1

Téma: Cibule se zmenšuje

som nova uživatelka vašich stranok hoci vas čitam davno prosim poradte mi čo mam robiť kupila som si 2cibule amarylis boli velke zakvitli ale sa stale zmenšuju pomožte dakujem

2

Re: Cibule se zmenšuje

Po odkvetení cibulí, které jsou většinou původem z Holandska se jejich rozměr téměř vždy zmenší. Květy rostlinu vyčerpávají, ale po ukončení vegetace, při správném způsobu pěstování může opět dosahovat původního rozměru.  Do většího průměru, než jaký byl při koupi tohoto hvězdníku vyroste jeho cibule většinou jen ojediněle.  Mladé cibulky přibývají rychle tj. asi 1cm za rok, ale velké a staré cibule si zachovávají přibližně stejný  rozměr.

eda

3

Re: Cibule se zmenšuje

mily edo chcem sa pochvaliť s cibulou ktora stale chudne,ale napodiv mi zakvitla znova ma 4 kvety a su PLNOkvete dufam že mi nevykape škoda že neviem dať  foto

4

Re: Cibule se zmenšuje

Držím palce, kvetoucí amarylis je dobrá zpráva. Nyní hlavně záleží, aby začaly vyrůstat nové listy. Stává se, že amarylka odkvete a listy stále nejsou a pak může vzniknout problém  s přežitím.  ab

eda

5

Re: Cibule se zmenšuje

Odfotila som amarylis , ktorý chudne, ale naviem poslať fotky. Ako na to...?

6

Re: Cibule se zmenšuje

Jestli nemáte možnost umístit fotografie kdekoliv z některých serverů (někde na síti internetu), pošlete mě je na hippeastrum@email.cz jako přílohu a já Vám napíši adresu, kterou vložíte do příspěvku pro zobrazení fotografii.

eda

7

Re: Cibule se zmenšuje

tak sa mi to podarilo -ja totiž s počitačom som novačik iba sa učim a ešte ho mam stary-pomali-ta amarylka ktora mi rozkvitla už druhy krat ma stvol 58 cm vysoky a prve dva kety maju priemer 23 cm velmi sa mu tešim  ja som totiž aj s am. novačik mam ich zdedene od oktobra-zaři-a nevedela som čo s nimi preto vam p. Edo daaakujem milka
www.hippeastrum.wz.cz/foto/snimka109.jpg

8

Re: Cibule se zmenšuje

Kdybyste napsala odkaz přesně jak jsem vám ho poslal s koncovkami "img", tak by se Vaše fotografie zobrazila přímo v příspěvku. Asi takto:
http://www.hippeastrum.wz.cz/foto/snimka108.jpg
Můžete ho ještě zkusit přepsat. Hlavně tam musí být koncovky "img". Když se Vám to povede, tak tento příspěvek smažu.
Fotografie Vašeho hvězdníku Dancing Queen je nádherná. Bylo by škoda ho nevidět.

eda

9

Re: Cibule se zmenšuje

Dobry večer pan edo nepodarilo sa mi to tak ako ste mi napisal takže ak vas to nebude obtažovat urobte to vy,Dnes sa vas chcem spytat či sa možem riadit radami ktore som si tu prečitala ohladne dalšieho pestovani am.mam ich už vonku v zahrade a zatial sa držia až na jeden čo som si kupila k velkej noci je biely ,ale ešte nema listy,neviem či mi neuhynie bolo by mi to luto lebo biely som velmi chcela .milka

10

Re: Cibule se zmenšuje

Domnívám se, že je docela brzo na pěstování hvězdníků venku. Teploty jsou v noci ještě nízké. Měly by trvale dosahovat alespoň deseti stupňů. Možná to chtělo alespoň14 dní počkat. Pokud je máte v květináčích tak není problém je přinést domů. Jestli je máte přímo na záhoně, tak to má zkušenosti s pěstováním Mirek, ale dlouhotrvající deště můžou hvězdníkům škodit, mají raději suché prostředí a sluníčko. Tu bílou bych na vašem místě přenesl domů i za cenu přesazení. Někdy trvá dlouho než začnou růst nové listy. Doma by jí v tuto dobu bylo určitě lepší.  an

eda

11

Re: Cibule se zmenšuje

ja uz je mam venku asi 10 dnu...sice musely preckat kroupy,ale vse zatim ok, jsou na vysusnem miste, kde zem velmi rychle prosychá, ze zacatku ppo vysadbe je nutne stinit bilou textilii, prece jen doma, klidne na jiznim okne neni tolik slunce jako venku, takze urcite stinit, pri vysadbe dat Cererit či rohovou moučku...

