91

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Miro, ak by si mi teda poslal cibuľku, tak by som bol rád. Rád vyskúšam pestovanie a skúsim aj opeľovať nejakou amkou.  an

92

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

dobre poslu, jen se ji vice dari ve volne zemi nez v kvetniku
nevim jak Janča, ale mně jeste nekvete a to jsem ji sazel uplne jako prvni pred vsema hvezdnikama! a v zahone vykvete za 3 tydny  :mad:

93

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Miro, ja ju môžem vysadiť až na jar do záhrady u rodičov kde mávam foliák.  an  A dík. Inak peľ ešte nedorazil.  :mad:

94

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Miry myslím že jsem se tě už na to potala, ale už zase nevím. Ty Ismenie budou taky rašit jako amky  ještě doma zabalený??  A víš co nevím vůbec?Jak hluboko se pak sází do země????

95

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Pavle, to jsem presne cekal, ze kdyz v utery poslu, tak to posta nekde ztopí  :mad:
Karen, mne vzdycky v kotelne lehce narasi, ale opravdu minimalne, ne jako amky, ze je musis nutne vysadit, s timhle jsou Ismenie dobry, ze je muzes vysadit opravdu az na jare, co se tyce hloubky, to je asi hl.duvod, proc doma v kvetinaci kvetou pozde, narozdil od venkovnich - mam je vysazeno docela hluboko, priblizne jako se sazeji meciky, tenkrat jsem je vysadil asi 20cm-ujela mi ruka   ab  a taky to rozdychaly a kvety - horsi byla sklizen, to byl zrovna vlhky podzim, takovy u nas zrovna nebyva..

96

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Miry, teď se tě asi zeptám dost hloupě, 20 cm hluboko,  to jsi měřil hloubku důlku,?je to tak. Loni jak jsem ty mečíky sázela  tak jsem to zasadila mělkce, nevěděla jsem že to má být hluboko. Zato ty Ismenie, ty se mi nějak zakutaly do hloubky sami. Určitě jsem je zasadila tak nějak normálně.Jenže to byly všechno miminka - mimo té jedné tvé.Letos už je mám všechny velké.Tak že je strčím do země uplně celé  a nic nebude čouhat ven,jo?????nemají žádnou suchou nať.

97

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

zasad je hloubeji, jinak ja je vloni zalil asi jen jednou a bohate jim to stacilo, koreni velmi do hloubky - rekneme i do nezámrzné hloubky!...
20cm bylo tak cca do pulky cibule, ale tato hloubka je spatna kvuli sklizni, takze bude dobre, je sazet jako meciky, do stejne hloubky

98

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

ježiš  a ty mečíky jak hluboko? to vyrejváš díru rejčem?  ab

99

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

sazim je hloubeji aby se nevyvracely
rekneme, ze nad hlizou je tak 10cm,velké i 12

100

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

jj tak už je mi to konečně jasný.  ab  ab  ab  dík an

101

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

kdyz to sazim do radku, je to podobne bramboram-delam mensi růvky jako u brambor, v teto casti to totiz taky neuslapu a je to tam kypre a rostlinam se vice daří

102

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

no vidíš,to by mě taky nenapadlo. Se sázením brambor to docela dovedu.  ab  ab  ab

103

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

ja je teda nikdy nepestoval, ale ve sklepe mam tedka minisacek tech modrych brambor - abych byl in  ab  jinak jiriny s ruvkem takhle pestuji a je to dobre - i behem sklizne, atato cast je brzy sucha   a tak se lépe hlizy sklizeji

104

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

kromě Karen, tu si pamatuji...kdo chtěl pyl od Ismenie?

105

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

JA  ab

106

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

vykvetl první květ a tak budu postupně sbírat...

107

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Fajn to se těším, zatím mi ještě dost cibulí pokvete.  Loňský pyl od tebe už je pryč.Nechytlo se mi nic,ale možná už nebyl funkční.

108

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

také těžko říct jak pyl snáší mrazák, možná ne vše má rádo mráz