121 Naposledy upravil: karelex (06-02-2013 17:49:48)

Re: Lukon Glads

někdy mám s nahrátím také potíž. Mám na prohlížeči fotek ikonku maličkého stromečku - smrček na zvoleném obrázku kliknu na tuto inkonku smrčku- a v tabulce se ukáže počet bodů - horní řádek .Jakmile má těch bodů snímek moc-3000 nebo víc nahrávání je nekonečné nebo ani nejde. Stačí tohle číslo snížit na 1000 a dole odkliknout OK.  Pak už se mi to nahrává snadno.  Zkus tohle.

122

Re: Lukon Glads

Diky za radu Karen, hura, uz jsem na to prisla. Pestovat kytky, to mi jde, ale pocitace??? Bida.

http://img.janforman.com/th/zima12011480x640g4c0.jpg

http://img.janforman.com/th/zima12027640x480ec60.jpg

http://img.janforman.com/th/zima12016640x480hnt0.jpg

123 Naposledy upravil: karelex (06-02-2013 19:24:35)

Re: Lukon Glads

no to je nádhera ten teda stoj za to. A ten .Jewel vedle taky nádhernej. 
Jsem ráda,že jsem ti dokázala  poradit,ale nic si z toho nedělej  do toho časem pronikneč.  Když mě do tajů  počítače zasvěcovala dcera  a vnučka  vypadalo to  že je to se mnou uplně marný. A docela jsem se už dost naučila.

124

Re: Lukon Glads

Dnes mi přišly: (Průměr některá až 10 cm)
http://img.janforman.com/th/PIC0823ta6e.JPG http://img.janforman.com/th/PIC0826e566.JPG
Už jsou ošetřené a osychají. Navečer je dám do nové zeminy... Neon dokonce připravuje poupě! Zase bude na co se těšit.

125

Re: Lukon Glads

bo  bp  bq  br
Krása  tak ať rostou!!§ bo  bp  bq

126

Re: Lukon Glads

No to je krása.  ay Můžu se zeptat jaké odrůdy sis kromě Neonka koupila? A máš nějaké zprávy o papilku, nebo ne? Já ne a těm mým potvorám se vůbec nechce budit.  aq

127

Re: Lukon Glads

Krom Akiko, Evergreen, Lagoon a Olaf celou kolekci. Kdybych věděla, že pošlou tak pěkné cibule, vzala bych všechny. Už jsou ošetřené a zasazené. Dnes jsem přesadila zbytek cibulí ve sklepě. Některé kořeny měly, jiné ne. Kupodivu nejvíc prospívají ty, co byly v neobyčejnější zemině.
Papilko (u Sieberz) se zatím neozývá. Brzy po naší objednávce z nabídky zmizelo. Ještě jsem si objednala od "rostlinky.cz"...
Na květ se připravuje nový Neon a Alasca od Onky.
Včerejší výsadba nových cibulí/hlíz/rhyzomů: amarylky, ismenie, achimenesy a minisinningie...
http://img.janforman.com/th/PIC0832lihp.JPG

128

Re: Lukon Glads

Tak to je pěkná nadílka  ag Já bych to neměla kam dát, tak jen tiše závidím.
Já jsem oddělovala dceřinné cibulky od Dancing queen, ta má tak úžasný kořenový bal, že jsem je málem nevydolovala. Ale přesazovat amky letos nechci, zemina je pořád docela slušná, tak jim nechci do kořenů rýpat. A taky se mi nejlíp osvědčuje obyč zahradní kompost  ad

129

Re: Lukon Glads

Musím se s vámi podělit o radost a zkušenost!
Rozhodla jsem se, že si doobjednám zbylé cibulky amarylisů  z kolekce: Akiko, Evergreen, Lagoon a Olaf. Evergreen jsem chtěla ještě jeden pro kamarádku. V balíčku byl zabalený pouze jeden. Hned jsem poslala mail i s fotkami pořízenými při rozbalování. Přišel mi omluvný mail, že se vše přihodilo nedopatřením, čemuž věřím. Taky by mě nenapadlo, že někdo/já/ bude chtít od jednoho druhu dvě cibulky. Další den mi přišel mail, že je vše vyřízeno. No a dnes přišel balíček s druhou cibulí. Opět je velice pěkná!
Od Lukonu_Glads už má sedm cibulí na květ! Jsem velice spokojená!
http://img.janforman.com/th/PIC0925druhazasilkahdob.jpg http://img.janforman.com/th/Foto0354Evergreenlj1z.jpg

130

Re: Lukon Glads

Přišly cibule od Lukonu. Mystica má v průměru téměř 13 cm. Přemýšlím, co s nimi na zimu udělám. Nechám volně v novinách nebo zasadím (bez zálivky) a nechám je odpočívat...?
http://img.janforman.com/th/IMG15849vye.JPG http://img.janforman.com/th/IMG15853qv4.JPG

131

Re: Lukon Glads

Taky tam mám objednané a dneska mají přijít. Sázet je budu až začnou rašit. Ještě je nechám odpočívat.  Lukon psal, že začne prodávat až zaschnou  to znamená,  že spí teprve krátkou dobu.  Tak to nechám na nich.

