1

Téma: Lukon Glads

http://www.lukon-glads.cz/amaryllis-18

http://www.lukon-glads.cz/images/lukon_logo.png

Adresa firmy:
LUKON GLADS®
Jaroslav Koníček
Naděžda Koníčková
Rašínova 860
289 12 Sadská
Telefon:+420 325 594 565Fax:+420 325 594 565Email:jaroslav.konicek@lukon-glads.cz
Zahrada:
LUKON GLADS®
Jaroslav Koníček
Na brůdku 75
289 22 Lysá nad Labem - Litol
Telefon:+420 325 561 710


Provozní hodiny:
pondělí – pátek
7:00 – 11:00, 12:00 – 15:00
(nebo jindy dle telefonické dohody) Partnerské prodejny:
V těchto prodejnách lze také zakoupit nebo objednat naše zboží dle aktuálního katalogu.



Adresa prodejny:
ZAHRÁDKÁŘSKÉ POTŘEBY
Ivan Peterka
Plaská 9
Praha 5 - Malá Strana
Telefon:+420 257 327 743Email:ipeterka@volny.czAdresa prodejny:
HEŘMAN HAVELKA
prodejna ZAHRÁDKÁŘ
Francouzská 78
Praha 10
Telefon:+420 271 741 470Email:zahradkar@zde.cz

eda

2

Re: Lukon Glads

Tak se kráska rozvinula, a teď fakt babo raď  ab  Květ má tvar Blossom Peacock a barva je jako Pasadena  ab  Byl zakoupený v Lukon Glads jako Blossom Peacock  an Rozměry květu jsou asi 15x15 cm http://sklad.obrazku.cz/t354582_DSC04285.JPG

3

Re: Lukon Glads

Moje Papilio se taky zatím nechystá kvést, narostly mu akorát listy, tři a jsou dlouhé skoro 40 cm, takže asi ani letos nepokvete  ac  Zatím jsem nejvíc spokojená s firmou Lukon Glads, ikdyž se mi z Blossom Peacock vyklubalo něco jiného.. cibule byly zdravé a objednávku vyřídili za čtyři dny  an

4

Re: Lukon Glads

Lukon Glads si zřejmě vede lepší než velkoobchod Miroslav Brat, kde nesouhlasí většina nakoupených odrůd.

eda

5

Re: Lukon Glads

V Lukon Glads nakupuji už 4 roky a jsem velmi spokojená. Občas se sice stane, že koupený hvězdník neodpovídá nabízenému kultivaru, ale všechny reklamace byly vyřízeny k naprosté spokojenosti, naposledy dokonce i bez předložení objednávkového listu. Oceňuji i široký sortiment novinek hvězdníků (bohužel nikoliv letos na jaře), které nelze zakoupit v jiných zásilkových obchodech ČR. Jana

6

Re: Lukon Glads

Ja som pisala do Lukonu Glads pred tyzdnom a este mi neodpisali.Objedbavala som si na zaciatku februara

7

Re: Lukon Glads

Jani to máš štěstí já objednala jednou 2 cibule jedna bala z větší pule shnilá ac  ac o reklamaci mi ani nemluv slibují  od 16.3. že jí vyřidí naposledy napsali že reklamace byla odeslána to bylo v 6.4. a zase ticho,nevím co si mám myslet Janka

8

Re: Lukon Glads

V Lukon Glads jsem objednávala čtyři cibule - Night Star (ta odpovídala), Evergreen (odpovídal), Blossom Peacock (je z něho Splash) a pak Zombie (tu má tchýně, v sobotu ji vyfotím a uvidíme)  ad  Jinak spokojenost obrovská, všechny cibule byly zdravé, pěkné, a všechny vykvetly  an  Objednávala jsem v neděli večer a ve čtvrtek jsem měla balík doma  an

9

Re: Lukon Glads

Nevím kde a už jsem to tu někde psala tak reklamace nakonec dorazila an poslali cibuli Lemon Star(doufám) Elvase už neměli an když jsem to asi po třetí urgovala tak jsem nabídla doplatek za výměnu tak nakonec nic nechtěli ag  ag

10

Re: Lukon Glads

Dnes mi prisiel balik z Lukonu Glads.Rastlinky su silne a zdrave ale amarylis na ktory som sa najviac tesila a ktory mali len oni tak mi neposlali White Peacock.Este som si objednala aj Zombie ma uz dva male puky tak uvidim ci to bude on alebo nieco ine.

