31

Re: Pokec o všem-9

Semínka od Magdy dorazila.Děkuji.

32

Re: Pokec o všem-9

Aj mne prišli semienka od Magdy, ďakujem.

33

Re: Pokec o všem-9

Jak jste tady tuhle řešili Mirovice a Mirotice, tak jsem dneska pochopila, proč ta pošta došla. Pátrám po předcích a v matrikách jsem u narození jednoho z nich našla Mirotice, okres Mirovice a od té doby se mi to plete(o: Která z vás odtamtud je? Zajímalo by mě, jestli se tam příjmení stále vyskytuje..

34

Re: Pokec o všem-9

Jirko cibulky od tebe Girafe se probudila nedávno a  P.B. nepokvete ale rodí .
http://img.janforman.com/th/DSCF56236j6z.JPG http://img.janforman.com/th/DSCF5624tkkq.JPG

35 Naposledy upravil: janka (09-03-2011 20:32:14)

Re: Pokec o všem-9

Mrkněte k Bratovi:
http://www.zahradnicke-potreby.cz/cibul … skupH5.php

36

Re: Pokec o všem-9

Mě by tam zajímala jen  Lima  a Susan. Jinak dobrá nabídka se slušnou cenou,si myslím.

37

Re: Pokec o všem-9

Karen já Limu od nich mám( jinde byla moc drahá) a je pěkná.Jen jestli to ude ona musím počkat až vykvete.  Jetě mě láká Goddes ale teď to nejde.  an

38 Naposledy upravil: karelex (09-03-2011 22:28:16)

Re: Pokec o všem-9

Já Grien Goddes mám od loňska ,pokvete,ale teprve vykoukl puk z cibule tak to ještě potrvá.Momentálně je to jediná celobílá,.Měla jsem ještě Mont Blanck, ale ten mi odešel. G.G.teda mimčo nemá,ale kdyby bylo tak ti jej nechám,tvoje Lima na mimčo nenasadila? Mohla bys mi nechat,kdyby bylo?

39

Re: Pokec o všem-9

Karen Limu mám pár dní ale nevim jestli je to opravdu ona.Mám štěstí na záměny.  ab

40

Re: Pokec o všem-9

Janko, loni posílali od Bráta alespoň ve dvou případech o kterých vím místo Limy Machalu. ab. Taky jednu z nich mám an

41

Re: Pokec o všem-9

Jj já to pochopila, ale kdyby to vyšlo  a ty jsi měla mimčo  ....tak bys chtěla?  myslím jako v budoucnosti.

42

Re: Pokec o všem-9

Tak to by mi nevadilo   ab

43

Re: Pokec o všem-9

Nechci strašit, ale od Bráta mi loni nevyšla ani jedna odrůda :/ 
Snad budete mít větší štěstí......

44

Re: Pokec o všem-9

No tos mě moc nepotěšila ,ale aspoň jsou cibule zdravé.  an

45

Re: Pokec o všem-9

Karen  určitě.  ab

46

Re: Pokec o všem-9

Cibule jsou celkem pěkné. Tak třeba to letos tak nebude. ag Uvidíme...... ag

47

Re: Pokec o všem-9

Došel pyl od Jirky.Hned jsem ho použila a zbytek je v mrazáku.Děkuji

48 Naposledy upravil: helena (10-03-2011 19:08:33)

Re: Pokec o všem-9

Dnes jsem byla v kaufu a měli nové amarylky(v bočním stánku).Velice mě překvapili že je to s popisem.Měli Gilmar,Athene,Ferari a Toscu.Poněvadž jsem hamižná koupila jsem si dvě Toscy.Tak jsem zvědavá co z toho bude ab
Jo a cena 99kč

49

Re: Pokec o všem-9

Tak to bol parádny kup! Držím palce aby to boli oni. an

50

Re: Pokec o všem-9

Poupata jsou tmavě červená,tak snad by to mohlo vyjít ab

51

Re: Pokec o všem-9

Helenko,pokud bys byla tak hodná a mohla mi tam koupit Gilmar,byl bych ti moc vděčný.Jeden jsem vlastnil,ale nepřežil.A jsou zasazené,nebo jen cibulky?

52

Re: Pokec o všem-9

Heli kdybys kupovala pro Jirku vem mi prosssssíím Toscu.

53

Re: Pokec o všem-9

http://www.edensblooms.com/amaryllis

54

Re: Pokec o všem-9

Teda jo!!! Tam bych si zase vybrala. an

55

Re: Pokec o všem-9

Jirko ty nám dáváš zabrat.  :rolleyes:    Karen nejsi sama  ab

56

Re: Pokec o všem-9

Karen ty jsi tu psala co používáš na plíseň hlíny?Začala se mi rozlejzat v květináčích a nevím už co  s ní.   :lol:

57

Re: Pokec o všem-9

odvar z přesličky. Normálně koupený v obchodě sušený . přeluju vařicí vodou  a nechám stát do vychladnutí. Pak sleju a zalejvám rozprašovačem.Opakuji dle potřeby. Funguje. Začínala jsem s tím u fialek  ty mají křehké stopečky  a zalit na list se nesmí ten rozprašovač fungoval nejlíp  a je vhodný i u semenáčků amek. Jinak normálně proliju zeminu .

58

Re: Pokec o všem-9

Helenko amky měli v kaufu v květinářství ? Né v prodejně jestli jsem to dobře pochopila,tak to mám smůlu květinářství u nás zrušili ac
i tak se tam půjdu zítra podívat snad budu mít také štěstí ab

59

Re: Pokec o všem-9

Jani, mne se to v zime udelalo taky, Karen mi to same poradila a plisen jsem se zbavil, i dyz ted nektere kvetinace nebyly zas nic moc, ale do doby vysadbydo snad preziji..

60

Re: Pokec o všem-9

Mně se ta plíseň ukázala letos poprve u amek  a to jen u semenáčků.Připadá mně, že tenhle poslední výsevní substrát stál za pendrek. Po nějakém čase se mu na povrchu udělala taková vrstvička  jako filc  protkané je to nějakými vlákénky  a tady se ta plíseň taky ukazuje.  Nevím jestli tam není přidaná ta kokosová drť nebo jak se tomu říká. Pokouším se to nakypřit, ale mezi semenášky je to docela problém.Tak jsem to jen stříkala tím odvarem. To plíseň zlikvidovalo ale ten nehezký povrch zůstává.