12

Re: Cibule se zmenšuje

dakujem za vaše rady všetko som urobila aj pohnojila ,bielu mam vdome milka

13

Re: Cibule se zmenšuje

Dobry den ,musim sa s vami podeliť o radosť-moja biela amarylka raši listya tiež sa chcem spytať kedy je najlepšie odobrať male cibulky,stači na jesen?dakujem milka

14

Re: Cibule se zmenšuje

To je dobrá zpráva, cibulky stačí rozdělit až v zimě nebo na jaře při přesazování. Není kam spěchat. Malé cibulky by měli mít před rozsazením vlastní kořínky, jinak porostou pomalu. ab

eda

15 Naposledy upravil: milka 60 (10-06-2009 12:27:11)

Re: Cibule se zmenšuje

-prajem prijemny dobry večer,mam dobru spravu -moj anarylis začal priberať - ma 10 zdravych listov milka -jedna sa o ten čo chudol

16

Re: Cibule se zmenšuje

Příští rok by mohl pěkně kvést, vaš hvězdník má hodně listů a do konce vegetace by ještě mohly nějaké narůst. Tři měsíce je ještě dlouhá doba. Blahopřeji k úspěšnému pěstování.

eda

17 Naposledy upravil: milka 60 (13-06-2009 13:47:38)

Re: Cibule se zmenšuje

Dobry den p.Edo dakujem za vašu pochvalu,ale v prvom rade dakujem ja vam,lebo bez vašich rad a vašej pomoci by som to zvladla ovela horšie .Mimochodom držia sa mi dobre aj tie ostatne a už sa teším ako zakvitnu milka

18 Naposledy upravil: milka 60 (25-09-2009 13:55:54)

Re: Cibule se zmenšuje

Dobrý den.Mám dobrú správu a nedá mi,aby som sa nepochválila:/,dnes som schovavala moje Am.a zistila som,že môj chudnúci amarylis narástol na úctyhodných 32 cm,ked prestal chudnúť som ho opiatila palcom a ukazovákom.Po druhé,má 3 dcérske cibulky.Prosím radu,zdajú sa mi ,že ešte nemajú korienky,lebo z iných boli hnedé mali šupky a tieto sú biele,jedna určite nemá korienky lebo je malinká.Môžem ich nechať ešte jeden rok s mamou ,alebo ich mám oddeliť?Budú to malé Dancing Queeny:)dakujem milka

19

Re: Cibule se zmenšuje

Dobrý den, to je velmi dobrá zpráva. Cibule odrůdy Dancing Queen dorůstá do větších rozměrů než ostatní a 10cm v průměru je pěkná velikost. Je vidět, že se u vás amarylce dobře daří.   S oddělením cibulek nemusíte pospíchat. Když budou pohromadě, porostou rychleji a nehrozí nebezpečí, že po rozsazení uhynou. Cibuli můžete na jaře přesadit a po odstranění hlíny lépe uvidíte rozměry dceřiných cibulek. Když dorostou do větších rozměrů, oddělují se téměř bez použití síly odlomením.  ad

eda

20

Re: Cibule se zmenšuje

Zdravím všechny, jsem tady poprve a zatím docela tápu jak to tady u vás chodí. Adresu mi poslala milka 60 s kterou se znám z jiného fora. Ahoj Mili  tady Karen!:lol:
Amarilky pěstuji teprve pár let a první jsem dostala od sousedky ,jenže obě byly stejné,ale kvetly krásně. Teď již mám všechny zazimované i pár nových co jsem letos získala.Vložit fotky neumím,ale mám je na Rajčeti http://karelex1.rajce.idnes.cz/G6_kvetiny-_Amarilis/
Doufám ,že to bude fungovat.

