421

Re: Nabídka semen

Janino neboj se já to skusila z hecu nedávno poprvé a hned se chytl ab  ab a už dozrává an  teď jsem jen nervozní kdy praskne chodím ho kontrolovat snad každou hodinu  ab  ab  ab

422 Naposledy upravil: Karel (03-05-2010 12:55:02)

Re: Nabídka semen

Jani, Evča to popsala, opravdu je to snadné, pokusil jsem se to nafotit. Na první fotce je ještě čistá trojklanná blizna a asi 6 prašníků. Tu bliznu vezmi do pinzety nebo mezi palec a ukazováček, to je na druhé fotce a ty tři jazýčky blizny otři o ty prašníky tak, aby na ní zůstal pyl. Pokud křížíš dvě rostliny, tak ten pyl můžeš přenášet pomocí malého štětečku , co mají děti do školy. Nebo použij radu Evči s odstřižením prašníku. Dobré je zopakovat to tři dny po sobě, ale i tak se to nemusí vždy povést, záleží na stavu cibule, jak je zakořeněná atd. Pak už čekáš zhruba 5 týdnů, než ta tobolka praskne a objeví se černá semena. Tak držíme palce, ať se to povede.  Na třetí fotce vidíš obalenou bliznu pylem.   Karel
                                http://sklad.obrazku.cz/t380956_Opylen1.jpg http://sklad.obrazku.cz/t380958_opylen2.jpg http://sklad.obrazku.cz/t380959_Opylen3.jpg

423 Naposledy upravil: Evča (03-05-2010 12:59:47)

Re: Nabídka semen

Pěkně jsi to nafotil  an  K tomu není snad co dodat  ab Akorát možná jedna maličkost, je prý lepší používat pyl z jiného květu, já to tedy tak praktikuji a výsledky jsou celkem dobré  an

424

Re: Nabídka semen

Evčo, můžeš an
Jo a ty které jsi mi poslala minule,tak nevím co to bylo za druh? ad

425

Re: Nabídka semen

Díky Evčo, je fakt, že jsem to ze začátku tak dělal, pak jsem si to zjednodušil. Poslechnu tě, letos si hraju na včeličku poprvé, také sbírám zkušenosti, zvlášť od tak zkušené pěstitelky,jako jsi ty,  jsou rady k nezaplacení.   Karel

426

Re: Nabídka semen

mlynarova.janina - u tebe mám poznámku, že jsi chtěla jen čistou Benfiku, tak už to neplatí a chceš i ostatní? Já už to mám zalepený skusím to rozlepit  an

427

Re: Nabídka semen

Karen, Evi, ja v piatok ráno cestujem...takže niekedy v nedelu keď sa vrátim vysejem semienka ak nejaké prídu už..mali by mi prísť už čoskoro od Marcelky

428

Re: Nabídka semen

Robe tak jsem tě ještěm doplnila ale už mám jen 4 druhy.Příště na tebe budu víc myslet .CHceš posílat všechny? Pro příště. Ještě tam nějaká semeínka dozrávají.

429

Re: Nabídka semen

Robe, posledně jsem posílala semínka bílo-růžové amarylky, jméno neznám. Byla to její čistá semínka  an  Teď zrovna chystám další semínka, zítra je pošlu  an

430

Re: Nabídka semen

Karle, zase to s tou chválou nepřeháněj  ag  Jenom vím že se to tu někde psalo tak to tak dělám  an  Já si taky hraju na včeličku letos poprvé  ad

431

Re: Nabídka semen

Taky bych ještě doplnila k opylení květu. Já nečekám až je blizna rozevřená - trojklaná ale opyliji hned jak se květ otevře a blizna je přístupá.Pyl na ni zůstane přichycený i tak a další den se pak už rozevírá. Pyl tím má náskok a více času aby opylil semeník. Na přenášení prašníku taky používám pinzetuprostě jim ten prašník uchopím a bliznu ošudlám a je to. Žádný štěteček jsem si ani nepořídila. Při křížení odstřihuji všechny prašníky ještě dřív nežli se otevřou aby nedošlo k samoopylení.

