1

Téma: Nabídka cibulek

Mám doma 25 cibulí a cibulek odrůdy Baby Star ab Jestli máte někdo zájem tak dejte vědět, ráda se s Vámi podělím ad a nebo případně vyměním za jinou odrůdu...

2

Re: Nabídka cibulek

Jo jsem pro mám slíbenou igelitku amaryllek ale všechny budou překvapení páč už i ten zahradník v tom má hokej a řekl mi že jak bude lepší počasí tak mi ji doveze a ještě řekl KDYŽ SE TI NEBUDOU LÍBIT BARVY TAK JE HOĎ DO HNOJE dobré né ? tak si můžem dát e-mail a domluvit se můj - ra.cermak@centrum.cz

3

Re: Nabídka cibulek

Radku, můj mail je eaj.prochazkovi@seznam.cz ab Už jsem vám napsala ad Jinak do hnoje rozhodně neházet, to raději dát do krabice a poslat :lol::lol:

4

Re: Nabídka cibulek

pošlu pošlu slibuji ag:P

5

Re: Nabídka cibulek

Evčo,psala jste,že máte jen jeden bílý.Pokud máte zájem o 5 semínek Picote napište mi mejl a já Vám je pošlu.Jsou týden stará.helena

6

Re: Nabídka cibulek

helena napsal:

Evčo,psala jste,že máte jen jeden bílý.Pokud máte zájem o 5 semínek Picote napište mi mejl a já Vám je pošlu.Jsou týden stará.helena

Zdravím, to máš semínka čistě od Picote? Moc se mi tahle amarilka líbí, ,zatím jsem na ni nenatrefila. O semínka se taky pokouším ,ale uplně poprve. Mám semeníky na dvou rostlinách  po bílé CHristmas Gift a červené bezejmené.Opylovala jsem je Elvasem  a Passadenou. Zatím jsou semenáčky malé  a vůbec nevím jestli mi dozrají, zatím to ale vypadá slibně. Jak dlouho je necháváš na rostlině? Kdyby se mi to zadařilo a vše vyšlo moc ráda bych ,pokut máš zájem o křížence, vyměnila za tvoje.  ab ab Karen

7

Re: Nabídka cibulek

helena napsal:

Evčo,psala jste,že máte jen jeden bílý.Pokud máte zájem o 5 semínek Picote napište mi mejl a já Vám je pošlu.Jsou týden stará.helena

Určitě mám zájem, ráda se rozdělím i s Karen ab Bydlí kousek ode mě ad Já můžu nabídnout jen cibulku baby star pokud máte zájem ad

8

Re: Nabídka cibulek

Radek napsal:

pošlu pošlu slibuji ag:P

Taky budu dneska posílat ad

9

Re: Nabídka cibulek

A nebojíte se to posílat v tomhle mrazu? Pošťáci si dávají na čas, aby to nezmrzlo....

10

Re: Nabídka cibulek

JitkaU2 napsal:

A nebojíte se to posílat v tomhle mrazu? Pošťáci si dávají na čas, aby to nezmrzlo....

Běžně se v tomto období amarylky objednávají a taky dojdou v pořádku tak snad to nezmrzne ani tentokrát ab Většinou balíček jeden den pošlu a druhý den už je na místě ad

11

Re: Nabídka cibulek

Semenáčky nechám dozrát až uschnou a sami prasknou,jsou vidět semínka.Zatím mám jen semínka /nekříženého/ Picote.Teprv jsem začala nosit cibulky ze sklepa,zatím ještě nic nedělají.Takže na květy starších cibulek si musím ještě počkat.Tuhle jsem koupila minulý rok a v říjnu než jsen je dala do chladna měla už květ,takže jsem ji nedávala zimovat a rovnou kvetla.

12

Re: Nabídka cibulek

Necháváš semenáčky až do konce dozrát na rostlině nebo je stříháš? Já jsem se asi třikrát snažila opylovat, pokaždé se semenáčky začali zvětšovat a pak asi po měsíci mi uhnili ac

13

Re: Nabídka cibulek

Nechává až do konce na rostlině,ale víš vče je así fígl když jsem opylila květ svým pylem, semenáček zahynul.Když vezmeš pyl z druhého květu v90% se mi to vždy povedlo.Největší úspěšnost mívám když je pestík pořádně otevřený.

14

Re: Nabídka cibulek

Letos jsem opylila i uřezané květy ve váze.Skoušela jsem to na více kusech.Jdeto,ale semínek je moc málo.Na rostlině je jich daleko více.Ještě je otázka jestli mi naklíčí.To chci skusit příští týden,tak uvidím jak todopadne.