21

Re: Cibule se zmenšuje

Zdravím Karen, fotografie jsou skvělé. Server na kterém máte nahrané fotografie je výborný pro zobrazování snímků i v tomto fóru.
Na zkoušku jednu z  Vašich fotografii. Stačilo jen vložit přesnou adresu vašeho obrázku mezi značky "img".

http://hippeastrum.wz.cz/foto/2009/zobrazeniodkazu.jpg

Myslím, že to je Minerva.
http://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1763/1763051_10b4ca7d063fcf2733ba6bb0b3fd4dbd/images/A1_.................8_....jpg

eda

22

Re: Cibule se zmenšuje

Zdravím  Ede a dík za vlídná slova. Procházela jsem již dřív uveřejněné fotky a taky jsem si myslela ,že moje kvetoucí amarilka je Minerva.Ještě tam mám jednu kvetoucí je taková bílá a z jara mi ji dá kamarádka-ona je přesazuje až před kvetením,kdežto já je rozsazovala teď protože jsem je měla přez léto volně v zahradě. Krásně jim zmohutněly cibule a jedna i kvetla.:)
Vložila bych fotku , bohužel to neumím, to víš na počítači dělám teprve první rok a už nejsem nejmladší tak potřebuju všechno vysvětlit víc polopaticky:lol:Na Rajčeti je pod číslem 03-2009 ...1-3.Nepochopila jsem kde najdu to " img"

23

Re: Cibule se zmenšuje

Zkusím vložit foto, první pokus se nezdařilhttp://karelex1.rajce.idnes.cz/G6_kvetiny-_Amarilis/#03-2009.........03_....jpg

24

Re: Cibule se zmenšuje

tak to nedovedu, omlouvám se.

25

Re: Cibule se zmenšuje

Nevadí. Zkuste zmáčknout šestou ikonku zleva nad místem, kde píšete nový příspěvek. Oba znaky se tam objeví a mezi ně se píše adresa obrázku. Hranaté závorky tam musí být. V druhém, konečném znaku je navíc lomítko.  Adresa fotografie musí být přesně. Jediná chybička v textu a nefunguje to. Nejlépe je použít kopírování do schránky.  Označit kopírovaný text myší a zmáčknout "Ctrl+c"  a potom vložit do textu  "Ctrl+v". Kopírování a vkládání textu je nejlepší  nacvičit v nějakém editoru.   Když se to někdo naučí, pozná jak je  to hrozně jednoduché. Nejste první, kdo s tím má problém.
Podíval jsem se na do vašeho příspěvku, znaky "img" máte správně.

Už jsem na to přišel. Je to špatnou adresou.  Tu správnou najdete, když pravým tlačítkem myši klepnete na fotografii a najedete na  vlastnosti. Tam najdete správnou adresu.  Přejedete odkaz myší, zkopírujete do schránky a potom vložíte do příspěvku mezi značky "img" a musí to fungovat.

eda

26

Re: Cibule se zmenšuje

Začátek je mi asi jasný, našla jsem vlastnosti pak mám tabulku ale v ní se mi ukazují dvě adresy.Mám používat tu horní nebo druhou?Nebo mám používat svoji fotografii před zvětšením? To se mi zdá se ukazovala jen jedna adresa.

27

Re: Cibule se zmenšuje

Obrázek by měl být po zvětšení. Mě se ukazuje jen jedna adresa, tak nevím.
K Vaši fotografii, kterou zkoušíte zobrazit by to měla být adresa:

h ttp://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1763/1763051_10b4ca7d063fcf2733ba6bb0b3fd4dbd/images/03-2009.........03_....jpg

za prvním písmenem jsem nechal záměrně mezeru, aby se to dalo viditelně napsat.

eda

28

Re: Cibule se zmenšuje

http://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1763/1763051_10b4ca7d063fcf2733ba6bb0b3fd4dbd/images/A3_.............5_.....jpg
Já pořád vidím v rámečku dvě adresy tohle je ta dolní,ale předtím jsem ji asi nezamodřila celou.

29

Re: Cibule se zmenšuje

Huráááá už se to povedlo. A má tahle amarilka taky nějaké jméno?
Moc děkuji za rady jak nato.  Karen

30

Re: Cibule se zmenšuje

Blahopřejí !!!!!! Povedlo se. ag ag ag
Horší je, že nevím co je to za odrůdu. ac

eda