121

Re: Zazimování hvězdníků

Radošku super ab
Taky mám takovou bedničku,ale mě asi bude stačit jedna .Mám je vyndané z hlíny a osychají,tak je zítra taky zastříhnu-dík za tip

122

Re: Zazimování hvězdníků

tak jsem jeste ted byl zkontrolovat svy semenace co mam v bedne-loni byly cely rok doma a letos sly prave ven-v bedne, o vikendu je vyndam a uvidim jak budou velky cibule...mozna nejakou zkusim nechat zda nevykvete, a postupne az budou snad letos nebo pristi rok tady nabizet

123

Re: Zazimování hvězdníků

tak tady jsou semenacky druhym rokem-daval jsem je lehce nad zem ale po zalevani jsou tesne pod ni, az se vyndaji tak je dam uz jako stary amarylky... http://sklad.obrazku.cz/t518411_semenace2.rok3.jpg

124

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku, vypadají bezvadně a mají zdravou zelenou barvu.  http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif

eda

125

Re: Zazimování hvězdníků

byly na vychodni starne stareho chliva, kde do nich neprselo ani nefoukal vitr, mely tam idealni podminky-akorad jsem je nestacil prihnojovat:-(((( ale snad narostou-zjistim snad zitra...pokud ostatni prace na zahrade jeste stihnu, je to boj s casem

126

Re: Zazimování hvězdníků

Až to budeš mít napiš jaého dosáhly průměru cibulky  - samo sebou že odhadem.ne aby jsi sháněl šupleru ab ab ab

127

Re: Zazimování hvězdníků

vse sepisu a nafotim.-) akorad ted vecer se sem nemohu nejak moc dostat-pise to PROXI ERROR.. tak snad se to zlepsi...

128

Re: Zazimování hvězdníků

Taky nadávám, na každé otevření útočím několikrát, mnohdy to trvá i půl hod.Vkládat se mi daří jen přez náhled.

129

Re: Zazimování hvězdníků

ja si vse radsi kopiruju, pripadne si otevru znovu-napr.zimovani hvezdniku,zkopiruju a pak to obcas vyjde :lol:

130

Re: Zazimování hvězdníků

Včera jsem ryla záhon, kde byly přez léto amky. Udivilo mě jaké zůstaly v zemi kořeny, za těch pár měsíců se rozrostly do takové hloubky ,že jsem místy ani nedoryla jejich konce. Když rostou jen v květináčivůbec se to tak nezdá.

131

Re: Zazimování hvězdníků

Karen to máš pravdu.Pěkný kořenový systém. Já na ten záhon před chvílí sázela česnek ab ab

132

Re: Zazimování hvězdníků

tak dej Helčo pak vedet jak poroste, docela bych to chtel vedet, rika se, ze cesnek se nema sazet tam kde rostly cibuloviny..tak by me to zajimalo jak poroste

133

Re: Zazimování hvězdníků

A není to kvuli nemocem? Já teda česnek vzdala už před lety.Všechen jsem vždy měla napadenej nějakou tou vrtalkou,později to samé bylo u porku a tam jsem teda dávala nakonec tu netkanou t.extilii.

134

Re: Zazimování hvězdníků

ono je to tak, ze i houbove choroby -botritida a fusarium jsou caste u vsech cibulovin, navic hvezdniky maji dlouhe koreny pokud byly ve volne pude a ted jde o to jak moc to bude vadit cesneku...take se rika, ze jednotne druhy se maji stridat - jak kvuli tem nemocem tak kvuli jednostrannemu vycerpavani zivin, ale amarylky mohou byt treba vyjimka, ale obecne by se sazet cesnek po cibulovinach nemel..

135

Re: Zazimování hvězdníků

jj, jednou byla někde zveřejněná tabulka ,které plodiny se nemají dávat po sobě  a ani vedle sebe.Já si to opsala a pořád jsem to dodržovala. Že je to pravda jsem si jeden rok ověřila tím,že jsem měla dočasně a v kelímcích  poskládané na jaře do pařeniště různé druhy sazeniček a pořád mi bylo divné že jeden druh nerostl. Pak jsem se podívala do té tabulky a bylo to tam . Neměly se sázet vedle sebe. A to byly jen v kelímcích ,ovšem v malém a uzavřeném prostoru.

136

Re: Zazimování hvězdníků

tak jsem jeste ted byl v kotelne, abych se podival jak vypadaji cibule odrudovych hvezdniku...no az na Baby Star jiz vsechny odrudy pozbyly listu, vse je hnede a suche tak jsem je odtrhl a budu cekat do prosince nez je vytahnu...rad bych samozrejme hl.vytahlEvergreen s Charismou,kvuli krizeni...ale uvidime jak se to vyvrbí...ale ani jedna z nich potvory nedelaji stale mlady

137

Re: Zazimování hvězdníků

Já mám ty svoje stále v koupelně(žádnou kotelnu nemáme -kotel je právě v koupelně). Moje teda zdaleka suché nejsou.Asi tak u polovičky mám taky listy pryč ale ty další mají stále zelené nebo žluté listy i když některé už jen jeden.Mám je rozestavěné kolem topení a ty co listy už pozbyly jsou v bedničce.Ale suchá cibule docela ještě není žádná. Na některých mám mimča,ale už se mi taky jedno při sušení odlouplo. ac zasadila jsem jej a zdá se, že i když vůbec nerostlo-nemělo žádný lístek -tak teď snad vyráží.