11

Re: Lukon Glads

S překvapením zjišťuji z ostatních příspěvků, že firma Lukon Glads letos rozesílala silné a zdravé cibule amarylis. Objednala jsem dvě. Jedna byla nahnilá s červenými skvrnami, druhá měla několik červených skvrn. Tu nahnilou jsem reklamovala a doufala, že nově zaslaná bude jejím opakem. S tou druhou jsem to riskla, že si jí nechám tak, jak je. Bohužel odpovědí na reklamaci byla po delším čekání opět "červená" cibule a bylo jasné, že letos nevykvete, protože z ní vykukovaly zaschlé květní stvoly. Cibule napoprvé ponechaná měla ještě snahu vykvést ze zásob, ale vůbec netvoří kořínky a vypadá prakticky na umření. Na moje vyjádření zklamání nad celou situací firma odpověděla to, že takové cibule přišly z Holandska a jiné nemají. Tím mě dorazili. Pokud mají jen takové nekvalitní rostliny, bylo by slušností je nerozesílat a neinkasovat za ně peníze, jako za zdravé se zárukou toho nejlepšího. A co víc, vyřizovat reklamaci opět na první pohled stejně nekvalitním zbožím. Co si mám myslet o tom, že někdo obdržel cibule zcela zdravé, opravdu nevím. Přístup k objednávce mi přišel natolik neprofesionální, že si již raději u této firmy neobjednám. Skutečně jediné, co bych mohla pochválit je rychlost dodání cibulí.

12

Re: Lukon Glads

Elen...vítám Tě mezi námi.Nedivím se,že jsi naštvaná.S některými takovými kousky jsmr se tu setkali snad všichni i od jiných zásilkových firem.Už jsme přišli na to,že je lepší si koupit přímo cibuli,kterou si můžeme prohlédnout,nebo si sami vypěstovat ze semínek a že těch je tu nabízeno plno

13

Re: Lukon Glads

Náhodou jsem objevil téma o slušnosti firmy Lukon Glads. Kupoval jsem od nich hlízy mečíků, když ještě nebyl internet. Ovšem od té doby se serióznost firmy zhoršovala a zhoršovala, že jsem už před několika lety přestal. Jak čtu předchozí příspěvky, musím potvrdit, že když od nich dostanete dobré zboží, je to jen náhoda. Já se u nich naposledy nechal napálit letos na jaře. Na jedné zahradnické výstavbě jsem u nich koupil hlízy mečíků a vyrostlo něco úplně, ale úplně jiného, co bych nekoupil. Tak je dobré, aby se to vědělo. Pokud Vám nezáleží na tom, co od nich dostanete, pak si můžete u Lukon Glads klidně objednávat.

14

Re: Lukon Glads

Edo, to nevadí.
Čekal jsem na zprovoznění jejich stránek a docela mě jejich nabídka potěšila nabídkou amek. Cena to je již jiná kapitola. Nakonec jsem však neodolal a tři amky jsem si objednal. Dnes mi dorazily. Rychlost s jakou byla zakázka vyřízená nemůžu nic říct. Trvalo to tak týden. Cibule vypadají vcelku dobře. Evergreen je velký, silný a tvrdý. Prelude jde a Flamenco Queen je o něco horší. První suknice je taková měkčí, ale snad to bude dobré. Mám také objednáno od Cibulky.cz, ale do dneška zatím nic. Pěkné cibule jsou objednány přes Jirku.  http://sklad.obrazku.cz/obr496194_P10008251.jpg

15

Re: Lukon Glads

Nabídka  zajímavá ale ceny no koment    an      ac           .Došel mi katalog před týdnem.  :rolleyes:

16

Re: Lukon Glads

také souhlasím ty ceny až se mi točila hlava ...dnes mi došel email od .Petro že mi je posílají apak ještě jedna zásilka a už musím stop stav není to kam dávat

17

Re: Lukon Glads

Tak já musím říct  že dneska mi od Lukon glads víc jak po měsíci přišly cibulky a jsem z toho velmi zklamaná.Cibulky vůbec neodpovídají rozměru , který je uvedený na jejich  stránkách a jsou velmi špatné .Obávám se ,   že ani letos nepokvetou .  Určitě už od nich objednávat nebudu .

18

Re: Lukon Glads

a budes je reklamovat? si tam zavolej, za to nic nedas...

19

Re: Lukon Glads

Ráda bych je reklamovala ale bohužel telefon nikdo nezvedá . Už když jsem se chtěla zeptat jak to vypadá s objednávkou , tak bohužel jsem se na nikoho nedovolala.No uvidíme , něco budu muset vymyslet .

20

Re: Lukon Glads

pokud nemaj hlasovku tak to zkousej v ruz.dobu, ale nevzdavej to...zas to ber z ty stranky, ze budou mit zpetnou vazbu a daj si priste bacha na sve zamestnance..