132

Re: Lukon Glads

Krásné cibuličky, já bych tak nakupovala, jen kdyby byly kam dát.  ab  Ale už se těším na jaro, letos krásně narostly, tak se snad vytáhnou a pokvetou.  bq

133

Re: Lukon Glads

Tak dneska jsem dostala od Lukonu cibule i já. Jsou skutečně nádherně veliké Jen na  EVERGREEN  mám smůlu Tento jsem již objednávala potřetí. první  již dávno přišel zhnilej  o druhý jsem přišla po otravě  a tento jako jediný ze sásilky byl dočista zhnilý.  Tak snad je již moje smůla vyčerpaná   a příště to již vyjde.
Ale jinak jsem moooc spokojená, jsou obrovské  a  zdravé.    ay

134

Re: Lukon Glads

Zdravím všechny na zdejším fóru. Pravidelně nakukuji, ale sama se nemám čím chlubit, protože vlnatka hodně zdecimovala a zredukovala moje cibulky. Přes léto se jim už dařilo lépe, tak snad na jaře jich už pár pokvete bw  ay . Teď jsem zatoužila a pokukuji po papilku. Jasně jsem v zástupu těch kdo už objenali, ale prišla jiná bh , Fy. Bakker ji nabízí za větší peníz, tak bych se ráda přeptala jestli jste ji někdo objednával od této fy. a jaký byl vysledek??? Nebo a to ještě lépe kdyby někdo už kdo má, se se mnou podělil. Byla bych moc ráda. Samozřejmě ji zaplatím. Stačila by i malá aspoň by mohla ukázat, že umí ab

135

Re: Lukon Glads

Pokaždé mě až zamrazí, když slyší, co škůdců a chorob amarylky mají! Snad se dají cibulky brzy dohromady a pokvetou.
Na papilio jsem sama zatím štěstí neměla. Zjara jsem koupila cibuli od Sieberz, nakonec se z ní vyklubala Minerva. Byli u firmy ale natolik solidní, že mi vrátili polovinu peněz. Před nějakou dobou mě jedna známá nalákala na facebook, tam je vlákno "amarylky". Už v současné době se tam objevuje hodně kvetoucích amarylek. Hlavně tam ale nějaká dobrá duše uspořádá společnou objednávku přímo z Holandska. Tam bylo papilko k mání. Cibule přišly velice pěkné a za solidní ceny! Cibule má protáhlý krk, tak to snad papilko bude. Kdo objednával v předchozích letech, tak ho opravdu má. V současné době už raší poupě, tak se čase objeví květ a určitě ho dám "do placu".
Přeju pěstování amarylek bez chorob a škůdců!!! bq  br

136

Re: Lukon Glads

Doporučujete tento obchod? Příspěvky zde jsou poměrně staré...

137

Re: Lukon Glads

Moje příspěvky jsou od loňského jara a podzimu. Spokojenost. Jak budou v nabídce nové odrůdy, zase koupím.

138 Naposledy upravil: Morticia Adams (23-05-2018 22:36:42)

Re: Lukon Glads

Re vosička
Su tu nováček, já viděla první stránku diskuze a jaksi se nedoklikala konce, už jsem se zorientovala...
A myslíte, že ještě posílají. Já tam teda poslala dotaz přímo.

139

Re: Lukon Glads

Dnes mi přišlo něco málo cibulek na doplnění sbírky. Tyto jsem od Lukonu_G ještě neměla.
Na "balík do ruky" jsem netrpělivě čekala celý den, nakonec byl uložen na pobočce. Hodné dítko mi jej vyzvedlo a dovezlo domů! br
https://imgup.cz/images/2019/01/30/IMG_6748c32c878697e380a0.jpg

140

Re: Lukon Glads

Jani vypadají moc hezky a hlavně zdravě a jaké krásky jsi si objednala?

141

Re: Lukon Glads

Ilonko, jsem s nimi spokojená. Z jejich kolekce z letošní nabídky jsem ještě neměla Exotic Nymph, Horizon a abych využila slevu, vzala jsem i Splash s poupětem. Můj Splash, co mám již několik let, letos nějak chřadne, ale snad se zachrání. Ještě večer jsem cibulky na chvíli (pro jistotu) namočila do Dithane. Snad už oschly, tak jdu sázet.
Ještě jsem u Lukonu vzala gloxinie, Ismene žluté, Oxalis, lilii bílou (kostelní) a Nerine. Tak uvidím, jak se mi budou dařit!
br  bo  br

142

Re: Lukon Glads

Jani jsem zvědavá na Exotic Nymph, taky jsem si ho u nich v říjnu objednala, moc jsem si ho přála a vykvetl mi Nymph je tedy také moc pěkný a nemám ho, ale stejně mě to mrzelo a mrzí do dneška a tak jsem moc zvědavá jestli u tebe nebude také záměna, pokud né určitě bych si ho objednala. Držím palce ať není záměna a krásně rostou  br

143

Re: Lukon Glads

Když tu vidím ty krásné zdravé cibule, tak jsem neodolala a objednala jsem si Daphne a Magical touch. Jsem zvědavá kdy dorazí a jestli budou odrůdy odpovídat. Jak časté jsou u LG záměny?