91

Re: Zazimování hvězdníků

Taky jsem dnes všechny amky vyndala z hlíny a rozložila na noviny oschnout.Bohužel jsem zjistila,že tenhle způsob pěstování nebude nejlepší.Přeci jen ta bedna nemá odtok a tak i když nahoře byla suchá,vespod bylo mokro.Polovina amen má nahnilé vrchní sukně,tak je budu muset oloupat.Mám je preventivně namočit do Previcuru ???????
Jinak že by nějaká měla mouchu jsem nepozorovala-snad se mi vyhnula.Letnění nepřežily dvě-Angelique a jedna bílá.
Co mě ale překvapilo je,že za celé léto mi nijak zvlášť nenarostly malé cibulky .Jedna co zůstala v květináči,tam je přírustek znatelný.
Na příští rok budu muset vymyslet něco jiného,nejlépe jak je nechat v květináčích,kdyby aspoň neměli tak dlouhé listy,aby se mi vešly nad sebe....no bude to myšleníčko.Mám na to nějaký ten měsíc ab

92

Re: Zazimování hvězdníků

Tak to je škoda a v té bedně jsi měla keramzit na spodu?? Marci to mrzí že jo já jsem tedy nezjistil žádnou mouchu žádnou nemám uhnilou jen u jedné spálu ale to už v ní bylo jen to nebylo tak vidět tak jsem ji ještě oloupal na čisté a namočil i když ...a jedna ta koupená odešla úplně na spálu a i Ferrari už nemám takže u mne ničila víc spála ...

93 Naposledy upravil: Macek (11-10-2010 09:00:56)

Re: Zazimování hvězdníků

Keramzit tam nebyl on by asi stejně moc nepomohl,ta bedna odtok neměla .Je to moc hluboký a i k tomu byl špatný přístup.Bylo to těžký a nedalo se s tím hnout.Takže příští rok jinak an

94

Re: Zazimování hvězdníků

A ta bedna byla z čeho? Milka  radila použít takové ty bedny jak je mají v obchodech na maso nebo ty na uzeniny ale ty hluboký .Nebo ty děrované a dát ještě na boky a dno sítě.To by bylo asi nejlepší. A nebo si prostě udělej dřevěnou bednu a dole díry .Ty holt musíš mít vždycky.Já měla tu rozměklou vrchní suknici u těch co byly nejvíc nahuru na záhoně a voda tam prosakovala z venku.Přírůstku mláďat mám nadmíru teda u těch babičkovských .Všechny co nikdo nechce,nebo moc malé jsem už hodila na hnůj.Stejně jako ty od sousedky a stejně jako loni.Jestli jsi tam měla to přemokření pořád tak proto tam nemáš přírůstky mláďat. Mně na těch horních vlastně taky žádná neměla.(celá zahrada je u mne do kopce i záhon mám taky tak. - horní část je víc mokrá)

95

Re: Zazimování hvězdníků

Karin a nepřistála na hnoji nějaká bílá?, že bych si tam zaběhla ji zachrnánit ab

96

Re: Zazimování hvězdníků

marci ale pomohl já ten keramzit dávám do všech kvítek fakt to má něco do sebe ale chybama se člověk učíí ac

97

Re: Zazimování hvězdníků

tak a mam vyndany odrudovy cibulky z bedny, narostly vsechny dobre, mozna White Nymph je stejny, po mouse zatim ani pamatky, zadny diry tam nebyly-taky byly pod textilii...

98 Naposledy upravil: karelex (11-10-2010 13:37:04)

Re: Zazimování hvězdníků

Tychi, nebyla  určitě. Ty dražší mají málo cibulek a i když nějaká se ukáže, zájemce se najde. Mám bíle dvě   CHristmas Gift   a  Green  Goddes  Ještě byla Mont Blanc,ale ta po odkvětu jen chřadla až dochřadla. Nic mi nepomohlo. U Green  Goddes už při koupi byla cibulka,ale vůbec nezačala růst, za celé léto nevystrčila lísteček.  a teď při vybírání amek ze země, mi ještě navíc se odlomila. Pokusně ji zasadím, ale nemá jediný kořínek ani lísteček tak asi to bude marný.  Karen

99

Re: Zazimování hvězdníků

mozna zkusim Karen zalivku Lignohumatem (v zime az porostou) - alespon u jedne rostliny, abych zjistil zda ma v sobe i fungicidni ucinky, jsem na to zvedav...

100

Re: Zazimování hvězdníků

Karen, já se ptala jen pro kontrolu. Pořád nevím, čemu tu říkáte babičkovské amarylky, já totiž u babiček nikdy žádnou neviděla.

101

Re: Zazimování hvězdníků

Já včera vše vykopala.Mouchu už jsen nenašla.A řekla bych že už byl čas.U některých byla první slupka už přejitá mrazem-taková nahnilá.Jak to bývá u cibule.

102

Re: Zazimování hvězdníků

pro tychi: ty babickovske amarylky, to jsou ty stare co se kdysi pestovaly, byli skoro zasadne v takove oranzovocervene nebo sv.cervene barve, mely mensi kvety, ale ochotne kvetly i z mensich cibuli...