21

Re: Lukon Glads

Ahoj Marcel. Já jsem si také od nich objednal a musím říct, že cibule docela šly i když jsem za tu cenu čekal lepší zboží. Nakonec se nechám překvapit co z nich vlastně vykvete, zda-li budou odpovídat objednaným kultivarům. Ale jak říkám, příště si u nich již objednávat nebudu, neboť jsou hodně drahý a ve srovnání s objednávkou přes Jirku, potažno cibulky.cz /dá se říct/ a t-trade je to nesrovnatelné jak cenově, tak velikostí cibulí a v neposlední řadě kvalitou. Jen mě překvapuje jak píšeš, že cibule neodpovídají velikosti, kterou mají uvedenu na svých stránkách. Já jsem ji marně hledal při objednávce a nikde jsem velikost nenašel. Proto jsem, jak se říká, kupoval částečně zajíce v pytli. S tou reklamací také souhlasím, neboť za ty peníze by mělo být zboží odpovídající, ale ale.

22

Re: Lukon Glads

Ahoj Martine , na stránkách Lukonu když si najedeš na Amarylisy , tak hned nahoře je popis a tam je napsáno že prodávají obří cibule velikosti 24/28cm . Já jsem si bohužel objednala tu nejdražší a asi taky nejmenší .Zboží opravdu neodpovídá kvalitě a ani ceně . Cibulky.cz tam jsem taky zkoušela objednávat a byla jsem velmi spokojená jak s kvalitou , velikostí cibulek , tak i s komunikací . Všechno naprosto klapalo , tak jak mělo . Na telefon bohužel v Lukonu nikdo nereaguje , tak zkusím email . Snad si ho někdo přečte .

23

Re: Lukon Glads

Tuhle velikost koupíte na holandské burze kolem  1 eura,tady z toho vytřískají balík,parchanti.

24

Re: Lukon Glads

Marcel1 nevzdávej to já na jaře mejlovala skoro měsíc a půl a nakonec nevydrželi a reklamaci vyřídili.

25

Re: Lukon Glads

tak na webu je jiz staronova nabidka..odrudy zustaly jako na podzim...nicmene ta Lima je nadherna, ale prozatim si ji odpustim, snad az na podzim

26

Re: Lukon Glads

Náhodou jsem se dostal na tyto příspěvky a rád bych poradil těm , kteří se chtějí pokusit zachránit amarylisy s červenými skvrnami na cibulích a listech . Paní Elen , loni jste si koupila cibule amarylisů , už možná budete bez nich - uhynuly ? Takto napadené cibule mají velmi těžko léčitelnou chorobu - červenou spálu . Nechce se mě věřit , že taková firma jako LUKON GLADS si dovolí takovéto zboží zasílat . Pokud se vymluvili na to , že takové zboží dostali z Holandska - proč zásilku nakažených cibulí nevrátili dodavateli . Je to šlendrián! Pokud se chcete pokusit o záchranu cibulí amarylisů ( nakažené lze běžně koupit i v kameném obchodě ) odstraňte vrchní změklé a skvrnité "suknice" cibule . Použijte přípravek DITHANE DG neotec ,  nařeďte jako na mečík a tulipán , do roztoku přidejte kapku jaru aby přípravek lépe na cibuli držel . Postříkejte cibuli i listy a po cca 14 dnech opakujte . Červené změklé skvrny by měly ztmavnout a vyschnout , nebojte se v případě potřeby i několikrát opakovat . Já jsem takto zachránil amarylis koupený v obchodě ve slevě , který byl silně napaden spálou a neměl ani kořeny . Osobně při sázení cibulí nechávám téměř celé cibule venku ze zeminy , v půdě je jen nepatrná část cibule a kořeny . Plně se mě to osvědčilo . Pokud moje zkušenost se záchranou krásných květin jakými amarylisy jsou , alespoň někomu pomůže , budu rád ag  .

27

Re: Lukon Glads

Tak mimo ten Jar - to jsem neznala,  tak jsem to dělala zrovna jako píše Jaroslav.Pokaždé to nevyjde. Zabírá to jen,jestli je spála jen povrchová. Stejně dík za rady  a Jardo přidej se k nám. Jistě máš krásné amky  které nás potěší .  an   an   an

28

Re: Lukon Glads

dnes mi prisel od nich katalog-maji 30odrud

29

Re: Lukon Glads

Taky mi včera dorazil  ad  Ale už tam mám víc jak 14 dní objednáno  ab

30

Re: Lukon Glads

jj, přes net je to rychlejší, nicméně člověk si ten tištěný ktalogvíc vychutná, aspoň já   an