151

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Skoušel jste někdo dát je do volné pudy ve skleníku?

152

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evčo  , nařízkuj je  určitě je zachráníš . Já jsem měla některé zbytky cibulí opravdu malé , měly jen 1 ubohý koříneka živořily celé léto na okně . Pravda , jednu jsem vyhodila ale na druhé kobncem srpna vyrazily 2 cibuličky a teď rostou jako z vody. Previcur byl můj velký pomocník a jak se dostaly z nejhoršího opatrně jsem přidávala do zálivky kristalon start. Ještě úplně na počátku jsem přidávala stimulátor / gel/ .  Dobře to dopadne , držím všechny palce co mám.

Myška

153

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evi nepřestávám věřit, že je zachráníš. Loni jsem měla z jedné cibule jen tři šlupky a teď mám tři cibulky sice mrňavé a potrvá než pokvetou, ale jsou. Naděje umírá poslední a kdo jiný by je mohl zachránit než ty...... an
Moc Ti držím palce ať se ti daří......

154

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Evča je kouzelník,jí se to podaří an an an

155

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Holky, děkuji za podporu ab ab Snad něco zachráním, udělám pro to maximum an

156

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak jsem dnes vykopala cibulky co neměli listy.Z 9kusů: 4napadeny larvou a 5kusů zdravých.
Můj poznatek -ty co neměli listy a byla u nich malá cibulka/y,byla napadena.Ty co neměli přírůstky a byli jen bez listů byli zdravé.Nevím jak to máte vy ostatní.
Zbytek jsem nechala ještě v zemi.Listy co měli spálu během týdne uschly a razí další,tak mi jich bylo líto kopat ven.
Mám je na zahradě v zemi bez  folie.

Myško,ve skleníku cibulky má Radek,ale nevím jestli v květináči,nebo na volno.

157

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak jsem dvě cibulky rozkrojila,jedna je zežhraná úplně-je to ta babičkovská,určitě mezi tou spoustou mám další,a tu čtvrtou jsem jen vykrojila.Tak uvidím.Holky se určitě budou snažit aby to přežily. an

158

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Heli mám je v květináčích ve skleníku a je jim zatím moc dobře ale je jich tolik že se budu muset pomalu zbavovat některejch ale jsou tak obrovské nárůsty listů že je mi to líto stříhat aby se to vlezlo do balíčku tak zatím zůstanou tam kde jsou

159

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak mám za sebou první osobní setkání s larvou v cibuli.Naštěstí se nejednalo o cibulku Amaryllisu ,ale okrasného česneku.Já všechny cibule po zatažení vyrývám a sázím napodzim. Tuhle cibulku jsem ale přehlédla a vyryla jsem ji až při rytí záhonku. Dneska jsem si jí všimla na záhonku a sebrala ji. Přitom jsem si teprve pošimla, že jsem jí kousek při rytí ufikla.Celá byla nějak měkší a tak jsem ji rozlomila a už jsem je viděla. Myslím si, že larvy už byly mrtvé aspoň to tak vypadalo.Byly tam dvě .Zvláštní je ,že ani na jedné z cibulek tulipánu a tohohle česneku co jsem vyryla jsem nic nepozorovala. Česnek už mám znovu zasazený,ale tulipány to teprve čeká,tak se ještě jednou podívám,ale myslím že jsou všechny zdravé.
http://sklad.obrazku.cz/t498938_bonitaceCelesta031.jpg
a po zvětšení
http://sklad.obrazku.cz/t498936_bonitaceCelesta026.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t498937_bonitaceCelesta028.jpg

160

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

fuj potvora jedna

161

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Je to hnusná potvora.

162

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karen vtéto podobě ty potvory jsou ještě živé a mají tvrdý obal než se ti je podaří zabít. an

163

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Já si ale myslím, že uhynuly proto, že ta cubule byla rozkrojená nebo spíš rýčem odkrojená právě ta dolní část s kořínky .Vůbec se to nehejbalo,ani když sem do nich štouchala. Ani nebyly tvrdé ale docela měkké myslela jsem si že už nastal rozklad. ALe třeba to tak má být. Viděla jsem je poprve naživo!

164

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Ty potvůrky žerou vnitřek, takže kořínky jim asi nechyběli.Možná už se chystali na zazimování,potvory .

165

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Tak Red Lilian nepřežila,u všech řízků uhnilo podpučí.Zachránil jsem jen asi 2 cm kousek,tak uvidím.Kdyby měl někdo mimčo ,tak ho rád adoptuju.

166

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jirko,mám jeden kus.pokud máš zájem může být tvoje

167

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Heli,ze semínek mám,já bych rád dceřinnou cibulku.Jestli máš,tak super.

168

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Taky mám jen ze semínek od tebe.Navíc jsou teprve  měsíc staré a tak jsem je ani nedala do podzimní nabídky, ale mám jich ale 8.

169

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jirko,mám Red Lilian ze semínek.Ale i velkou cibuli.Odpoledne ti napíšu jestli nemá dceřiné cibulky.Je na zahradě a pokud je to ta co si myslím tak má 3ks.Odpoledne ti napíšu .

170

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Ok,budeš zlatíčko.

171

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Jirko, tak tě sklamu je to Clown.Ale až je budu vykopávat a byla tam cibulka,bude tvoje.

172

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Beru na vědomí a děkuju.

173

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Helenko, prosím, nebyla by cibulka Clowna i pro mne? Měla jsem kupovanou, ale byla tak postižená , že se nedala ani rozřezat, dlouho jsem se pokoušelas ji zachránit,ale marně. Semenáčky mám křížený a jeden čistý od Evči. Sama jsem využila jen pyl z mého květu,který jsem z cybule vykrájela. Byl prolezlý spálou až doprostředka.

174

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Karen, klidně .Až to vykopu,třeba k tomu ještě něco přibyde ab

175

Re: Cibulovka narcisová (larva v cibuli)

Helenko, kdyby ti zbylo ještě jedno mimčo Clowna, tak moc ráda adoptuji an Ten můj mi zežrala narcisová moucha ac ac