121

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Janko přežil řekla by sem,že mu je dobře má krásný silný listy

122

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak to je fajn mě trošku 2 zlobí tak jsem ráda že ten tvůj je v pořádku.   an

123

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak jsem dnes pohřbil Sprekelii,nebylo už co zachránit,protože od mouchy shnilo celé podpučí.No a vidím to tak,že budu ještě řízkovat Célicu.Snad to bude už vše.

124

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Janko,to mám smůlu,co?A to jsem na jaře říkal,že se cibulovky neobávám.No,jo,asi jsem to hodně podcenil.

125

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Víte někdo do kdy ta zpropadená moucha lítá a rozmnožuje se?
Jirko fakt je mi tě líto. Příští rok to zkus taky s tou textílií jako já.

126

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Vajíčka klade v květnu až červnu.Taky jsem nevěděl.Pokud vám je nenapadly z jara,tak teď už se bát nemusíte.

127

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

To znamená, že bych tu textílii mohla sundat.Pouvažuju, jsou sní chráněné i proti větru a každé nepohodě.Jen na ně nevidím a to mě mrzí.Nakukuji jen štěrbinkou a nebo to vpředu rozvážu,ale to stejně vidím jen to ze předu .Při tom jak je to husté to jinak nejde.

128

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jirko to je přímo supersmůla.Na tobě se vyřádilo letos snad všechno.Jinak si nedělej  starosti a nic neposílej.

129

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Ty co mám v seznamu pro vás jsou všechny zatím ok.Snad jen ti kříženci Toscy asi nebudou,protože mají už od semínek spálu a padají jako hrušky.

130

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Všem Vám děkuji, že jste mě mezi sebe přijali. Leni, ty afrikány vysazuji ven jako silné a velké sazenice předpěstované ve fóliovníku. Pak je slimáci nesežerou. Ještě se mi to nestalo a to jich mám na zahradě požehnaně. Jejich silné aroma tu mouchu odpuzuje. Na mšice nepůsobí. Chtěla bych se vás zeptat, jak se sem vkládají nafocené obrázky amarilek. Děkuji. Ema

131

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Emy vydrž do večera,bylo to popsané od Eviny na začátku  an  já to zkusím najít pak ti dám vědět.   an  kdyý né tak Eda nebo Evča ti to popíší  :cool:

132

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Emičko, poslala jsem ti návod na vkládání fotek PM.Tak se pochlub!!

133

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karen ty jsi super já to ovládám ale neumím to vysvětlit.  ab    ab

Emy tak se pochlub a pak si založ album ať máme kdy šmírovat    :rolleyes:   :rolleyes:    ab

134

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Janko, já tyhle návody - ještě na vkládání pohyblivých smajliků - mám uložené v poště a když někdo nový potřebuje jen to okopíruji  do PM. A je to hned. ab ab ab

135

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karen, já Ti moc děkuji ale vůbec nevím co to PM je. Kde ten návod je. Ema

136

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Emičko vyjeď s touhle stranou nahoru. Tam je modrý řádek a pod ním jsou NOVÉ  ZPRÁVY. Na to klikni a otevřou se ti soukromé zprávy.
Jestli to nenajdeš, napíšu ti to sem

137

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karen, našla jsem to a moc Ti děkuji za trpělivost a ochotu. Zítra se do toho pustím. Doufám, že to zvládnu. Ema

138

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Emo, to zvládneš a když tak se ptej každej ti rád poradí.  an an an

139

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Emy to zvládneš ,když jsem to zvládla já počítačový analfabet tak to zvládne každý.Neboj on někdo poradí.  ad   ad   ad

140

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak jsem dnes ráno řízkoval i tohoto krasavce.http://sklad.obrazku.cz/obr416619_P3250003.JPGMěl u sebe malou cibulku,tak ta snad půjde.Měla i maličký kořínek.

Jsem z toho červa už vážně neštastnej.Chce se mi brečet,jakou mám smůlu.

