31

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Já nevím jak funguje teplá voda na červa. Vždy jsem měl cibule viditelně nahryzané a děravé, proto jsem teplou vodu nepoužíval. Červa se mě podařilo vyďoubnout nebo již cibule byla v takovém stavu, že se musela rozřezat a vyčistit. Je tam hroznýho svinstva a teplá voda to nevyčistí.  :mad:

eda

32

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

zase se mi nechce doubat cibuli kdyz leze stvol :-(

33

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Škoda, že jsem nenafotil cibule, které jsou napadené cibulovkou narcisovou. Většinou je to vidět na první pohled. Uvidím, jestli letos nějaké budou.  :rolleyes:

eda

34

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Hlavně, jak už psal Eda, je to poznat z toho, že cibulky vůbec nerostou.

35

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

i tak jsem ji machal v ty teply vode a ted uz je zasazena a zalita Previcurem :-)

36 Naposledy upravil: Karel (21-03-2010 11:33:56)

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Po včerejší prezentaci cibulí od PETRO jsem se dnes dočkal při ošetření cibulí nemilého překvapení. Poprvé jsem se setkal tváří tvář s cibulovkou narcisovou. Přiznám se, že jsem z toho radost neměl, spíš naopak. Ta cibule, má to být Vera, měla všechno co lze získat špatného. Spálu, hnilobu a tu cibulovku. Vše jsem vyfotil, teď jen těch 6 fotek sem vložit, včera se mi nepovedly dvě, takže čekám další trapas.  Karel

http://sklad.obrazku.cz/t343934_cibulovka1.jpghttp://sklad.obrazku.cz/t343936_cibulovka2.jpghttp://sklad.obrazku.cz/t343938_cibulovka3.jpghttp://sklad.obrazku.cz/t343939_cibulovka4.jpghttp://sklad.obrazku.cz/t343940_cibulovka5.jpghttp://sklad.obrazku.cz/t343942_cibulovka6.jpg

Že by se povedlo??? Nevěřím.

Povedlo se ,teď k dovršení to nebude ta Vera, jestli to ta cibule vůbecrozdýchá

37

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle....fotečky se povedly,děkujeme......no ale to teda poslali hnus.Já mám Veru taky objednanou..... ac

38

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jéžkovi očička já mám po chuti  ac

39 Naposledy upravil: janka (21-03-2010 11:47:15)

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Hnus to nestačí spála a  hniloba? :lol:  :mad:

40

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle budeš jim posílat nějaké fotky do toho Petra ? mne by to zajímalo jak budou reagovat páč jest li mi dojde něco podobného .....  :rolleyes:  :rolleyes:

41

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Já mám vážně největší chuť tu objednávku zrušit..... :lol:

42

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karleee haloooo co teda budeš dělat ??? já bych to tak nenechal ?????

43

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle, zkus najít kousek zdravé cibule s podpůčím a pokus se zachránit alespoň odrůdu. Tři venkovní suknice by měly stačit. Vymáchej v pravicuru a dej do hlíny pod sklenici. Je podezřelé , že je narcisovka u koupených cibulí, ještě jsem se s tím nesešel. 
Držím ti palce.

eda

44

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Posílat poštou je asi zbytečný to by chtělo kdyby bydlel někdo poblíž osobní návštěvu protože tohle už je fakticky hnus.Oni počítají s tím že to lidi vzdají.Poštu hodí do koše a je vyřízeno.Pořádně je seřvat vždyť mi ty peníze taky netisknem. ac  ac a ta snaha při záchraně ac  ac

45

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle tak to je silná káva!!! Určite by som sa sťažoval!!!

Pavel

46

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle, to je hrůza, to jsem ještě neviděla  :lol:  Hned bych jim tam volala a chtěla bych vrátit peníze  an

47 Naposledy upravil: karelex (21-03-2010 14:36:26)

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

K tomu není co dodat, já bych se přikláněla k odeslání fotek a očekávala vrácení peněz a nebo ZDARMA  novou zásilku jestli budou chtít trochu si napravit reputaci.
Ale neodkládej to !!!

