1

Téma: Hercules

Lidicky,nemate nekdo nejaky vlastni fotecky tohoto kultivaru,Ja mam pod timhle nazvem syte cerveny se zelenym stredem a lehce belavymi brisky okvetnich listku. Dal bych i fotku,ale omylem jsem si je smazal a uz odkvetl. No a na netu je strasna spousta rozdilnych fotek,tak nevim.Vsem predem dekuji.

2

Re: Hercules

Joop, Hercules a Bolero se neustále navzájem zaměňují a nevíc Herkules má mnoho různých variant a pak není možno zjistit, který je vlastně ten pravý. S největší pravděpodobností je Herkules s lila barvou a zelenou hvězdicí uprostřed. JitkaU2 měla letošní rok pěknou fotografii tohoto hvězdníku. Posílala mě snímek do fotogalerie. Já mám také podobný již více let a kupoval jsem ho pod jménem Bolero. Jenže si nejsem dodnes jist, jest-li to Herkules opravdu je. Myslím, že se více podobá Amigu. Už jsem ho na tomto fóru zveřejňoval. 
http://www.amarylis.estranky.cz/archiv/inahled/294.jpg

eda

3

Re: Hercules

Mě ještě nerozkvetl.Zatím mi připomíná Benficu -uvidím co z toho nakonec vyleze.

4

Re: Hercules

Edo,je tomu  podobny,tak ho tak proste budu brat.A dik.

5

Re: Hercules

nejsem odborník, ale získala jsem z více zdrojů dojem, že Hercules má naprosto impozatní velikost, resp. výšku. to bych brala jako určující. také jsem ho kupovala, ale rozhodně to Hercules nebyl, i když barvou podle mě odpovídal. takže mám zřejmě Bolero  :o

6 Naposledy upravil: janka (13-04-2010 20:07:54)

Re: Hercules

Mám dva tak jsem zvědavá taky jaký budou an mohly být každy jiný tentokrát bych se nezlobila ag  ag

7

Re: Hercules

Ale u novych cibulek je to s tou vyskou na stiru.Vetsinou neodpovida.

8

Re: Hercules

Komule v roce 2007 jsi mě posílala fotografie dvou hvězdníku jako Hercules. Jeden je zřejmě Bolero a druhý Hercules, Tak bys měla mít oba.

eda

9

Re: Hercules

Ještě jedna poznámka k identifikaci - četla jsem někde, že Bolero má "malinovou" barvu.

10

Re: Hercules

Edo, ty jsi opravdu hlavička!  ab  ab  já si na rozdíl od tebe nepamatuju vůbec nic, ale máš naprostou pravdu. tenkrát jsem si myslela, že jsou oba stejné a pro sebe jsem si je oba pojmenovala jako Bolero. nedávno jsem se znovu dívala na fotky a zjistila jsem, že totožní nejsou, ale jestli je jeden Hercules fakt nevím. oni totiž od té doby nekvetly, mršky.
taky si myslím, že výška stvolů je hodně ovlivněná právě napadením spálou. teď mě kvete nově koupená Charisma, která měla i poupě deformované se znaky spály a květní stvol má jen 23 cm.

11

Re: Hercules

Podle výšky stvolu se to moc nedá určovat. Asi jenom nějaká průměrná hodnota z většího množství hvězdníků. Průměr květu může být na určení již přesnější.
Komule, škoda že nemáš vyfocen ten starý Hercules přímo. Já mám fotky jen z šikmé strany.

eda

12

Re: Hercules

Můj Hercules.
http://sklad.obrazku.cz/t364915_Hercules2.jpg

13

Re: Hercules

Ja ho mam teda spis cervenej.

14

Re: Hercules

Tohle je nejlepší fotka co se mi povedla, s červenou barvou si nevím rady. Ta zelená hvězda tam je ve skutečnosti dobře vidět. Teď se chystá znovu kvést druhý stvol.
http://sklad.obrazku.cz/t364926_21a...vkastvolu35cmkvt16x15cm.jpg

15

Re: Hercules

Tak To je vonco. Konecne vernejsi podoba k memu.

16

Re: Hercules

Tak tohle by měl být Herkules od Brata ab http://sklad.obrazku.cz/t367079_003.JPG ab trochu světlej né?

17

Re: Hercules

Já mám Herkulese taky spíš do červena.Ještě se pořádně neotevřel.

18

Re: Hercules

Jani, taky mám tak světlou cibulku Herkulese.

19

Re: Hercules

Mám dva tak jsem napnutá co z nich bude an  an ten druhý mi připadá tmavší an  an

20

Re: Hercules

Toto je můj Herkules,je hodně do červena.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0504/3/3270/3270752_39834e4cb954fb54c123557067286c4a/images/1_137.jpg
nejde mi líp nafotit

21

Re: Hercules

Jani -japa, kdybys měla z herkulesa semínka mysli na mě.Děkuji

22

Re: Hercules

Heli já mám tedy spíš budu snad mít nějaká semínka od Herkulesa, jen žádné čisté. První stvol jsem opylila ale většina spadla. Dvě hned a dvě tam jsou ale asi ještě jedno upadne,na druhém stvolu ještě nevím teprve dokvétá, ale to čistý odešlo hned na začátku.
Až to bude aktualní dám vědět.

23

Re: Hercules

Heli, já neopyluju. Tak jen, že by se mu urodilo mimčo:-) Jana

24

Re: Hercules

Ten je suprovej  an

25

Re: Hercules

Jeden mi tlačí ale přišel s poškozeným pukem tak začíná kvést u cibule.A je podezdřele světlej tak nevím... ad  ad  ad

26

Re: Hercules

Tak tenhle obr by se měl jmenovat Hercules a je od Jirky. Jen pro zajímavost. Velikost květu je v průměru  21 cm a výška stvolu je 73 cm. Pro porovnání přidávám fotografii našeho mimča, které je vysoké 73 cm.
http://sklad.obrazku.cz/obr592147_P1010539.JPG
http://sklad.obrazku.cz/t592146_P1010536.JPG http://sklad.obrazku.cz/t592145_P1010534.JPG http://sklad.obrazku.cz/t592144_P1010527.JPG

27

Re: Hercules

Martine gratuluju, jsou oba nádherní . tedy obě ab

28

Re: Hercules

Martine tak tenhle amaryllis své jméno nese právem.   :rolleyes:      :rolleyes:      :rolleyes:   Ta malá jetaky mocccc hezounká. ad   ad

29

Re: Hercules

Martine, myslím, že tvůj hvězdník opravdu Hercules je. Dost těžko se určuje a proto je na různých webových stránkách španě určená. Hodně se zaměňuje s Bolerem. Světlejší hvězdice ve středu, nastřižené okvětní lístky, lila barva, rozměr květu to vše napovídá že odrůda souhlasí se jménem.

eda

30

Re: Hercules

Martine je to krása, oběma to moooc sluší a hlavně spolu. Muj Herkules ještě dospává, ale jsou si hodně podobné jen moje byla loni výška stvolu 35 cm, květ 14x14 cm.Na zahradě pak narostl do velikosti skutečného obra. Měl listy až do výšky skoro 1 a 1/2 m.cibule po dosušení má těměř 30 cm obvod.