31

Re: Seříznutí podpučí

Fakt jo ? :rolleyes:  uhnily ?

32

Re: Seříznutí podpučí

Červenej uhnil uplně Hekker bojuje a asi to vzdává ac  ac už mam strach se podívat , začal hnít už pří kvetení 3 stvolu pak jse zjistila že 4 st. byl obtočeny kolum cibule a tlačil di kořenů a tam to začalo. ac  ac

33

Re: Seříznutí podpučí

A co ho vyndat,ořezat,oloupat, namočit do previcuru a pak ho nechat aspoň týden oschnout a pak zkusit zasadit do propařenýho substrátu,nebo do perlitu ??

34

Re: Seříznutí podpučí

všechno to jsem udělala a v perlitu je taky asi se pujdu podívat an  ab

35

Re: Seříznutí podpučí

A nechala jsi ji delší dobu osychat na vzduchu ???? :mad:

36

Re: Seříznutí podpučí

tak mi to nedalo a šla jsem to skontrolovat an nehnije ale je uplně bez kořenů a z cibule 20cm je cibulka jak jarní porek listy má pořád zelený tak snad vydrží ac

37

Re: Seříznutí podpučí

tak mi to nedalo a šla jsem to skontrolovat an nehnije ale je uplně bez kořenů a z cibule 20cm je cibulka jak jarní porek listy má pořád zelený tak snad vydrží ac

38

Re: Seříznutí podpučí

Tak uvidíš.Používej ten Previcur,ten funguje i jako stimuláror a dej jí čas  ab

39

Re: Seříznutí podpučí

http://sklad.obrazku.cz/t385049_003.JPG ac tak tohle je můj krásnej F.Hekker ac  ac znovu ho namočím do previc. a nechám venku ac  ac jak dlouho ho mám nechat venku?

40

Re: Seříznutí podpučí

No uvidíš,než to pořádně uschne-tři čtyři dny určitě,on to přežije.Nejspíš ale odejdou listy .Já tu mou potom posadila do skleničky s vodou,jako hyacint a pustila  an

41

Re: Seříznutí podpučí

Na tu skleničku s vodou jsem taky myslela, ale ještě jsem to nezkoušela tak jsem nechtěla být za blbce  ab  ab

42

Re: Seříznutí podpučí

Holky já vás nemít an ta sklenička by mohla vyjít an  an

43

Re: Seříznutí podpučí

Kočičky a kdybyste si to četly od začátku,už jsem o tom psala  ae  ae  ae 
viz př.11  ae  ae  ae  ae  ae  ae  ab

44

Re: Seříznutí podpučí

I ty jedna kočičko  ab  ab  O té skleničce už tu psáno bylo, to samozřejmě víme  ab  ab  A ikdybysme nevěděli, tak to nepřiznáme  ae

45

Re: Seříznutí podpučí

Jani v té skleničce jsem to ale denně stříkala roztokem Previcuru !!!!!!!!! Někdo možná namítne,že je to moc,ale v tom vlhku to mělo občas náběh na plíseň  :rolleyes:

46

Re: Seříznutí podpučí

Kočičko dyť máme tebe ab  ab  ae  ab  ab

47

Re: Seříznutí podpučí

Teda vy dvě  ab  ab  ab

48

Re: Seříznutí podpučí

Jani ,jak vypadá experiment na skleničce? Já mám jednoho miláčka taky tak daného.Narostli nu kořínky,uschly listy,pak zhodil kořínky a teď tak po měsíci a půl má kořeny a listy asi čtyři.Už dva dny si říkám že ho přestěhuji na zahradu.Vypadá to moc dobře.Cibulku jsem ve vodě neměla,aby nehnila.

49

Re: Seříznutí podpučí

Experiment se nezdařil  an  Floris  Hekker  skončil v popelnici nevydržel  ab

50

Re: Seříznutí podpučí

Tak jsen udělala experiment.Čtyři cibule jsem seřízla.Dala jsem je do místnosti zaschnout.Cibule vypadají dobře,tak šly nazpět do sklepa.Jen to seříznuté podpučí-z toho asi nic nebude.Jaksi to pořád chytá plíseň.
Co cibule uvidím na jaře.Musím ale říct že jsem to dělala teď,když vlastně ještě nemrzlo,takže ty skoky pro ty cibulky nebyli tak velké.

51

Re: Seříznutí podpučí

no pokud je to cerstve tak by to melo zasychat Helenko v teple! - pokud to stale chyta plisen..

