkaz který mám v záložce a vztupuji ale až dál ne na tu první stranu co je změněná. Karlovi jsem poslala tedy ten můj původní.  Zatím ahoj  Karen


Psala jsem ti mailika ale nevím jestli ještě ta adresa je v provozu.

430

Re: Pokec o všem-14

je to tak Karen. Na titulnej strane nieje odkaz na diskusné fórum. Písal som to už aj Edovi vo vzkazoch a komentároch na titulnej strane.
Edo je šikulka a určite to rýchlo opraví.  an

431

Re: Pokec o všem-14

Taky jsem to psala Edovi ale mailikem .

432

Re: Pokec o všem-14

Všem se omlouvám, nevěděl jsem, že se stránka přehodila do jiného vzhledu. To jsem nechtěl. Ještě, že jsem se podíval na mejly. Děkuji všem za upozornění.

eda

433

Re: Pokec o všem-14

A už máme znovu všetko v poriadku. Díky Edo.  ad

434

Re: Pokec o všem-14

Edo dík, nic tak moc se nestalo, byla taky pěkná,jen s malou chybičkou.   ab

435 Naposledy upravil: Tychi (16-12-2014 15:25:47)

Re: Pokec o všem-14

Tak jsem v rámci přípravy na kvetení rozebrala jeden truhlík s tím, že co nekvete, půjde spát. Tři šly spát, čtyři pokvetou. S druhým truhlíkem jsem takhle nepochodila, tam jsou cibule mladší a tak, ty co nepokvetou, vesele si rostou.. Tedy k rozebrání dojde za pár dní, až se ukáže květ, odstřihnu stvol a budu moci truhlík rozebrat. Potřebuji oddělit asi dvě, co v truhlíku spí a tři, co pokvetou. Fakt nechápu, proč ty potvory letos neusnuly, že by tušily, že zima nebude?

436 Naposledy upravil: karelex (21-12-2014 13:20:04)

Re: Pokec o všem-14

http://img.janforman.com/th/pranisArinkouc0gd.jpg
přeje Karen s rodinou

437

Re: Pokec o všem-14

Prajem všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkov, šťastný nový rok a veľa krásnych kvetov v roku 2015.

Pavel

438

Re: Pokec o všem-14

Pavle, už se blíží květenství Vitáta. Zdá se, že obě cibulky budou stejné. Tak jedna z nich a Maguires půjdou do světa ab  ab  ab

439

Re: Pokec o všem-14

ad  Teším sa   an

440

Re: Pokec o všem-14

Pomoc kde se dají pořídit takové krásné amky

441

Re: Pokec o všem-14

jorky já mám Vitata hned 3x  a každá kvete trochu jinak  ab

442

Re: Pokec o všem-14

Tak to máš pestřejší.  Já dostala šest cibulek a teď čekám až vykvetou. Je to směs dvou druhů.
http://jork123.rajce.idnes.cz/slibene_amky/
Teď čekám jestli to bude Vitátum,  nebo cervená :rolleyes:
zatím kvetlo jen Vitátum ab

443

Re: Pokec o všem-14

Vlastně si mi ho pomohla určit ty.  Ráda bych se tedy dočkala i té druhé. Ještě by z těch šesti měla letos kvést  třetí cibulka a ta je dost maličká, že se až divím, že má sílu.  Ostatní mě budou ještě napínat asi dlouho.

444

Re: Pokec o všem-14

Takhle mi vykvetla cibulka koupená v Kauflandu.

http://img.janforman.com/th/MOCCA2gkq7.jpg http://img.janforman.com/th/MOCCA1htq6.jpg

Je moc pěkná. Sice trochu smutnější, ale jsem nadšená ab Určila jsem si ji jako Mocca. Nejsem si tak úplně jistá s určením, tak si netroufám založit téma. :cool:

445

Re: Pokec o všem-14

Taky se mi moc líbí, takovou nemám  a ani jsem ji u nikoho neviděla.  Něco podobného měla se mi zdá někdo v kytici, jen už nevím kdo.
Ale moc se mi líbí  a kdyby se časem ukázalo mimčo...měla bych zájem.

446

Re: Pokec o všem-14

Je to odroda Mocca.  an  Niekedy je svetlejšia ako táto tvoja, niekedy je farebnejšia. Táto odroda by mala byť podľa všetkého hybridom kde jeden z rodičov je papilio. Prikladám jednu fotku pe porovnanie. (zdroj internet)
http://img.janforman.com/th/H.mocca6vnt.JPG

447

Re: Pokec o všem-14

Karen, tú kyticu mala Ilonka. (fotku má vo svojej téme)  an

448

Re: Pokec o všem-14

jj přesně tak  tu kytici jsem měla na mysly.  an  an  an

449

Re: Pokec o všem-14

Jak to tak bývá byla zasazena v kokosu. ac   Hned jsem ji přesadila, ale cibule byla nahnilá, tak jsem ji vykrajovala a zároveň seřízla podpůrčí. Stvol šel hned jak to šlo do vázy a cibule do perlitu. Teď kolem ní chodím po špičkách :lol:  ALE nechala jsem tam něco hodně mrňavého co vypadalo jako mimčo ab  Tak uvidíme. ...

450

Re: Pokec o všem-14

Karen, zdá se,  že při manipulaci se stvolem amky Mocca došlo k opalování.  Pokud se podaří semeníky  dochovat.... an   
http://img.janforman.com/th/20150201113956tq64.jpg