Fak to je snadný a hlavně na tom není co pokazit. Když ti semeníky nedozrají není to tvoje vina ale prostě to amarylka nezvládla. Stává se mi to dost často

432

Re: Nabídka semen

Karen, to jsem tu už zmiňovala na předchozí stránce... o tom opýlení hned první den, ale je dobře že to připomínáš, protože je to hodně důležité  an  Taky to dělám pinzetou, štětečkem jsem to zkoušela ze začátku, ale nemělo to takový úspěch a navíc hrozí že se štěteček pořádně neočistí od pylu a vznikne pak "nechtěné" opýlení  ab

433

Re: Nabídka semen

Tak sem dávám fotky semínek,které mi dorazily jako první a byly od Helči
http://sklad.obrazku.cz/t381010_P1020918.JPG

http://sklad.obrazku.cz/t381012_P1020919.JPG

Semínek bylo 5 a 5 jich vzešlo :cool:
Jsou staré asi měsíc an

434

Re: Nabídka semen

100% úspěšnost, to je pěkný  an To se podaří málokdy  ag

435

Re: Nabídka semen

To je teda fakt úspěch  100% jsem měla jen v jednom případě z kraje a u svých .Říkala jsem si že to je tím ,že jsem je sázela ještě ten den co jsem je vyprostila ze semeníku. Pak bych řekla ,že mám tu klíčivost u všech v průměru kole 60-70%,ale jen to odhaduji.Ale co se mi stalo a koukala jsem na to jak janek..mám poznačeno vsazeno 5 semen a vzešlo jich 7  ab   ab  Tak nevím buď byla slepená nebo to jsou dvojčata??  ab   ab   ab

436

Re: Nabídka semen

Teda Karen, už jsem slyšela ledasco, ale zasadit 5 a sklidit 7  ab  ab  Jsi dobrá, půjdu k tobě na školení  ab  ab

437

Re: Nabídka semen

Já je hned po doručení dávám do vody a jak vyklíčí,tak jdou do hlíny....
Včera jsem sázel ty od Karen a všechny měly klíčky,krom jedněch,tak uvidíme,ale vidim to taky na 100% úspěch an

438

Re: Nabídka semen

Tak za chvíli půjdu na poštu a odesílám semena na tyhle adresy:
Lenka z Polné
Pavel -  Martin,SR
Zuzana Prievidza
Eva - Zruč
Helenka - Vyškov
Jiří - Olomouc
Robert - Hnátnice
Jana - Choust. Hradiště

439 Naposledy upravil: karelex (03-05-2010 14:00:36)

Re: Nabídka semen

Robe která ti nevzešla? Zajímá mě to pro porovnání u mne , taky jsem je sázela ale ještě nelezou.

440

Re: Nabídka semen

Taky pěkné poštovné, já budu zítra posílat na devět adres  ab  Tobě je vezmu dneska, a zároveň si vezmu já od tebe, aspoň něco ušetříme  ab  ab

441

Re: Nabídka semen

Karen,no nevím jestli to nebyla náhodou moje chyba,ale nevzešla mi ( Minerva+Tropical orange) ad

442

Re: Nabídka semen

Karen,co je to ten Dancing č.8 ?

443

Re: Nabídka semen

Karen, děkuju, žes mě zařadila!

Evičko, tobě také děkuju, určitě chci toho F.H. a i křížené.

pomalu to nebudu kam mít dávat... chca nechca asi budu muset také letnit, aspoň něco  ag

444

Re: Nabídka semen

V pátek jsem posílala semínka Autrey: Pavlovi a dj joop

445

Re: Nabídka semen

Robe, když klikneš na  odkaz pod tím co píši otevřou se ti moje fotky -  kolekce  amarylek na  Rajčeti. Číslo uvedené za amarylkou je totožné s tím, pod kterýj je uvedená  rostlina v seznamu fotek. Pak tam mám ještě jiné fotky, ale v každém kolekci ma stejná rostlina stejné číslo.

446

Re: Nabídka semen

Dnes mi dosla seminka,Helenko dekuji.

447

Re: Nabídka semen

Robe, tak už jsem si tahle semínka vyhledala - Minerva č.2 x Tropical orange č. 29..Já je sázela 5.4. 10 semen  a vzešlo mi jich 6 kolem  první  24.4.Tak jsi asi něco zvojtil ale ještě čekej . Už se mi stalo, že mi jediný semínko vzešlo až po 26 dnech. To bylo radosti!!! ab   ab   ab ,.Zato u Minerva čistá mi dodnes vyešla jenom 2  ac

448

Re: Nabídka semen

Me se chytla tri seminka z tohoto krizeni.

449

Re: Nabídka semen

Mě se chytly 
Minerva x Tropikal zatím 3
Tropikal x Dancing 4
Červený 4     zatím 1
Červený 4 x Charisma     4
Charisma                         2
Minerva                            2   
Prelude x Suzan              5    tak zatím dobrý ab  ab  ab  ab  ab

450

Re: Nabídka semen

Marcela dnes mi došli semienka, ďakujem. Sprekelia O.K., tie druhé rozdupal asi nejaký poštovný slon ac  je z nich iba prášok. ac

Pavel