391

Re: narcisová moucha

hlavne nech zatahnout listy a dej je do teplejsi mistnosti!

392

Re: narcisová moucha

tak že jsem je vytáhla brzo?  mě to napadlo, až když jsi se teď o nich zmínil. Zatím mám všechny amky i tyhle na dvoře pod střecho a na sítu. Neprší na ně  i  kdyby pršelo .Slunko sem teda už nedosáhne.
a ty semenáše mečíku teď vypadají takhle  http://img.janforman.com/th/Snimek0794yey.jpg
co stím pak?

393

Re: narcisová moucha

Mě Bogota taky zhodila všechny listy.Asi to bude u nich normální.
Prohlížela jsem ji a pořád hledala larvu  ab   .Cibule je menší,ale pěkně tvrdá,tak snad bude v pořádku.

394

Re: narcisová moucha

jj snad to tak má být  ab

395 Naposledy upravil: Miroslav (07-10-2011 18:28:59)

Re: narcisová moucha

pekne Karen, semeniky jiz vezmi domu a nech je v hrnku...jinak spodni 2semeniky by se nemely brat...

396

Re: narcisová moucha

Miry, opylovala jsem až třetí od spodu jak jsi řekl pod nimi myslím nic není.A co dál stvol se semeníky mám dát do vody a co dál ??na jak dlouho?? A co potom? Sází se semena až na jaře nebo teď? nic o tom nevím.

397

Re: narcisová moucha

ja kazdy semenik hodim do vystaveneho šálku za vitrínou a dam tam minipapirek s krizenim, semenik pukne a semena pak vyberu kdyz jsou sucha, vse oznacim a dam do papír.sacku a necham do jarniho vysevu doma v byte

398

Re: narcisová moucha

aha tak ne do vody  ab  tak to udělám jako ty hlavně ,že to nemusím sázet hned.   ab  to víš místo!.
Ještě hned ráno to udělám.Pak jedu s holkama na dva dny na chatu.Přihlásím se až v neděli večer.
Jsem zvědavá jak to mečíčkům půjde  ab

399

Re: narcisová moucha

myslim, ze si budes rikat, ze vypadaji jak klicici psenice  ab  jinak klicivost je obvykle velmi dobra, az se budes divit  an

400

Re: narcisová moucha

tak to jsem zvědavá, jak vypadá klíčící pšenka vím, nakličuji ji každý den pro slepice.  ab

401

Re: narcisová moucha

tak snad si ji nespletou  ab  nebo z toho budes mit anglickej travnik  an

402 Naposledy upravil: janka (30-10-2011 22:30:48)

Re: narcisová moucha

Já se té mrchy snad nezbavím.Tentokrát to odnesl  Gilmar   ac .A to je prohlížím už každý týden.Ona paze jen po mladejch cibulkách.
Už snad byla poslední.
http://img.janforman.com/th/DSCF8336aggx.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF8337wutl.JPG
fotky nejsou ostré je to focené ve 3 ráno. adhttp://img.janforman.com/th/DSCF8339haib.JPG

403

Re: narcisová moucha

To je mi tě líto, Gilmara je velká škoda.Půjde aspoň nařízkovat?Cibulky poškozené mechanicky se obvykle chytají lépe než ty co byly chycené spálou nebo hnilobou.

404

Re: narcisová moucha

Karen byla totálně vyžraná  ac

405

Re: narcisová moucha

no to je hruza, larvy bychom meli posilat do Číny, at se karty obrati!

406

Re: narcisová moucha

Janka, a to iz malé dvojitě váhy
můžete vypěstovat dítěte. Musíte se pokusit oba seděli na kus stopky.
Hniloba - žádný problém, vyplňte fungicid prášek a suchit za dva dny. Dejte na mechů a uložte do tepla.

