31

Re: Onka

Můj kříženeček Charisma X Sveet Nymph
http://img.janforman.com/th/100456651ae.JPG

32

Re: Onka

http://img.janforman.com/th/10045626sj4.JPG http://img.janforman.com/th/1004564oxko.JPG
Evergreen

33

Re: Onka

Tosca
http://img.janforman.com/th/1004572jixc.JPG http://img.janforman.com/th/1004573m1ct.JPG http://img.janforman.com/th/1004574iioc.JPG

34

Re: Onka

Grand Diva, Lady Jane, Evergreen
http://img.janforman.com/th/10047043ao6.JPG

35

Re: Onka

Luna
http://img.janforman.com/th/1004712bpy7.JPG

36 Naposledy upravil: karelex (13-08-2018 10:43:32)

Re: Onka

http://img.janforman.com/th/081201800...odOnkyIlonkaBorovickovascqb.jpg
Rodiče kříženců : matka Germa, otec Misty

37

Re: Onka

http://img.janforman.com/th/Lunakveten20182vnd7.JPG http://img.janforman.com/th/LadyJanekveten2018dtcb.JPG
Rodiče kříženců : matka Luna, otec Lady Jane

38

Re: Onka

https://img.janforman.com/th/10049492lza.JPG https://img.janforman.com/th/1004950jfr0.JPG
Můj kříženeček : matka Exotic Star, otec Evergreen

39

Re: Onka

Každým dnem bude dozrávat semeník s křížením Germa X Exotic Star, pokud by měl někdo o toto křížení zájem dejte vědět  ab  ab
https://img.janforman.com/th/10049672zi2.JPG

40

Re: Onka

Ilonko jestli budeš mít na rozdávání ráda si vezmu a zaplatím . Na výměnu nic ale nemám.
Dík  Karen

41

Re: Onka

Karen s tebou jsem počítala automaticky, zaplatit nic nechci a na výměnu také nic možná někdy příležitostně, ale teď určitě nic  br , tak až úplně dozrají, před odesláním dám vědět  ab

42

Re: Onka

Karen, semeníky už praskly a tak v nejbližší době pošlu semínka. Mám rozbitý počítač, tak se na forum dostanu zřídka, dneska to určitě nebude, budu se snažit zítra.
Mám dva semeníky, pošlu z každého něco snad nějaké rostlinky vzejdou.

43

Re: Onka

Dík budu se těšit  a kontrolovat poštovní schránku  každý den. Napíšu jak se jim daří.
Karen

44

Re: Onka

Karen včera jsem rozdělala semeníky a v každém bylo 40 semínek, dneska večer je dám do obálky a zítra pošlu do pátku by jsi je měla mít  br

Nemá náhodou ještě někdo o toto křížení zájem semínek je dost br . Nechám si jenom pár a zbytek asi vyhodím. br 

Křížení Germa X Exotic Star

45

Re: Onka

Budu vyhlížet. Předem jsem si již udělala úvodní fotku. Snad ji mám dobře  - myslím jako jestli mám správně že matka je Germa? A dotaz vím, že máš semeníky dva a semínka máš odděleně nebo jsi je smíchala,?? 
Dík za všechno.  Nevím možná by si vzala semena Jana Vosička???
Zatím ahoj  Karen

https://img.janforman.com/th/GermaXExoticStarmpg5.jpg https://img.janforman.com/th/GermaXExoticStar23ml3.jpg

46

Re: Onka

Karen dneska odesláno, semínka mám rozdělené a také jsem ti je poslala zvlášt. U mě už plavou a Jana ( Vosička ) nepsala, tak nevím jestli je chce, ještě počkám a pak je zlikviduji, nebo je budeš chtít všechny? Nechala jsem si od každých 10kousků uvidíme jak budou klíčit. Děkuji za foto rodičů jsem ráda, neumím to takhle udělat  ab , máš je správně matka je Germa.

47

Re: Onka

Já se vosičky zeptám ale jestli nechce, tak bych je byla vzala  jen když už jsi mi to poslala přece nebudeš posílat znovu. Moc nerada něco takto vyhazuji.

