1

Téma: Zajímavé odkazy

http://www.gardenxl.co.uk/acatalog/amar … zAodyhdApw

mrkněte sem, mají tu některé odrůdy co vidím snad poprvé. La Paz Exotic vypadá skvěle!!!Misty Exotic je taky neokoukaná a Pink Floyd a Santa Fe taky nádhera...akorát teda zrovna ty NEJ nemají na skladě  :rolleyes:

2

Re: Zajímavé odkazy

maji opravdu krasne,plne souhlasim s odrudami...mne se take libi presne ty, co Vám:-))

3

Re: Zajímavé odkazy

chtěla jsem se také pokochat, La Paz se mně už dlouho líbí, ale odkaz nefunguje... a v kategorii plants mají jen živé ploty

4

Re: Zajímavé odkazy

..ale fungoval....Divné. Když jsem se tam dívala naposled, skoro nic nebylo skladem, tak to asi "zabalili".

5 Naposledy upravil: JitkaU2 (27-12-2009 20:51:49)

Re: Zajímavé odkazy

Zdravím všechny!
tak jsem vlezla na nějaké asijské stránky, moc jsem si sice nepočetla, ale už tu asi hodinu valím oči, manžel mě vyhání od počítače, tak rychle vkládám odkaz, ab ....http://forums.plant-seeds.idv.tw/showthread.php?t=68297&page=40
No a listujte směrem ke konci, od str. 40 až do cca 170 je plno obrázků. Asi jsem si tam nějaké svoje bezejmennnné určila, chodí to úžasně rychle a fotky pěkné. Bohužel jsem nepřišla na to, zda tam je i anglická verze, ani jak se tam hledá. Takže u mě to bylo spíš o náhodném klikání...Ale třeba to někdo odhalí. Jinak je zajímavé jak to všechno pěstují v těch bedýnkách na zeleninu, namačkané na sobě, zasypané hnojivem...

6

Re: Zajímavé odkazy

Pěkné fotografie. Nevim co znamená "camellialin nebo camellia amarylis" ale už jsem podobné fotografie od tohoto autora viděl na jiných stránkách.  Oni to ty šikmovoký z Thaiwanu strašně rádi kopírují a hlavu si s tím nelámou. Myslím, že hodně také zobrazují australské hvězdníky, které můžou být shodné s našimi ale pod jiným jménem. Fotografie ale mají nádherné. ab

eda

7

Re: Zajímavé odkazy

ty stranky jsou v činštině...ale kdyz se zada titulni strana da se to do googlu a prelozi se to tak se tam toho najde opravdu dost...nejen kvety ale i jejich vysevy a vsechno to delaji ve velkem...pekne

8

Re: Zajímavé odkazy

www.fuchsie.cz nemají moc velkej výběr ale něco tam je

9 Naposledy upravil: JitkaU2 (03-01-2010 20:45:55)

Re: Zajímavé odkazy

Ahoj Edo,
mám jeden dotaz (laický). Vlez si, prosím, na stránky www.penningfreesia.com, dále vlevo kliknout na AMARYLLIS "assortment" a pak na "Patio Amaryllis" - tam jsou fotky rozkvetlých rostlin, ale na krátkých stoncích. Ta oranžová je úplně identická s tou, co mi vykvetla namísto Royal Red (Baumax). První stonek byl nějaký slabý, zaschl, květy se otevřely jen napůl a opadaly. Druhý stonek ale vyrostl zase jen do téhle výšky, ale květy jsou tentokrát OK...Je to odrůdou nebo jsou to nějak záměrně retardované rostliny??? Díky, J.

10

Re: Zajímavé odkazy

Mrknul jsem na ty stránky a myslím si, že Patio amarylis jsou kolibříci. Mají u nich nadpis "vhodné pro terasy". Asi se chtějí odlišit od ostatních prodejců. Ještě tam mají Midi a Small, ale podle odrůd nevidím mezi nimi žádný rozdíl. Nevím proč to mají takto rozdělené.
Namísto Royal Red ti asi prodali kolibříka. Nabízeli je současně a tak není divu, že asi přehodili cedulky. Kolibříci větší nikdy nevyrostou, je to odrůdou. Někdo se na ně specializuje, zabírají málo místa a jsou také pěkný. Asi 5 jich mám také, nevím přesně, musel bych se podívat. Rychle se množí dceřinými cibulkami, a když se nechají v trsu pohromadě, může vykvést více cibulek současně. To je pak paráda. ab

eda

11

Re: Zajímavé odkazy

zdravím a posílám zase jeden odkaz, co jsem našla, že prodávají. Ale většinou beze jména.
http://www.florea.cz/vyhledavani-v-nabi … =7&y=4

12

Re: Zajímavé odkazy

Jitko, tato adresa už tu někde je, sice mají levné ceny za amarylky, ale poštovné je 220 Kč  :o