121

Re: Seříznutí podpučí

skleroza je strasna vec ab

122

Re: Seříznutí podpučí

No kdyby ti bylo 60 tak to pochopim.

123

Re: Seříznutí podpučí

tak že u mne je to už omluvitelné ab ab ab ab

124

Re: Seříznutí podpučí

Já mám občas hosipu i v ve třicítce.

125

Re: Seříznutí podpučí

V roce 2007 měla cibulka Jewelu 8,5 cm v průměru, v lednu 2010 již 6.2cm, letos leden 5cm, tj za tři roky úbytek 3.5 cm. Délka podpučí je již kolem 2 cm. Je vidět že dlouhé podpučí cibulkám nesvědčí.
http://sklad.obrazku.cz/obr593255_2JE12forum.jpg

eda

126

Re: Seříznutí podpučí

Je to tak , nezbyde ti nic jinýho, nežli to celé ufiknout, ale rve to srdce co?! Když jsou tam takové krásné kořeny je to člověku líto. Mám něco podobného u Minervy,ale navíc je to jen půlka cibule. Měla hlubokou hnilobu po jednom stvolu,  http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31e_Ama … skvrna.jpg
překonala to  ale po usušení pořád koukám že udělám nejlíp když to vysoké podpučí taky zkrátím
http://sklad.obrazku.cz/t593272_58201022...prmrcibule60cmobvod1884cm.jpg
Když toho tolik překonala snad jí tím pomůžu víc nežli ublížím .Zatím spí.

127

Re: Seříznutí podpučí

Karen, už jsem celé podpučí ufiknul a nechal jen asi 2mm. Odříznutí určitě cibulce prospěje.

eda

128

Re: Seříznutí podpučí

udelal jsem presne toto White Nymph, mela taky poschodí, nyni je zasazena a leze list a jiz sem zminoval ze i poupe, ktere budu muset urychlene po vykveteni odstranit,cibule je velmi mala az se divim, ze je schopna delat poupata,ale treba ani nevykvete tak uvidime...

129

Re: Seříznutí podpučí

Na jinem vlákně se zmiňovala Ilonka že u cibule které seřízla poppučí  došlo k jakému si zpomalení růstu. Já psala že se mi to stalo taky u obouch Elvasu. nyní jsou oba po odkvětu prvního stvolu, nemají listy. U jednoho vykukuje špička druhého stvolu a taky špičička lístečku. Na obouch zůstalo nerozkvetlé poslední poupě .Zůstalo maličké a je tam. Odstavila jsem je z okna  a na skříňce budu čekat co udělají dál.  http://img.janforman.com/th/Snimek018pzdk.jpg
Dneska jsem vybrala ze zimování další skupinku  cibulí na zasazení. Žádná neraší,a u jedné bylo zase velké tak 2 cm vysoké podpučí. Je to CHristmas Gift  a loni překrásně kvetl na třech stvolech a skoro najednou. Byl o dárek k Vánocům.  http://img.janforman.com/th/Snimek019evcq.jpg
Mezi cibulkama co jsem dneska vybrala je i jedna  kterou jsem loni dostala jako maličkou  a krásně rostla  až do chvíle kdy ji na zahradě nějaká ta bestie kousavá  okousala celé podpučí. Brání se statečně  nasadila několik miminek ale z vlastního podpučí zbyl kousíček o velikosti tak 1/2 x 1/2  cm
Takhle vypadá chudinka dneska  svrchný zbytky sukniček odeschly. Podpučí sice není seříznuté, ale je pryč taky a celé ,tak do tohodle tematu to docela se hodí ab ab ab
http://img.janforman.com/th/Snimek023uooq.jpg

130

Re: Seříznutí podpučí

to je ale fotek! tak snad se christmas zmatori!

131

Re: Seříznutí podpučí

O  christmas se nebojím, mám spíš obavu o Lemon Lime .Loni mi jej dala Evča a já se z něj tak radovala  a pak jej okouše nějaký lezavec potvorskej . To nebyla moucha  to byl nějaký červ v zemi tak snad jich tam nemám moc.