138

Re: Zazimování hvězdníků

Priznam se, ja zazimovavam hvezdniky trochu jinak. Z hliny je vubec nevytahuju. Pres leto jsem mela venku na slunicku jenom tri, ktery mely cervenou spalu- a to na balkone. Uklizela jsem je domu stejne jako zbytek kytek kolem 28.9. Jedna z tech tri co byly venku uz nasadila na kvet-vsimla jsem si az dnes toho uz dlouheho stvolu :-) maskovala to :-). Druha vyhodila mladou cibulku a treti cekam s cim prijde. Me se tento zpusob osvedcuje. Nesazim je na zahony (tim minimalizuju zlou mouchu), ale nektere z nich letnim primo v kvetinaci na balkone a vede to ke spokojenosti obou stran :-))

139

Re: Zazimování hvězdníků

No ale to že je máš na balkoně nevylučuje zlou mouchu. No a že zimujeme bez květníku ,to vyplývá z nedostatku místa. Prostě bych to množství nikam s květináčem nanaskládala. Takhle až uschne všechno listí ,zabalím každouzvlášt a dám do jedné nebo možná do dvouch bedniček a šoupnu do špajzu pod regály. Později tak opd prosince je budu kontrolovat a tajně doufat, že nebudou brzy rašit ab ab.Sázet do květináčů budu jen ty co začnou růst. S letněním venku v záhonech jsem byla moc spokojená.Všem to prospělo.Tři tam kvetly což teda ani nemusely, ale nedaly si říct. Ty co nekvetly mají větší nárůst na objemu cibule. To už jsem si ověřila loni - když byly jen dvě stejného druhu a jedna kvetla .Ta druhá měla cibuli o polovičku větší nežli ta co vykvetla. Loni jsem taky ještě zimovala v květináči.

140

Re: Zazimování hvězdníků

Karen to presne vystihla, ve vsech ohledech to delam stejne ze stejneho duvodu, jeste si karen vzpominam jak sem Te na abecede.cz lamal at jdes do amarylek, ze se Ti krizeni bude libit.-) a ejhle ted nas valcujes vsechny an  ab an

141 Naposledy upravil: karelex (24-10-2010 12:53:46)

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku, máš pravdu líbí se mi to moc, ale mám dojem že jsi mě zas tak moc lákat ani nemusel  a ani s tím válcováním to nebude tak zlý. ab ab ab

142

Re: Zazimování hvězdníků

no schvalne-kolik mas celkem semenacu?

143 Naposledy upravil: karelex (24-10-2010 14:13:17)

Re: Zazimování hvězdníků

To teda vůbec netuším 17 truhlíků +1 kde jsou cibulky a řízkované. U semenáčků jsem u čísla 160 ,ale ne každá ještě je. Některé se nechytly. To je to číslo 160 u skupinek .U vlastních nebo dodaných semen  -tak ty jsem sázela do truhlíku po 3 - když byly. Ale ty co jsem dostala poštou co by již semenáčky tak tam je většinou jeden.
Ty máš spočítané jednotlivé rostlinky? To teda nemám  snad leda bych mohla říct kolik mám amek které už kvetly to je 28. Další jsou z loňského dorostu  cibulky co jsem dostala tak po různu a ještě nekvetly. Všechny cibule celkem co jsou už převedené z dorostu  tak to jsem u čísla 57 včetně těch 28 co už kvetly.

A teď jdu na zahradu , krmit morky a dorýt poslední záhon ! uf konečně ab ab ab

144

Re: Zazimování hvězdníků

ja porad sklizim bruty z meciku-nektery se premnozuji az je to nehorazne.. myslim, ze jich mas asi nejvic (tech semenacu) nevim jak Evca...  ja mam tech letosnich celkem 88, ty lonske sem nepocital, ale 160jich nebude, i tak jsem spokojen, kord kdyz musim pocitat kazdy misto-uz mam semenace hvezdniku, meciku, jirinek, lilií---no asi se zblaznim ab

145

Re: Zazimování hvězdníků

Ty máš ale skleník ne?  já nemám nic jen obyvák, Do kuchyně mám zakázáno je přenášet ac tam by se ty kvetoucí krásně vyjímaly. Loni jsem je tam chvíli měla  a na ulici zastavovali lidi a obdivovaly je. Jenže Pepča mi to zatrhl, prej nevidí ven  a tak jsem je odnesla. :mad:

146

Re: Zazimování hvězdníků

sklenik mam, ale nevytapeny.takze v tomhle je to na prd...v kuchyni mam amarylky na parapetu, ze nejde zadny okno otevrit-musim vetrat pres chodbu vedle-proste masakr .-)

147

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku, tak abych tě potěšila já mám asi 40druhů, no a semenáčky .To raději nechtěj vědět.Až pokvetou všechny cibulky,to bude ráj ab ab ab .Momentálně mám nasázených 19 truhliků a když bych ti to spočítala, bylo by to zajímavé číslo ab ab ab

148

Re: Zazimování hvězdníků

no parada! no je to super, ze takhle zadarmo si muzem napestovat tolik cibulek a kazdej bude original! no je to bájo

149

Re: Zazimování hvězdníků

Velké cibule jsou pod postelí a semenáčky až na jeden přežily všechny a jsou moc pěkný.  an    an

150 Naposledy upravil: Radek (24-10-2010 18:46:52)

Re: Zazimování hvězdníků

jsem to taky spočtl velkejch cibulí každou jinou mám 38 ks a nějaké dva truhlíky s menšíma co nevím co budou zač ...a co šlo chichi jsem rozdal tu drobotinu .....musím poopravit _+5 ks velkejch co mi jdou na květ  :mad: