151

Re: Zazimování hvězdníků

Dneska jsem poprve od zasazení pořádně zalívala truhlíky se semenáčky. Docela mě to překvapilo. Na dvoře mám pod okapem barel a v něm si plním na zalévání petlahve. Tak jsem si nachystala dvě největší petky do pokoje na zalití a nestačilo to ,šla jsem pro další dva a pak znovu....:) ab  no celkově jsem potřebovala 8!! petek. Tak to mě docela vyvedlo z míry. Takové množství petek na zimu bych neměla ani kde uložit. Vody je zatím dost, ale kde je dát. No nic , budu až mi dojde dešťovka zalévat vodou odstátou. To teda bude poprve ab ab

152

Re: Zazimování hvězdníků

Karen, amarylky snáší docela slušně tvrdou vodu. Myslím, že jim částečná změna vůbec neuškodí.

eda

153

Re: Zazimování hvězdníků

s tvrdou vodou nemam zkusenosti..ja je teda zaleval po tydnu, i dnes nektere--tata topi jak kdybychom byli Somálci, v obyvaku 26st-no hruuuza, mozna tak brazilske Papilio by bylo spokojene ab  jinak my mame studanku ve sklepe takze i behem zimy si mohu chodit pro mekkou vodu, coz je super a do petek to nedavam, vzdycky bafnu konec s 10litrama a do dvou dnu je vzdycky po ni, ale pro Tebe by to byla asi uz velka drina :-(

154 Naposledy upravil: karelex (27-10-2010 21:54:30)

Re: Zazimování hvězdníků

Copak o to konvičku bych měla menší, ale tu studánku ve sklepě postrádám ab ab

Taky používám na zalévání vodu z vodovodu, ale to zatím bylo jen na zahradě, když byla sucha. Protože je to celé do kopce, tak teda nosit vodu ze dvora nahoru to jsem odmítla i pro amky. Zalévala jsem je přímo hadicí a nevadilo to. an

155

Re: Zazimování hvězdníků

Tak holky stále suším,konečně to žloutne.Už je mám skoro 10 dní v obýváku pod topením-jen ještě netopím ab ab ab
Když koukám,jak to tu plno lidem už nakvétá,tak to já budu mít co dodat až příští rok an ab

156

Re: Zazimování hvězdníků

Macku to nie si sama. Ja mám tiež všetko zazimované okrem botanických druhov a len tíško závidím tím ktorím ide niečo kvitnúť.
Budeme sa kochať aspoň ich krásnymi fotkami. an

157

Re: Zazimování hvězdníků

No ale to co začíná kvést to jsou většinou nově koupené cibule, aspoň u mne tomu tak je.

158

Re: Zazimování hvězdníků

Pavle, povez mi prosim ta odruda Germa co mas na webu ma kvety vic do zelené nebo žlute barvy? dik

159

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku mě kvetla v létě a řekla bych do žluta.

160

Re: Zazimování hvězdníků

ty jo.. a kde se da koupit, nevis prosim?

161 Naposledy upravil: Onka (05-11-2010 21:39:00)

Re: Zazimování hvězdníků

Míro koupila jsem jí v létě ve výprodeji na Rostlinkách.cz za pár korun a opravdu
vykvetla Germa ab Měla tři mimča,ale vyrostlo jenom jedno jestli přežije zimu má ho slíbené Evča.

162

Re: Zazimování hvězdníků

aha..no musim si to priste vic pohlidat a v lete to bude urcite vzdycky levnejsi(kdyz nekvetou)

163

Re: Zazimování hvězdníků

Macku u mě to jsou taky letní a podzimní nákupy.  ad  ab  ad

164

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku, včera jsi se mě ptal na ty poslední semenáčky Lovely Garden  od Martina. Dneska jsem se na ně dívala při světle a teda ti řeknu, že nejsou ani zdalaka tak pěkný jak se mi včera při večerním světle zdálo. Teď jsem je vyfotila, ale bohužel je to mázlé. Každopádně tři jsou zvadlé uplně a jen ty dvě vypadají lépe. Jak vypadají ty tvoje? Když došly, tak byly sice trochu zmáčklé, ale to bývají vždycky ty co jsou z obálky.Možná byly přece jen moc malé. Ještě jsem takto malé přímo jen z vody, ještě neměla.
http://sklad.obrazku.cz/t536872_bonitaceCelesta012.jpg

