1

Téma: Bilbergie

Do dnes jsem vůbec neměl tušení,co že to vlasně je za květinu ale připadala mi jako nějaká bromelie a tak jsem googlil a hledal až jsem zjistil co to je.

Nejřív mi nějaká havěť napadla celou velikou rostlinu a tak jsem provedl radikální řez a nechal jen pár vrcholovách výhonů a ty jsem zcela bez kořenů zasadil přímo do substrátu  a použil postřik.A do měsíce mi udělali radost tyto květy:
http://img.janforman.com/th/P8300031822t.JPG http://img.janforman.com/th/P8300026wjl6.JPG

2

Re: Bilbergie

zvláštní a krásná. Mně by to připadalo jako nějaká travina.

3

Re: Bilbergie

kdysi jsem ji take mel, bohuzel mi ji mamka na balkone v lete ulila a vyloupla se z kvetinace jako ořech  :lol:

4 Naposledy upravil: kopci (13-01-2013 17:37:54)

Re: Bilbergie

http://img.janforman.com/th/Bilbergieb5r2.JPGhttp://img.janforman.com/th/Bilbergie187mc.JPGhttp://img.janforman.com/th/Bilbergie2bojl.JPG

http://img.janforman.com/th/Bilbergie32947.JPG
http://img.janforman.com/th/Bilbergie48zxg.JPG

mám ji ještě po babičce....

5

Re: Bilbergie

je pěkná, a zvláštní.Kdysi jsem něco podobného taky měla.Ten květ byl podobný, ale po odkvětu rostlina odumřela a bylo z ní několik mladých.

6

Re: Bilbergie

Karen, tahle sice neumre hned po odkvetu, ale uz nekvete a casem chradne a odejde-ztrati se.... Proto dela relativne hodne mladych, ty pak kvetou.....a udrzuji rod pri zivote :-)

7

Re: Bilbergie

Tak to bude přece jen to samé co jsem měla já. Taky mi neumřela hned  ale odcházela postupně a já to věděla od zahradníka, že to tak bude. Ty jsi psala, že ji máš po babičce,proto jsem si myslela že je to něco jiného. an  an

8

Re: Bilbergie

bude to ona....Ja mam po babicce vic kytek, napr. i ten zmijovec, jak mas ty ve slozce tady....:-). Ale jeste mi nekvetl....

9 Naposledy upravil: karelex (13-01-2013 18:36:12)

Re: Bilbergie

No zmijáka jsem měla minulé léto poprve na dvoře.Kdysi mi to radil Radeček(už sem nechdí)  on je má venku pořád.Já se bála,že mi jej venku zlomí vítr. Doma měřil do výšky skoro dva metry. Korunku měl rozloženou do šířky uplně do rovna. Když začal růst venku, bylo to pro mne jedno překvápko za druhým.Předně vyrostl je do výšky asi tak půl metru. Korunka se na noc zavírala a přez den byla do trychtýře. Při slunečném počasí se rozevírala, ale nikdy ne až do rovna.Za to když se chystalo na déšt, korunka šla nahoru.A důvod?????  chytala déšt, a voda pak stékala po listech korunky a po kmínku přímo k cibuli.  To jsem teda zírala.Ovšem nejvíc mě překvapila cibule.Byla přímo obrovská vážila 1 a 1/4 kg.schválně jsem ji vážila.  Tak jsem moc zvědavá jestli na jaře pokvete. Jinak mi kvetla jen jednou.. Tady na Rajčeti mám fotky z posledních roků.
http://karelex1.rajce.idnes.cz/C43_kvet … C2013%2C/#

10

Re: Bilbergie

Karen, vidis, ja ho mam stale doma. Jen loni byl venku-poprve, ale zadne takove veci jsem na nem nepozorovala-budu ho muset letos vic hlidat a sledovat :-)