52

Re: Seříznutí podpučí

Já seřezávala podpučí několikrát minulou sezonu,ale ne pro plísně nebo hnilobu, ale pro omlazení.Pokaždý to byla cibule s vysokým podpučím několika cm.Kořínky vyrůstaly slabé a jen po okraji.To seříznutí úžasně pomohlo.
Na plíseň ,ale to bylo na zemině na povrchu mi loni doporučovali odvar z přesličky .Opravdu to zabralo, jak mávnutím kouzelnou hůlkou.Pry se to dá použít i na keříčky rostlin. Vyzkoušej to .Určitě to neuškodí. Já bych to seříznuté podpučí na chvíli namočila do odvaru  a určitě nechat zaschnout v teple.

53

Re: Seříznutí podpučí

Mambo mě přestalo růst asi před čtyřmi měsíci. Už jem nevěděl co s ním a tak jsem se rozhodl pro přesazení. Cibulku jsem vyndal z hlíny a vidím, že nemá vůbec žádné kořínky ani náznak, to bylo asi před deseti dny. Zkusil jsem seříznout podpůčí a znovu zasadit. Řez jsem zasypal pouze dřevěným uhlím. Je to asi tři dny, kdy jsem nakoupil malé květináčky a protože jsem měl Mambo ve zbytečně velkém, řekl jsem si, že ho přesadím znovu do menšího. Po vyndání cibulky jsem byl v šoku, mnoho nových kořenů ze všech stran podpučí během jediného týdne vyrašilo.  Cibulka zřejmě ucítila na seříznuté ploše vlhko a to jí dokonale probudilo. Tento experiment musím ještě v budoucnu vyzkoušet.

eda

54

Re: Seříznutí podpučí

to je hodne zajimave Edo! a dost cenny dukaz jak mnohdy zachranit odrudu, taky by me zajimalo, zda kdyz se poskodi podpuci jestli to nezapricini mnozeni novych cibulek - podobne jako u hyacintu
Nekdy bych chtel,aby velka cibule udelala mimco, pokud bych ji tak trochu škrábl na podpuci - tak jestli by to melo nejaky efekt, vic bych cibuli rezat nechtel-aby se mi nerozpadla a tudiz by zadna nevykvetla..

55

Re: Seříznutí podpučí

Jen se zeptám Edo, to dřevěné uhlí si dal na vrchní vrstvu substrátu v květináči a cibuli jsi položil na dřevěné uhlí a popř. obsypal substrátem. Já mám pouze zkušenost s namočením ve stimulátoru a to se mi osvědčilo.

56

Re: Seříznutí podpučí

Taky jsem jednou zasypávala dřevěným uhlím, to byla hnijící cibule. Rozdrtila jsem v sáčku kus uhlí válečkem na prach a tím to zasypávala. Dobře to vysuší.

57

Re: Seříznutí podpučí

Mirku, musel bys podpůčí naříznout komo a hlouběji. Viděl jsem to někde na fotografiich. Sám jsem to ale nedělal.  Seříznutí do roviny nové cibulky nevytvoří.
Martine, dřevěným uhlím jsem zasypal pouze seříznutí cibule. Trochu jsem tomu pomohl prstem. Neměl jsem zrovna Stimulax po ruce, tak jsem to vyřešil takhle.

eda

58

Re: Seříznutí podpučí

nektere cibule uz maji asi 5cm podpuci - jak starnou tak se jim postupne zvetsuje,mozna to na jedne zkusim... díky

59

Re: Seříznutí podpučí

Mirku, mrkni se sem, hnedka první amka je takto ošetřovaná.Dostala jsem ji jako už starší a měla děsný podpučí .Je to tam dobře vidět jak vypadala před a po seříznutí.Pak už rostla.
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast … sla_11-20/

60

Re: Seříznutí podpučí

Miro,pokud jsi šikovný,tak se dají udělat řízky z cibulek i tak,aby mateřská zůstala zachovaná.Žiletkou opatrně podélně nařízneš dvě až tři svrchní suknice po obvodu cibule na cca 2 až 3 centimetrové pásky,opatrně je ohneš směrem ven a k nim přiřízneš část podpučí,pak je zasypeš namoříš,zasypeš drevěným uhlím a vložíš do kvalitního řízkovacího substrátu.Při teplotě okolo 25 stupnů by se měli během 4 až 5 týdnů objevit mimča,ale pozor na plísně a hniloby.