61

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

a ja to zas nestihl ac chtel jsem podrazdit bliznu octem, mozna by se pyl ujal  :lol:

62

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

No teda  to si děláš srandu? nebo to se fakt dělá???A jak??

63

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

kolega od meciku to tak dela, pry ma dobre vysledky, kdyz se podrazdi blizna octem, je pry lepe pripravena na pyl, takze proc to nezkusit u Ismenie, kdyz nechce delat semena, ze?

64

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Nevím čím to je, ale kamošce ze Slovenska se to povedlo hned,jen semínka tyla jen 3! všechna rostou.Já mám dvě  jen nevím kde? ad

65

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

musime zjistit zda si nevzpomene jak to delala, jaky den apod.

66

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

já se jí teda zeptám,jestli neví který den to opylila,ale dost pochybuji že by si to pamatovala.Nejspíš to byla náhoda že to vyšlo použila k opylení červeného kolibříka

67

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

bylo by zajimave, kdyby to zkusila znovu pripadne jinym kolibrikem

68

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Tak jsem Beatě napsala a tady je její odpověď .Docela zajímavé.
Toto leto sme sa s manželom pokúšali opeľovať ibišky. Vôbec sa nám nedarilo, preto sme sa radili so skúsenými ibiškárkami a tiež čítali rôzne skúsenosti pestovateľov. Z toho všetkého nám vyplýva iba jedno. Základom úspešného opelenia /okrem genetiky/ je aj vzdušná vlhkosť. Keď sme sa teraz pokúšali opeliť ibišky za suchého a teplého počasia, všetko nám opadalo. Prvé semenníky sa nám zaviazali a zatiaľ držia až v čase, keď teraz bolo obdobie dažďov, vlhka. Takže, keď o tom všetkom rozmýšľam a dávam do súvislostí, ten červený kolibrík v čase opelenia hymenokalisom bol na zasklenom balkóne niekedy v apríli / nemám presný dátum/. Neboli horúčavy a na tom balkóne je veľmi veľká vlhko
sť, hlavne z jari a v jeseni. Možno tu je hlavný princíp, prečo sa nám to podarilo. Ibiškári vravia, že ak je peľ suchý, nepriľne k blizne a tak nedôjde k opeleniu. Náš semenník od začiatku nerástol, bol taký zakrpatený, aj som ho chcela vyhodiť, ale manžel ma presvedčil, nech ho nechám. Uvidíme, čo z toho bude, je to pokus.
Tento rok mi hymenokalis nekvitol, je v skleníku s ostanými amkami.

69

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

proto mozna Karen je dobre pouzit ocet, ktery jsem tu zminoval u meciku, blizna se navlhci a lepe prijima pyl

70

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

No ocet by mohl působit taky tak, že odmašťuje povrch,ovšem taky leptá .To by se používal nějak zředěný? A jak vůbec by se to provádělo? Dalo by se třeba klůckem kapesníčku a zředěným octem bliznu zlehka navlhčit. A co pak? Nechat trochu zaschnout? a pak přenést pyl.?

71

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

ja to delal nezredenym...a v pohode (ale u meciku)..

72

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

tak nechci to zakriknout, ale zatim mulč docela Ismeniim svedci, mysllim, ze pokud by mouchy chtely tak by jiz nakladly a rostliny by byly jiz zlute... no az sklizen cibuli toto rozlouskne!

73

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Musím se pochlubit jak se vedemému kříženci  matka červený kolibrik+otec Hymenocallis

http://img.janforman.com/th/114n47l.JPG

U té větší rostlinky  vyrazilo miminko.

74

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Tak ak by bolo volné, rád adoptujem.  an

75

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Já si tě napíšu ,ale sám vidíš  je to prcek  teprve dneska do rána vyrostl, včera tam ještě nic nebylo.  an

76 Naposledy upravil: Pavel (28-02-2012 18:00:39)

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

To má čas, len som rýchlo reagoval aby ma nikto nepredbehol.  ab   ab   ab

77

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

to jsem teda zvdav co z toho vyroste  :cool:  zase nejakej špek  an

78 Naposledy upravil: karelex (28-02-2012 18:32:07)

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

ab  ab  ab  ab tak jo,  už jsi napsanej  ab  ab

79

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Já si spíše z pozice skeptika myslím,že to bude jen potomek vzniklý samosprašně,protože nikde není zmínka o možnosti zkřížení těchto druhů.Ale náhoda je pitomec a třeba to bude opravdu špek.

80

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Teda Jirko, nebyla to moje semínka, ale na druhou stranu - Beata, není začátečník, a po opylení semeník narostl ale byla v něm nakonec jen 3!  semínka.
A nekde jsem už na tohle křížení narazila, jen si už nepamatuji kde to bylo.Ale psalo se o tom .

81

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Náhoda je blbec  ab

82

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Ja nemám ani Hymenocallis, takže budem rád tak či tak.  an

83

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

No Pavle,to by ale po matce byla amka ne Hymenocallis.

84

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Cibulka Hymenokalisu se dá sehnat. Mirek jich má celé pole,já bych ti taky mohla jednu věnovat.Ještě je nebudu sázet až ven .Zatím všechny spí.

85

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

jj, pokud chces, poslu Pavle

86

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Mám možnost mít po cca 50 kačkách Sprekelia Formosissima.Pokud bude zájem,tak objednám.

87

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Když je semeník pěkně vypasenej  mívá kolem 60 i víc

88

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

http://img.janforman.com/th/DSCF9723960q.JPG
od Míry

89

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

takze Tobe Jani uz pokvete? ta ma co mam v kvetinaci na pyl jako na truc zatim zadny stvol neudelala  :mad:

90

Re: Ismene-Hymenocallis (Ismenie)

Pokvete a jsem zvědavá na vůni.