48

Re: Onka

Tak semínka včera  dorazila v pořádku a již od večera plavou. Budu ti dávat novinky jak se jim daří. Ještě jednou dík jo a vosičce jsem psala říkala že by měla zájem .Nevím jestli se ti ozvala  ona stále jen kmitá po zahradě a stále něco zavařuje.
Ještě jednou díky ti. Karen
https://img.janforman.com/th/semenikc.12wj6.JPG https://img.janforman.com/th/semenikc.2wqt6.JPG

49

Re: Onka

Ilonko, obálka se semínky dnes dorazila!!! Děkuji, děkuji, děkuji!!!  ah  ab

50

Re: Onka

Ahoj Ilonko, i druhá dávka semínek dorazila v pořádku  a již taky plavou. Nedala jsem je k prvním protže jsem dala každý semeník zvlášť  tak jsem i ta další dala do dvou nádobek i když vím, že jsou to ta samá , ale již nepouznám jak by měla k sobě patřit. Zatím jsem si ale všimla u té první dávky rozdílu v klíčení. V jedné z nádobek velice rychle se ukázaly kořínky  - lísteček žádný ale kořínek byl viditelný už ale 4, den co jsem je dala plavat u několika semen. V druhé nádobce nemám žádný kořínek ještě ani dneska zalo u dvouch semen je vidět že začíná růst zelený lísteček. Tak budu nyní zvědavá jestli i u té druhé dávky bude stejný rozdíl ve vývoji semen.
Dalo by se pak odhadnout, která semena jsou ze stejného semeníku., ale to se teprve uvidí.
TAk ti musím znovu poděkovat, že jsi mi je poslala. Budu tě dále informovat jak se jim daří.
Ahoj   Karen

51

Re: Onka

Karen prosím potřebuji poradit, semínka plavou už delší dobu mají jeden krásný lísteček i kořínek, ale pořád né a né vylést druhý lísteček a zbavit se ( nevím jak se tomu říká )viz. obrázek
jak jsi na tom ty? Ráda bych je už zasadila, aby do zimy trošku zakořenily, prosím poraď děkuji
https://img.janforman.com/th/10049691iae.JPG https://img.janforman.com/th/100497084qv.JPG https://img.janforman.com/th/1004971k08z.JPG

52 Naposledy upravil: karelex (16-09-2019 22:46:04)

Re: Onka

Klidně je zasaď. Já to dělám tak, že párátkem udělám do výsevního substrátu v nádobce dírku. Semínko držím za zelený lísteček a ten kořínek zasunu do dírečky v substrátu. Pak přihrnu párátkem zeminu ke kořínku a to černé křidélko semínka položím na povrch zeminy - substrátu. Lísteček stojí pěkně vzpřímene nahoru. Tak zasadím všechna semínka  a potom trošku posypu dalším substrátem povrch. To černé křidélko tam nechej . Většinou již s ním nic nedělám, někdy odpadne a já jej pak najdu tak, ale obyčejně si na něj ani nevzpomenu.  Když jsem sázela ze začátku ta semínka bez naklíčení ve vodě  pokládala jsem  semínka na povrch zeminy a pak posypala další zeminou. Bylo pak třeba velice opatrně zalévat aby se semínka nevyplavovala. Takto sázet již s kořínkem je lepší.
Pokut jde o to co jsem ti psala minule, že semínka z každého semeníku klíčila jinak, bylo tomu stejně i u druhé dorušené dávky od tebe. Nyní ta moje semínka již jsou všechna zasazená, všechna mají již lísteček vysoký tak 1a1/2 cm, ale druhý lísteček jim zatím neroste. To trvá delší dobu.
Někdy sázím semínka ještě dřív nežli jim nějaký lísteček vyroste - to v případě, že se mi začínají potápět a to je pak přidržuji za to černé křidélko. Na kořínek se tedy snažím nesahat abych je nepoškodila.
Moje rostlinky jsem šla nyní pro tebe vyfotit. Jsou poskladaná podle růstu vedle sebe tak jak si myslím že patří stejná k sobě.

https://img.janforman.com/th/DSC07380zq14.JPG

53

Re: Onka

Karen moc děkuji, tak já je také dneska zasadím, pořád jsem čekala, že se druhý list vystrčí z toho křidélka. Kořínek mají už docela dlouhý a také mám ten samý poznatek jako ty, každý semeník klíčil jinak u jednoho vyklíčilo i méně semínek. Jsem ráda, že tě na foru mám a můžu se na tebe obrátit o radu ještě jednou moc děkuji.
Máš semenáčky už pěkně velké u mě do dneška plavaly, ale oni to doženou.

54

Re: Onka

Ráda poradím když mohu a vím si rady. Klidně se ptej i nadále  a i mne budou zajímat jak rostou u tebe tyto semenáčky. To že každý klíčí jiným spůsobem považuji za zajímavé. Dokazuje to že budou skutečně odlišné  i v budoucnu až pokvetou  ..

55

Re: Onka

Karen, je zasazeno do výsevního substrátu, teď jsem zvědavá jak porostou mám je v kuchyni na parapetu na jižní straně, svítí na ně sluníčko.
Také jsem zvědavá jaké z nich budou krasavci, tři roky utečou jako voda  ab  a pak se to dozvíme.