141

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

To je opravdu hrozný,ta oblast kde ty bydlíš musí být tou mouchou přímo zamořená.Já zatím nic nepociťuji.Zdá se že všechny rostou.Poznám to ož je vytáhnu na podzim ze země.Ale měla jsem loni dvě zasazený na  zahradě taky a nic je nepotkalo.Letos byly poctivě zakryté netkanou textílií.

142

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jirko to supersmůla.Není to třeba těma záplavama? ac

143

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Takže všechny cibule mám vyryté ze zahrádky, a narcisová moucha nakonec způsobila větší pohromu než to vypadalo ac ac Čtyři z pěti cibulí je napadených ac ac Letos budu mít přes zimu na oknech prázdno ac ac Některé jsou napadené víc, některé míň, ale i tak bude záchrana složitá, protože se všude ta potvora dostala téměř do poloviny cibule ac V jedné cibuli jsem dokonce objevila dvě larvy ac ac Takže jsem letos s letněním skončila a příští rok už ven nevystrčím jediný květináč :mad:

144

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evi tak to mě moc mrzí. A to byly vidět na cibulích tunely - nebo začnou usychat??? Jak si zjistila, že tam tu zlou mouchu máš???

145

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evi takové škody to je mi líto.Snad je zachráníš.Držím palce.  :cool:    :cool:

146 Naposledy upravil: dj.joop (15-09-2010 18:34:02)

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evčo,to Ti vůbec nezávidím.Mě letos cibulovka dala taky pěkně na frak,Prišel jsem o přibližně 20 cibulí.4 ks Baby Star,8 ks růžové od strýce,Minervu,Presidenta Johnsona,Trentino,Red Lilian,Célicu,Sprekelii,dva druhy od bratrance a jednu co ještě nekvetla.Ta poslední cibulka už obrašila 5 ti malýma a další nařízkované se taky snaží.No snad to dopadne dobře a všechny druhy nějak udržím,i když na květy si počkám asi dlouho.

147

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Já jsem letos vůbec neletnila . Loni mi zničila cibulovka 2 cibule / mám jich celkem 9 kusů/ . Mě se ty mouchy dokonce vylíhly v obývacím pokoji . Teprve to mě vedlo k tomu . že je něco v nepořádku.  Nyní v neděli jsem přesazovala cibulky , které se vytvořily na zbytcích napadených cibulí . Jsou celkem 4 a mají průměr zhruba 5 cm. a pěkné silné listy. Jaký je to druh nevím , protože jsem je koupila bez označení.Letos je nechám zimovat na stejném místě jako rostly celý rok a uvidím , jak pokvetou. Loni jsem letnila , hnojila a kvetly mi jen některé. Hlavně , že  jsem tady na foru našla rady jak napadené cibulky zachránit.
     Myška

148

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Myška, nie vždy sa podarí zachrániť...ja som si preliala bielu amku a zhnila..tak som ju nakrájala..ostal 1 kúsok cibule na ktorom je malinká cibulinka a 2 miminká..1 si nechám a aj tú malú zo sukníc a 1 som prislúbila Evči

149 Naposledy upravil: Pavel (15-09-2010 10:05:11)

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evi tak to je pohroma pre každého pestovateľa. Treba sa s tým popasovať a zachrániť čo sa dá, aj keď musíš byť veľmi znechutená. Človek sa poučí a ide ďalej. Zlá mucha je asi náš najvačší nepriateľ - škody ňou spôsobené sú obrovské.

150

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Andi, na těch víc poškozených cibulích to bylo hned vidět, byly bez listů. Ty ostatní měly normálně listy an Je to šílená podívaná ac Ten první den jsem to obrečela, měla jsem sto chutí s tím praštit ac ac Zdravých cibulí mi zůstalo jen pár, ostatní musím buď vyhodit, nebo zkusit nařízkovat.... Některá mají mimča, tak se budu snažit zachránit aspoň ty an Ještě že mám spoustu semenáčků an