91

Re: Pestovanie zo semienok

komule napsal:

Macíku, hlásím první vzešlé semínko od obou druhů. je ale pravda, že je 2x denně vytahuju očima!!!

Hurá,hurá...já nic  ac  Všechno uhnilo a to jsem je jen navlhčila při sázení  :/

92

Re: Pestovanie zo semienok

navlhčila jo to znám  ac  ab u tebe  ae

93

Re: Pestovanie zo semienok

Ale,ale...co Ty víš.Né já je zkusila před sázení namočit do previcuru...asi to nechtěly.A možná jim vadilo to střídání tepla a zimy.Na noc vypínám topení...

94

Re: Pestovanie zo semienok

no já to tu už psal já na to nejsem ale od Karen už mi tři vylezly mám je pod mikr.sáčkem na topení a jdou  ag  ae

95

Re: Pestovanie zo semienok

Kdo umí.... Já zkusila zasít další...bez namáčení dopředu  :cool:

96

Re: Pestovanie zo semienok

ale já už nechci není to nic pro mne  ac  ae

97

Re: Pestovanie zo semienok

Já na to taky nemám,ani čas ani místo..... ab

98

Re: Pestovanie zo semienok

Evoooo a Kareeen tady máte zatím se drží jen dva jsem musel oddělat http://sklad.obrazku.cz/t333102_Minerva9.3.semnka.JPG.

99

Re: Pestovanie zo semienok

Radku, lepší dva než nic  ab  Drží se krásně, jen tak dál  an

100

Re: Pestovanie zo semienok

potom jak to bude hned pošlu a můžete se s Karen rozdělit ale je zajímavé že jsou toto ty opylované tím Kolibříkem a ty co jsem opyloval jejím vlastním pylem šly do háje   an

101

Re: Pestovanie zo semienok

Radek napsal:

potom jak to bude hned pošlu a můžete se s Karen rozdělit ale je zajímavé že jsou toto ty opylované tím Kolibříkem a ty co jsem opyloval jejím vlastním pylem šly do háje   an

Co je malý,to je hezký  ae  ae  ae

102

Re: Pestovanie zo semienok

Macek napsal:

Co je malý,to je hezký  ae  ae  ae

S tím Marci plně souhlasím  an

103

Re: Pestovanie zo semienok

Tak už to tak vypadá ,že u   Sydney od Helenky  budu mít jen tu jednu rostlinku, ale to nevadí.  an   an   an Kolik ti jich Evo vyrostlo tobě?

104

Re: Pestovanie zo semienok

Karen, Sydney mi vyklíčila taky pouze jedna (myslela jsem že dvě, ale byl to plevel  ab  ), kříženců Sweet pink + Stern van Holland mi vzešlo zatím 7 z 12, a semínka Sweet pink bohužel ani jedno  ac

105

Re: Pestovanie zo semienok

Já vysévala nejvíc těch svých a ty vzešly snad dokonce všechny mám jich víc nežli bylo záhodno, a z cizích mám jen to   Picotee z 5  čtyři  a tu poslední  - syrotka.

106

Re: Pestovanie zo semienok

Karen, je pravda že ty tvoje vzešly nejvíc, od křížení Pasadena + Christmas Gift mi ze 35 semínek vzešlo 32  an  A z těch ostatních mi vzešly všechny  an  Picotee mám vzešlá 3  an  Sydney už si myslím další nevzejde  :o  Snad se aspoň ten jeden semenáček bude držet  ad

107

Re: Pestovanie zo semienok

Pár fotek semenáčků, daří se jim zatím skvěle  an 
http://sklad.obrazku.cz/t333909_DSC03933.JPG http://sklad.obrazku.cz/t333910_DSC03935.JPG http://sklad.obrazku.cz/t333911_DSC03936.JPG

Karen, ty poslední fotky jsou ti tvoji kříženci, Christmas Gift + Pasadena  an

108

Re: Pestovanie zo semienok

Tomu říkám úspěšný výsev, paráda, skoro mám chuť, když to tak umíš, poslat moje semínka. Ale to by uměl každý, čekat až to někdo udělá za něj, žádný takový. Zkusím to také. Karel

