211

Re: Botanická hippeastra

Jani, semínka dorazila včera v pořádku.Stávkoval nám počítač,tak jsem se sem nedostala.Jinak Děkuji

212

Re: Botanická hippeastra

Jani tak dluh je uhrazený z účtu dcery   Zuzana Machálková. Platila to dneska kolem poledne.Byla se kouknout na pejsky. Dík za trpělivost.  Karen

213

Re: Botanická hippeastra

Jani,taky jsem to poslal dnes.Děkuji.

214

Re: Botanická hippeastra

Já taky děkuju:-)

215

Re: Botanická hippeastra

zajimalo by me, kdo je vysel klasicky a kdo do vodni lazne,pochlubte se an

216

Re: Botanická hippeastra

U mě plavou, ale teprve od včerejška.

217

Re: Botanická hippeastra

Moje taky plavou

218

Re: Botanická hippeastra

Mi taky plaveme ab

219

Re: Botanická hippeastra

Pavliku, tobě ještě nedošla ta semínka  původem z Brazilie? Já je dávala plavat  7.1.

220

Re: Botanická hippeastra

u mě taky plavou, ale teprve od 11.1., předtím se jim voda zdála moc studená ab

221

Re: Botanická hippeastra

Tak 17.1. už ti taky porostou, vlastně určitě dřív  to jen já si to všimla až dneska. Vůbec jsem to nečekala tak brzy.Říkala jsem si že nebudou už tak moc čerstvá tak že to bude trvat déle.

222

Re: Botanická hippeastra

Klíčení semen : Papilio x Vittatum 100%,Glaucescens zatím nic.

223

Re: Botanická hippeastra

Taky mi ně co klíčí,zatím jen tak dva tři kousky.Tak uvidím příští týden  ab

224

Re: Botanická hippeastra

Papiláci už oba dva  ab

225

Re: Botanická hippeastra

Jirko, mě zase Papilium x Vittatum nic

226

Re: Botanická hippeastra

v pondeli jsem vyseval primo do zeme, a calyp. uz se nadzvedava...

227

Re: Botanická hippeastra

tak já dávala plavat něco 12. něco 15. a papiliumxvittatum ze středy má jedno dnes kořínek! doufám, že to bude pokračovat

228

Re: Botanická hippeastra

Kořínků už tam mám dost, ale dneska už jsem viděla u dvouch semínek že vystrkují lísteček nahoru, jen není vůbec zelený jak jsem zvyklá u těch všech ostatních, ale má barvu jako kořínek. To se asi časem dobarví.

229

Re: Botanická hippeastra

takze jsou jakoby bila?!

230 Naposledy upravil: karelex (16-01-2011 23:06:40)

Re: Botanická hippeastra

ano, taky je to takové jako jde dolů kořínek,nyslím i tvarem, ale je to teprve začátek ,maličké,.To semínko má i dolů kořínek.Mně to totiž nejdřív přišlo, že se to semínko obrátilo a kořínek trčí nahoru, ale není to tak má to i kořínek dolů

231

Re: Botanická hippeastra

dnes vsechny 4 botaňáky se jiz nadzvedaji, tak mam radost, ze to prozatim je takto nadejne an

232 Naposledy upravil: dj.joop (19-01-2011 20:05:13)

Re: Botanická hippeastra

Mám velkou radost,dnes pustilo několik semínek Glaucescens kořínky.A u Papilio x Vittatum první lísteček.Jedno semínko sice už zašlo,ale i tak spokojenost.

233

Re: Botanická hippeastra

Já dneska přesadila z vody do sadbového substrátu ty moje :aulicum 'Pedra do Garrafăo', aulicum  corupa Herb a alyptratum. Ten poslední  - Papiláček má sice  kořínek, ale lísteček zatím ani jeden.:D Tak jsem jej ještě nechala plavat. Celkově mně vzešlo  všechno mimo dvouch z různých skupinek. Tak že klíčivost i u mne je skoro 100% an an an

234 Naposledy upravil: karelex (20-01-2011 15:36:40)

Re: Botanická hippeastra

Tak takto vypadají ty zasazené k dnešnímu dni. Skutečně jsou lístečky tenčí, ale dlouhý dost.
http://sklad.obrazku.cz/t603714_Snmek036.jpg
Ty poslední - Papiláčci, pořád jen kořínek, ale všechny,nic zeleního není vidět.

235

Re: Botanická hippeastra

vypadaji jak exoticka pažitka,vid? ab jinak si dopis ten nazev k calyptratum...

236

Re: Botanická hippeastra

Ale já ten název kopírovala z nabídky  ,tučně bylo vytištěné jen to co tam mám  tak tam dopíšu i ten zbytek  Hippeastrum  calyptratum Herb.
Nevěděla jsem ,že to je důležitý, tak ti dík.

237

Re: Botanická hippeastra

ted si z hlavy nevzpomenu na cely nazev, ale cely nazev je tady v sekci odrudy hvezdniku a tamm to je...

238

Re: Botanická hippeastra

To myslíš tady to?   Hippeastrum calyptratum 'Biritiba', ale to tam napsaný nebylo  to víš já tomu tak nerozumím, ani nevím jak se to čte ab ab ab
TAK TO TAM MÁM NAPSAT?

239

Re: Botanická hippeastra

jojo,to jsem myslel an mel by to byt kultivar, nevim, zda vyslechteny nebo nalezeny tez v  prirode,ale kultivar to je..

240

Re: Botanická hippeastra

ten výraz Kultivar znamená  že je to přírodní forma, je to tak?!