1

Téma: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Mate někdo zkušenost s touto kytičkou?- v létě kvetoucí cibulnatá rostlina, výška 60 cm. Má široce kopinaté, částečně vzpřímené, bazální listy. Vytváří kulovitá květenství o průměru 10-15 cm složených až z 200 drobných červených kvítků. Půdu miluje bohatou na humus, chráníme jí před přímým sluncem. Pěstujeme je zejména v nádobách a v květináčích doma za okny nebo venku na terasách. Na zimu je ukládáme do bytu, omezujeme zálivku. Sázíme je stejně jako "amaryllisy".

Dostala jsem cibulku se kterou némám žádné zkušenosti. Zatím jsem ji zasadila a teď jsem zvědavá na pokračování... an  ap

2

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Já tuhle květinu mám již dlouho. Ta moje je s bílým květem . Tady na Rajčeti ji mám od začítku od maličké sazeničky.  Kvetla každý rok až do přesazení  . Posílala jsem sazeničky  lidem  a od toho přesazení mi nekvetla. Letos doufám ,že snad se dočkám zase květů. Květináč mám konečně zase plný.
https://karelex1.rajce.idnes.cz/C40_kve … 9_-_2016./

3

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Babička tuhle kytku taky má. Kvete jí ochotně a často. Celoročně jí má na prosklené verandě, kde je v zimě kolem 10ti stupňů. Kytky má plnou mělkou misku a tvrdí, že nesnáší přesazování a opravdu se s péčí o ní nepřetrhne. A kytka je spokojená. ab

4

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Tak to moje zkušenost  se s tou od babičky Anor  přesně shoduje.  Jen na léto jsem ji dávala nejdřív pod strom na zahradě  a nyní teda na dvorek do stínu pod stříškou společně s anarylkama kde na ně neprší. Amarylky tam mám proto že se jinde nevejdou  sluníčko je tam jen odpolední. Tvoje babička má taky bílou? nebo červenou  ta je většinou víc rozšířená. Proto jsem tenkrát taky rostlinu přesazovala že většinou se přátelé nadchli pro tu bílpu barvu. Nyní již nebudu tak hned přesazovat  i stou vodou má babička pravdu. Jednou  se mi jí povedlo přelít  a hned uhnívala.

5

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Děvčata, je to tak - některé kytičky nemají rády přesazování nebo rozdělování. Stejně tak je to s Eucharis / Líbenka. Začala kvést, až když bylo v květináči cibulek víc. Pak jsem z jednoho květníku oddělila pár cibulek a od té doby nekvetla...
Krvokvět nemám. Tak hlavně ať se vám oběma (Karen i babičce) daří!

6

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Karen, babička má taky bílou. Docela dlouho mi vrtalo hlavou, proč se jmenuje krvokvět, když je bílá, červenou jsem neznala. ag

7

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

No tak to je první o kom slyším že má tu bílou formu. Ta červená vypadá  stejně  jen je výrazně rudá.

8

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Děkuji všem za rády. Budu malo pečovat ap
Měla bych mít tu červenou variantu, ale vzpomínám si, že tu bílou pěstovala moje kolegyně v práci. Kvetla ji jen jednou. Rostlina byla pěkná, ale neměla zimní odpočinek.

9

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Tak jsem tu svojí rostlinu vyfotila . Jsem zvědavá, jestli už letos po dlouhé době vykvete. 

http://img.janforman.com/th/P1090237g42g.JPG

10

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Tak tuhle rostlinu neznám, ani jsem jí snad nikde neviděla ac

11

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Tady u nás  v Ivančicích jsem ji z jara vidívala rozkvetlou za okny dost často, ale jen tu červenou. Bílou mi dala sousedka. Ani nevím jestli ji ještě má. Musím se jí zeptat.

12

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Tenhle pěkný květ mě přivítal po příjezdu z dovolené.

http://img.janforman.com/th/IMG4892m767e.JPG

13

Re: Krvokvět, SCADOXUS MULTIFLORUS

Také mám tuto rostlinu, ale bílou  . Krásně kvetla každý rok do chvíle nežli jsem ji přesadila  a mimča rozdala  . Pak  již nekvetla  a to je již od roku 2013. Asi potřebuje  v  květináči   hodně málo místa.
Nyní již má květináč zase zaplněný ale poupě ještě pořád nikde.
https://karelex1.rajce.idnes.cz/C40_kve … 9_-_2018./