165

Re: Zazimování hvězdníků

ja mam Karen podobny problem, vzdycky, kdyz pikyruju semenacky tak je delam az kdyz jde druhy list nebo ten 1.je dost vellky...no uvidime

166

Re: Zazimování hvězdníků

Já teda teď co je dávám plavat tak pikýruji i takto malé, ale myslím že to udělalo to cestování  v tak útlém věku. Teď jsem se na ně znovu dívala s baterkou. dva vypadají dost dobře, třetího je půlka, lísteček byl přehnutý a ta horní část uschla,dolní snad stojí.Další je hodně špatný a poslední už myslím není.

167

Re: Zazimování hvězdníků

Miro, ešte k tej farbe A.germa - myslím, že najlepšia fotka zachytávajúcu skutočnú farbu je foto Germa 1d. Je určite viac do žlta ako do zelena - ale je to taká "jemná žltá" Mal som semienka z vlastného opeľovania - iba 15 ks z čoho vyklíčilo 7ks. Sú zatiaľ dosť biedne(pravdepodobne im chýba viac svetla), ale keď sa vzchopia v čo pevne verím, na jar budem ponúkať - jedno ak chceš ti určite rezervujem.

168

Re: Zazimování hvězdníků

no to bys byl moc hodny, kdyby to slo tak budu rad a kdybych si mohl i vybrat tak nejakou, ktera ma celozelene listy bez červene baze-abych mel jistotu, ze pokvete světle an diky moc
a na foto 1d se hned juknu

169

Re: Zazimování hvězdníků

Já jsem se taky honem šla kouknout a kdyby ti ještě nějaký přebýval taky se ráda o jenu postarám. an

170

Re: Zazimování hvězdníků

jeste se snad ted pujdu podivat do kotelny, abych si zmeril cibule tech dospelych cibuli, jak jste me tu tedka poblaznili! ab an

171

Re: Zazimování hvězdníků

Miro, Karen - píšem si vás. Vyberiem. an

172

Re: Zazimování hvězdníků

diky Pavle!

173

Re: Zazimování hvězdníků

moc dík Pavle!!! an

174

Re: Zazimování hvězdníků

Mirku já je měřila  - ty cibule včera a ještě někdy si je seřadím podle velikosti.Myslím že mě bude později zajímat od jaké velikosti pokvetou. Když to budu mít seřazené bude to přehlednější. Zrovna jako mám seřazené semenáčky podle matek to se mi taky osvědčilo. Když někdo nějaké křížení zmíní, mohu se hned kouknout jestli jej mám nebo nemám. Jinak by to hledání bylo moc dlouhý.

175

Re: Zazimování hvězdníků

to ja mam sice vse popsane, ale taky vsechno je nekde jinde-protoze vim, ze to budu v zime prerovnavat a nektere budu muset dat jinam-takze by se mi to stejne pomichalo, nicmene na jaro planuju vysazovat podle seznamu

176

Re: Zazimování hvězdníků

Pavle, já bych taky měla zájem o jednu cibulku,ale až na jaře.Slibovala jsem že mi už nic nepřijde ab ab ab

177

Re: Zazimování hvězdníků

Ahojte,
tak teda skúsim ešte raz. Odpadol už aj posledný list z materskej rastlinky Amarylka. Čo teraz? malú Amarylku, čo bolo jej baby som dala do druhého kvetináča, ale to už viem, že sa zimovať nemá. A teraz, mám vytiahnúť tú materskú cibuľu, alebo ju mám nechať zimovať v zemi? už ju nezalievam, čakám kým začne vyháňať, len neviem či ju nechať v zemi, a lebo mimo nej :o ďakujeem.

178

Re: Zazimování hvězdníků

Ahoj Natali to je jedno záleží jak ti to více vyhovuje někdo nechává v květináči a někdo pro úsporu místa vyndavá důležité je,aby nějakou dobu spinkaly pokud to půjde co nejdéle.
Přeju plno krásných květů. ad

179

Re: Zazimování hvězdníků

Pavle kdyby zbyla ještě nějaká Gema tak bych jí ráda adoptovala.   Klidně až na jaře tady už padá sníh .   ad    ad   ad

180

Re: Zazimování hvězdníků

Ďakujem krásne:|