132

Re: Seříznutí podpučí

ja ma jeste nejaky LL tak pak prenecham-diky mouse se mi rozpadla cibule a tak roste celou zimu

133

Re: Seříznutí podpučí

jééé to by jsi mně udělal radost. I kdyby ta moje nakonec to zvládla ,ale kdo ví... je to takový divný. Už když jsem ji vyryla ze záhonu koukala jsem na to co to vůbec mám ,než mi to došlo. Ona už byla uplně bez listů  tak jsem ji vlastně vyryla náhodou  cedulka tam byla  ale rostlinka nikde. ab ab ab

134

Re: Seříznutí podpučí

ale pripomen se o ni! letos toho budu mit vseho vic nez moc... takze skleroza bude casta an

135

Re: Seříznutí podpučí

Já to napíšu to nabídky, taky co nenapíšu zapomenu  ale já už na to mám roky ab ab ab

136

Re: Seříznutí podpučí

Mě LL taky odešel a zachránila jsem 2 malé kousky s podpučím tak doufám že bude nějaká cibulka  ac  ac

137

Re: Seříznutí podpučí

a to mas z hniloby nebo ti ji moucha takhle obrala?

138

Re: Seříznutí podpučí

Míro spála ani nevykvetl podpučí se uplně rozpadalo. Byla z 4home objednaná  někdy v červenci, měla 2 puky.Oba uschly listy a kořeny ani náznak.Nic nepomáhalo ani koupání oloupání ořezání prostě nic.Snad bude něco z těch dvou ubohejch odřezků.

139

Re: Seříznutí podpučí

kdyz tam bude mimco tak te kdyztak obdaruji, ale rikal sem to tu Karen  reknu i tobe, hlavne se pripomen, letos bych se potreboval i naklonovat, snad vse letos stihnu aspon z 80% an

140

Re: Seříznutí podpučí

CHudinka Míra amky množí jak divej a sebe nemůže.  ab   ab    ab   Určitě se ozvu. Díky.  an

141

Re: Seříznutí podpučí

ab ab ab

142

Re: Seříznutí podpučí

Tak ho napylujeme a namnožíme ab  ab  ab  ab

143

Re: Seříznutí podpučí

no to asi moc nepujde ab

144

Re: Seříznutí podpučí

Tak jsem seřízla podpučí u Sumatry. Po odkvětu dvou stvolů je pořádně změklá, nikde ani náznak lístečku natož kořínku.
Jsem zvědavá,jestli jí to prospěje nebo ne....  :o

145

Re: Seříznutí podpučí

Já myslím že ti to pomůže dala jsi jí potom na seříznutou plochu  stimulátor? Podle mojí letošní zkušenosti to neprospívá květu, když se to udělá před kvetením, nejspíš cibule pak nestačí dostatečně květy vyživovat nežli obnoví odříznutou plochu s kořeny.  Aspoň to tak vypadá u těch mých dvou. Obě cibule nedokázaly dokvést, ale jsou tvrdé a  jedna nasazuje teď znovu. Lístečky co se původně ukazovaly  zaschly taky. Loni jsem to udělala až po odkvětu neměla kořeny ani listí  a po seříznutí to vše krásně dohnaly.

146

Re: Seříznutí podpučí

Já minulý týden taky jednu seřízla,tak uvidím jak to s nípůjde.

147

Re: Seříznutí podpučí

hlásím úspěch,konečně začaly růst kořínky u Sumatry, od seříznutí uběhl více než měsíc a teprve teď se něco děje! Už raší i listy!  ag

148

Re: Seříznutí podpučí

Hlavně, že seříznutí funguje. Já už seříznutí provádím častěji a už se toho tolik nebojím. Zatím žádná cibule nezašla a myslím, že jí to jenom prospěje.

eda

149

Re: Seříznutí podpučí

Tak mám dalšího adepta na seříznutí, a to Santiago. Nějak se mu nechce růst, prakticky celou sezonu je stejné, narostlo 5 listů, ale cibule je taková nijaká. Vytáhla jsem ji, jestli třeba nehnije, ale vše je v pořádku, akorát nemá moc kořenů. Vypadá, že se už chystá k zimnímu spánku, takže v lednu jdu na to!
M.

150

Re: Seříznutí podpučí

Magdi, í já mám dobrou zkušenost, stejně jako Eda, všechny rostly dál. Malinké Santiago od tebe, když jsem jej dávala ven mělo 4 velké listy,ale moc kořenů tam zrovna nebylo. Bal byl protočený jen jedním velkým dlouhým, aspoň se mi to tak zdálo,že je jen jeden. Teď teda nevím jak vypadá,ale už se to brzy dovím  ab  .Pak dám vědět.