103

Re: Zazimování hvězdníků

pro Tychi : A hlavně ty babičkovské byly a jsou ZDRAVÉ  A  MNOŽÍ SE CIBULKAMA JAK O ZÁVOD!!  U jedné jsem cibulek  včetně těch nejmenších napočítala 36!!To je k zbláznění, všechny jsem vyhodila,ale na druhé straně jak říká Mirek kvetou po první zimě.

104

Re: Zazimování hvězdníků

Heli, já měla takovou naměklou slupku u několika taky a vyndala jsem je ještě před ochlazením ale já to připisuji přemokření.Do záhonu mi prosakovalo příliš mnoho vody z okolí.

105

Re: Zazimování hvězdníků

u me to same Karen, tak sem je vytahl a spis si myslim, ze oschnou.-)

106

Re: Zazimování hvězdníků

Taky jsem je nechávala oschnout, nestahovala jsem to co je rozmoklé.Navíc právě u těchto byla ta nejvíc rozjetá spála. Dneska už je to zaschlé a není to tak rudé.Tak si myslím, že to možná ani není spála ale jen poraněná ta horní vrstva. Teď se barva mění do hněda. an
Horčí jsem našla u Minervy .Vypadá to jako by rozměklá vrstva šla do hloubky .Tak tady jsem nakukovala a vytáhla jsem zbytek květního stvolu.Tak tady se mi to ani trochu nezdá. Teď je mám všechny v novinách v síni a na den zase půjdou ven ,i když už jen na dvůr.

107

Re: Zazimování hvězdníků

ja premyslim, ze je dam aspon na jeden den k topeni domu-tam to zasycha skutecne okamzite..

108

Re: Zazimování hvězdníků

no to by bylo určitě nejlepší, aspoň ty postižené- mokvající.Jenže to by mě Pepča hnal. Mám tu všude nozestavené bedničky jen na noc a to už je i tak dost. Na oknech stojí to co je pro Drahu.
Ale aspoň ty dvě  bych snad mohla!? Zítra to udělám.

109 Naposledy upravil: Miroslav (12-10-2010 16:13:39)

Re: Zazimování hvězdníků

no jedno topeni uz mam doma plne-pod nim uz se dosousi semena jirinek, ve vystavnich šálcích za vytrinou zas dosousim semeniky meciku - rikam mamce, stejne to budes muset pred vanocema umyt a mamca tak jo, no zatim to vychazi, tak uvidime:-)

110

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku, Karen, fotka by nebyla?

111

Re: Zazimování hvězdníků

Já je fotila při vytahování ze země. To jsem si hned všimla toho zabarvení.To je tahle fotka,
http://sklad.obrazku.cz/t513511_02201018...cibulepeddosuenm.jpg
ale dneska už tak nezáří, ale zase jsem si všimla toho mokvání kolem stvolu uvnitř. To jsem nefotila.

112

Re: Zazimování hvězdníků

je zajimave, ze Minerva je n tu spalu citlivejsi, mne totiz taky obcas dela tyhle skopiciny..vsak ji pekne dosusime a se spalou zatocime an

113

Re: Zazimování hvězdníků

No uvidíme. Amky mám sebrané a každou vloženou do novin.Přez den je rozkládám na dvůr a na noc je vzala do síně. Tu mě ale překvapilo,jak jsou ostře cítit ,mně docela nepříjemně. Takovej čpavej pach. To bylo včera ,prvně nocovali v síni. Dneska jsem se zeptala Pepči, jestli by mu nevadilo, když je dám do koupelny a hurá řekl,že muje to fuk.Tak teď jsem je tam přenesla a do rána tam budou . To jsou teda ve dvouch bednách a na sobě.Tak po 2-3 bych je mohla pokládat na stahnuté topení.

114

Re: Zazimování hvězdníků

Sušíme http://sklad.obrazku.cz/t515378_Amarylissuen.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t515379_Amarylky14.10..JPG-http://sklad.obrazku.cz/t515380_Soen14.10.2010.JPG-a starší dorostenci.http://sklad.obrazku.cz/t515385_Amarylissms14.10.JPG-a mladší dorostenci http://sklad.obrazku.cz/t515389_Smsamarylek.JPG--  ab

115

Re: Zazimování hvězdníků

Radku máš je krásně vyrovnané a jaké mají krásné kořeny an koukám,že jsi dlouhé listy uřezal zbytek až zaschne nebo už je tak necháš? :o

116 Naposledy upravil: Radek (14-10-2010 14:12:19)

Re: Zazimování hvězdníků

Právě to nechám zaschnout a pak odstraním kořeny zastřihnu až před sázením jen to co uschne má někdo jiný názor????, nechci ty kořeny stříhat te´d protože ještě zaschnou tak nevím ???? mám toho 4 tady ty bedýnky no !!!

117

Re: Zazimování hvězdníků

ty koreny jim nech, odstran jen ty uchle pripadne suche, ale ty duznate tam nechej!

118

Re: Zazimování hvězdníků

Radku ptám se proto,že jsem je uklízela ještě hodně zelené a nevím jestli je mám sestříhnout jako ty nebo je nechat až úplně zežloutnou a teprve potom ustříhnout mám je v květníkách ad díky za radu ad

119

Re: Zazimování hvězdníků

jo Ilonko někde tu radil eda že pokud ustřihnout tak kus nad cibulí a pak až seschnou tak u cibule ..víc nevím budu zimovat poprvé....  :mad::)

120

Re: Zazimování hvězdníků

Radku máš krásné cibule