48

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Konečně to zase funguje, takže všem díky za podporu, stejné fotky jako jsou tady nahoře jsem poslal paní Petrové, která byla dotčená, že jsem jim napsal ostrý mail. Uvidíme co se z toho vyklube, samozřejmě budu informovat.   
Edo, myslíš že takhle vyřezaná cibule se nedá zasadit? Psal jsi, žes podobnou obsypal pískem a ona se zahojila. Myslel jsem, že ji to zkusím taky.  Karel

                          http://sklad.obrazku.cz/t344329_cibulka.jpg

49

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

se možná zeptám hloupě a nechci provokovat může jich tam být víc v jedné cibulce nebo jen jedna ???

50

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jestli to je ta cibule po poškození červem, bude asi mít vykousaný střed, dále stejně neporoste. Když jí takto zasadíš, můžou se časem vytvořit malé cibulky okolo.
Nebo můžeš cibuli rozřezat na více kousků, zbývá ti asi 2x 1/4 s podpučím, dobře očistit, namočit do Previcuru, hlínu sterilizovat, zalít Prvicurem, umístit pod sklenici  a pokusit se vypěstovat takto novou cibulku.

eda

51

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Radku, já jsem vždy našel jen jednoho červa v cibulce.

eda

52

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

tak to je tedy opravdu síla!!! s něčím podobným jsem se také ještě nesetkala - takovýhle humus prodávat... fakt hrůza

53

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Edo díky za radu, Previcur mám, tak jí vykoupu a zasadím, takhle v celku bude mít možná víc sil na rekonvalescenci.

Přišla mi odpověď od paní Petrové, tak si to přečtěte. Karel
S cibulovinami jsme letos začali poprvé pouze jako doplněk našeho sortimentu na četná přání našich zákazníků. Bohužel s nimi nemáme velké zkušenosti. Jak jsem již zmiňovala byly z úplně čerstvé dodávky, takže u nás nijak neutrpěli.
Vaše připomínky jim ihned přeposílám i s fotkami.
Petrová M.-Zahradnictví Mělník

54

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Přála bych aby Vám poslali novou cibuli , ale já mám velmi špatnou zkušenost i se sortimentem který je jejich vlastní. Myška

55

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Přeji ať se cibulka chytí.Nevýhoda objednání na dálku je, že jim to člověk nemůže omlátit o hlavu. Na písemné reklamace méně slušné firmy dlabou.

56

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karle to je sice hezká odpověď...ale nevím proč...jaksi paní vedoucí nevěřím. Komu to chce vlastně posílat? Náš "nějaký"velkoobchod nebou rovnou Holandsko?
Věřím tomu, že ta cibule přišla "špatná"už právě z Holandska...a nevyhovující špatné skladovací podmínky tady u nás zkázu  jenom dovršily......
Začarovaný kruh, ale jak z něho ven......tu "neferovost"prodejců odnáší jen a jen zákazníci a naše snaha zachránit co se dá....

57

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Pochybuji,že tam mají jednoho člověka,který denně zabalí tisíc krabic zákazníkům..... :o
To je jim zatěžko,když to dávají do krabic,prohlédnout,co vlastně balí.Tu hnilobu snad museli vidět....

58

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Včera jsem zabila cibulovku narcisovou ve skleníku. Mohu jen doufat , že se nevylíhla z BELLADONY.
                                                      Myška

59

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Myška-Ahoj Myško, zrovna mám amky přeedemnou na stole a protože v domě mě už překáží rajčatům tak je dám do skleníku,ale brr je tam jak píšeš cibulovka narcizová,prosim tě jak to vypadá?vidim že ten červík pěkně amku zničí a je na vyhození.Víš mě tak napadá že když je tendence je dávat ven tak tam zase lítají tyto potvory a snadno nám našich 250kč za cubuli zničí,tak nevim.Mám kuličku jako chrobáčik a nevim kam ji schovat aby mi ji jiní nezmujili a kulička chce světlo.

60

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Cibulovka vypadá jako štíhlejší čmelák , dost hlasitě bzučí a má delší křidélka. Já nechám amarylky letos v bytě. Nemám jich tolik a letošní nákupy nebyly zas tak úspěšné. Ve skleníku mám hlávkový salát  , narašené canny , mračňáky , kaly a kelímky rajčat a už jsem tam přestěhovala i papriky , moc mi na okně vytáhly. Počasí se snad již umoudří a bude to moci ven.   
                                                                     Myška