15

Re: Nabídka cibulek

Když se podíváš na moje album na rajčeti, tak tam mám fotku semenáčku, vedle něj leží padesátikoruna, byl pěkně velký, a když už jsem si myslela že mám vyhráno tak začal tmavnout a uhnil ac Zkoušela jsem amarylky mezi sebou jak křížit, tak jsem i opylovala stejným pylem ale zatím jsem se k semínkům nedopracovala :rolleyes:

16

Re: Nabídka cibulek

Teď mám opýlenou tu exotic striped, tři semenáčky se pěkně drží tak uvidíme jak budu úspěšná ab Mám ji taky na rajčeti vyfocenou ab

17

Re: Nabídka cibulek

Moje semenáčky zatím vypadají nadějně,ale mám je teprve od Vánoc.
Heli, můžeš mně říct jak dlouho trvá nežli semenáček dozraje, teda od opylení do puknutí ?  :rolleyes: ab

18

Re: Nabídka cibulek

Já jsem opylovala taky někdy po vánocích, a zatím vypadají dobře, ale k semínkům jsem se ještě nedopracovala ac http://sklad.obrazku.cz/t283083_DSC03524.JPG

19

Re: Nabídka cibulek

Nikdy jsem to nesledovala jak dlouho zrají.Dívala jsem se na fotku na rajčeti,tak mají vypadat  a když jsou takhle velké začnou usychat.Zežloutnou prasknou a uvidíš černá semínka. Chceto je nechat, uvidíš že sami dozrají.Jak tu má Evča fotku nad mým příspěvkem řekla bych ,že ještě tak měsíc,ale hádám.Trvá to dost dlouho.

20

Re: Nabídka cibulek

to mam radost, ze ste vsichni zacli slechtit a vsechno to zpatentujeme a Holandani budou čubrnět.-)

21

Re: Nabídka cibulek

a Miro budou pořádné cibule žádné nahnilé-utopené -a bez kořínků že jo ag

22

Re: Nabídka cibulek

Miroslav napsal:

to mam radost, ze ste vsichni zacli slechtit a vsechno to zpatentujeme a Holandani budou čubrnět.-)

Šlechtit jsem sice začala ale zatím bez úspěchů, semenáčky mi vždycky dorostou tak jako na fotce, někdy i víc, ale pak mi zčernají a je po nich :rolleyes:http://sklad.obrazku.cz/t283747_DSC03476.JPG

23

Re: Nabídka cibulek

radku, urcite je trumfnem...navic ten jejich vlhky vzduch neni nic moc pro nase hvezdniky....a pak se divi, ze delaji cibule s cervenou spalou, ze?.-)
evco, jakmile ti semenik dozraje tak ty semena vysej trba hned druhy ci treti den...ztraceji brzy klicivost...

24

Re: Nabídka cibulek

Mirku, to je právě ono, zatím mi nikdy žádný nedozrál :rolleyes:

25

Re: Nabídka cibulek

musi byt alespon seschly zluty....to je vhodna doba na sber, necekam,az oplodí praskne a vypadaji semena

26

Re: Nabídka cibulek

Koupila jsem si od jedné paní z internetu tři cibulky amarylek, vím jen barvy, názvy ne, ale chtěla za jednu 50 Kč tak jsem to riskla. Jedna cibulka má být nějaký "brazilský", prý je hodně vzácný a špatně se množí, cibulka má jen asi dva cm v průměru.. ale když jsem ji šla přesadit (paní mi cibule poslala v květináčích s hlínou), tak jsem koukala jako blázen. Na té maličké cibulce bylo dalších 11 malilinkatých cibuliček. To jsem ještě nikdy neviděla ab http://sklad.obrazku.cz/t284579_DSC03557.JPG

27

Re: Nabídka cibulek

Tak to abys nám Evi napsala adresu na tu paní, to by na nás vydělala.:)

28

Re: Nabídka cibulek

japa napsal:

Tak to abys nám Evi napsala adresu na tu paní, to by na nás vydělala.:)

Všechny cibule co ještě měla jsem jí vykoupila ab ale jestli to tak půjde dál, tak můžu poslat mladé cibulky všem tady na fóru ag

29

Re: Nabídka cibulek

Tak to je úroda a to už byly ty maličké samostatné, ?Budou už schopné růstu? Bylo by jich škoda, kdyby zašly!

30

Re: Nabídka cibulek

karelex napsal:

Tak to je úroda a to už byly ty maličké samostatné, ?Budou už schopné růstu? Bylo by jich škoda, kdyby zašly!

Karen, většina jich byla oddělená, jenom tři zůstaly na cibuli, tak ty jsem tam tak nechala, ty oddělené měli už náznak maličkých lupínků a nebo tlačili zelenou špičku tak myslím že půjdou. Nasadila jsem je všechny do jednoho květináče, ještě pod zem, aby líp rostly... přeci jen jsou maličké jako čočka an Ale překvapilo mě že tak maličká cibulka může mít tolik mladých ab