407 Naposledy upravil: dj.joop (02-02-2012 22:56:25)

Re: narcisová moucha

Takže,chtěl bych se podělit o loňskou zkušenost z cibulovkou.Po prvním zjištění o napadení semenáčků jsem pouřil připravek Karate proti savému hmyzu.Semenáče,u kterých se larvě povedlo zdárně již dostat do středu cibule jsem již nezachránil ale výsledek se přece dostavil.Cca u dalsích 10 semenáčů jsem teď po zevrubném prozkoumání nalezl dírky v podpučí a pod nimi malé komůrky.Jelikož jsem loni našel i 4 dospělé cibule napadené mouchou,provedl jsem postřik i na nich.U dvou již bylo pozdě a šli na řízky,narcisovka již řádila ve středu cibulky,ale u dalších dvou se proces zavrtání larvy zastavil a zůstalo po ní jen v podpučí či na okraji cibule vyžrané místo a cibulka se zotavila.Napadení se vždy projevilo stejně a to zežloutnutím listů behem vrcholu vegetace nikoli od okrajů od listů starších,ale nejdříve u nově narostlých.Další podezřelé měli jen listy jakoby povadlé ale cca po 14 dnech od postřiku se opět napnuly a rostly i nadále.Dnes jsem chystal některé z cibulí k výsadbě a jaké bylo moje překvapení,že i u některých z nich jsou v podpučí dírky a pod nimi až 1x1cm komůrky,viz. foto.Postřik jsem provedl ještě 3x vždy po 14 dnech a další napadení se nekonalo.Tudíž se domnívám,že tato ochrana by mohla být celkem funkční.
http://img.janforman.com/th/PB020005k7gd.JPG
http://img.janforman.com/th/PB0200119ahj.JPG
Předloni jsem takto zachránil i Daphne,tu jsem ale nejdříve kvůli podezření vyryl,larvu vydloubl a po postřiku znovu zasadil.

408

Re: narcisová moucha

Ty napadené semenáče jsou jak staré?  U mne jsou semenáčky z toho roku,tedy ty nejmladší při prvním letnění zasazené volně, nijak je před mouchou nechráním  a neměla jsem nikdy žádné napadení. Připadají mně tak malé, že by mouše ani nestačily . V dalším roce už jsem je taky zakryla.
Zatím jsem nenašla žádnou napadenou cibuli.

I letos použiji textilii,ale uvažuji co s Ismenií.Pod textilii se mi loni nevešla .Stvol s květem byl moc vysoký. Mireček má dobrou zkušenost s mulčem,tak jsem si říkala že bych vyzkoušela ten.Ale nejspíš by bylo nejlepší jej ještě konbinovat i s tvoji metodou.

409

Re: narcisová moucha

Karen, Ismenie mam jiz ocistene a ani jedna narcisovka, coz pri tom nozstvi je veliky uspech!

410

Re: narcisová moucha

Já skusím najaře Karate,mám tu velký výskyt mouchy.Žere i malé semenáčky,velké cibule i Isménie-takže vše.Uvidím jak se jí to bude líbit.Doufám že časem moucha nebude imuní.To by byla katasrofa.

411

Re: narcisová moucha

Miry tak ko je úspěch gratuluji!!
Chci se tě optat ty Ismenie taky tak raší jako amky?  Nebo zůstávají suché a sázíš je tak?
Moje teda se zatím nijak neprojevují.

412

Re: narcisová moucha

no jsou zjara minimalne narasene, prakticky vubec, ale po vysadbe rostou opravdu rychle - narozdil od te doma v kvetinaci, clovek ji dava vse a roste snad 3cm za rok...no trva ji to, pak kdyz zacne uz rust tak uz to jde rychle, ale je zajimave, ze doma proste to raseni trva dele..

413

Re: narcisová moucha

A není to proto,že ještě není její čas?a chceš po ní aby vztávala,když ona má ještě půlnoc?  an

414

Re: narcisová moucha

vloni jsem to cistil jeste driv jak letos a byla to pohroma a aspon jednu cibuli bych urcite nasel.. skoda, ze se toto nemuze udelat s hvezdniky..asi by rychle shnily :lol:

415

Re: narcisová moucha

a co to vlastně s něma děláš, ?? Obereš ty vrchní suché suknice?co dál?

416

Re: narcisová moucha

ocistim vrchni slupky, zbytky listu - nechavam pri sklizni aspon 15cm nad cibuli a trochu koreny a samozrejme mlade

417

Re: narcisová moucha

a co dál?znovu zabalíš a necháš tam kde byla?

418

Re: narcisová moucha

Karen, mám je celou zimu na jednom miste, zadne baleni, proste jsou volne v bedne a to je zcela vše! an

419

Re: narcisová moucha

aha,tak to já je mám zabalené po třech skupinkách podle toho od koho jsou. Zdá se mi totiž, že každý jste měli trochu jinou odrudu. Aspoň podle fotky se mi zdají květy různě střapaté. Tu co mám od Beaty ze Slovenska má ty střapce nejkratší - po ní je ten můj křížýenec. Jinak zatím kvetla jen ta od tebe, pak mám od Lenky -  ty si myslím,že by už mohli kvést, cibulky hodně narostly skoro dohnaly tu tvoji.

420

Re: narcisová moucha

nicméně když není moucha tak je pěstování Ismenie ještě jednodužší než hvězdníků..