109

Re: Pestovanie zo semienok

Vypadají všechny moc pěkně, moje taky . Já je ale mám v nižších krabičkách a tak je budu muset asi dřív přesadit. Zatím si nestěžují, nepadají, jen musím často zalívat. Lemon Lime vystrčil třetí lístek.Právě jsme to byly s Džesinkou zkontrolovat. Pokaždý jak jdu k oknu skáče na mě ,ža chce se taky kouknout.  ab  ab  ab

110

Re: Pestovanie zo semienok

Moc pěkná nadílka ab ať se jim daří an  ag

111

Re: Pestovanie zo semienok

Já tam nějakou Sydney mám ,tak kdyžtak vám holky k cibulce přibalím i vzešlé semínka.
Taky mi Sweat Pink nevzešel - ani jeden.

112

Re: Pestovanie zo semienok

Helenko dneska mi přišly cibulky z Jirkova a jsou tam i mimča tak ti pošlu jedno za to tvoje akorát to budeš mít jako překvapení nemám ani u jedné názvy. ae  ad

113

Re: Pestovanie zo semienok

Karel napsal:

Tomu říkám úspěšný výsev, paráda, skoro mám chuť, když to tak umíš, poslat moje semínka. Ale to by uměl každý, čekat až to někdo udělá za něj, žádný takový. Zkusím to také. Karel

Karle, když budeš nějaká semínka mít navíc, tak klidně pošli. Ale taky si to vyzkoušej si nějaká vypěstovat  an  Každá zkušenost dobrá  an  Taky mi všechna semínka nevzejdou, ale aspoň když nějaké vykoukne  an

114

Re: Pestovanie zo semienok

No já zasadila 4 Sweet Pink a 4 křížence a jen jeden má kořínek  ac -zatím.A sázela jsem stejný den jako Evča  :lol:
Asi sweet dal všechno do květů.... ac

115

Re: Pestovanie zo semienok

Já to mám v jednom květináči.
Z kříženců mi vyrostl jeden.
Ještě počkám jestli něco nevyleze.

116

Re: Pestovanie zo semienok

A tady je Minerva dnes http://sklad.obrazku.cz/t336977_Minervasemenk12.3.JPG   ad

117

Re: Pestovanie zo semienok

tak já hlásím stav "svých" semínek od Marcelky:
původně jsem tvrdila 1+1
ALE
sweet pink byla taková divná, moc vylezlá nad hlínou, ale jen ten oblouček  a lístek nelezl žádný, tak jsem ji trochu přisypala a pak už nic. teď se vedle tlačí další oblouček, ale už třetí den se nikam nehýbe...
z 5 semínek křížení je zatím u dvou lístek
celkově to nevzdávám a obrnila jsem se trpělivostí

118

Re: Pestovanie zo semienok

Uplně první ze semínek které mi tenkrát vylézalo u Pikote taky lezlo jaksi podivně, Místo lístku vystrčilo jako-by kličku ale docela sevřenou ,nebylo tam očko, později mi to připadalo, že je lísteček ulomený. S tím se nic dál nedělo a vedle tohoto útvaru vyrostl nomální lísteček. Dnes už jej od ostatních nerozliším. Ono ale tohle rostlo moc brzy už 12 den   http://karelex1.rajce.idnes.cz/31d_Amar … aseti_.jpg

je to na snímku 01-2010-8   a 01-2010-09

119

Re: Pestovanie zo semienok

no takhle přesně to Karen vypadalo, ale ty máš semínko , resp. už asi jen slupku z něj,  vidět na hlíně vedle, ale já to měla pod substrátem, ale přesto ten oblouček byl hodně vyboulený ven... uvidím, jestli z toho něco bude. bylo by mi to líto, kdyby ne

120

Re: Pestovanie zo semienok

Já ta první semínka všchny málo zasypala a jak klíčila všechny se zvedly jako stříška nahoru.Tak ta poslední jsem zasypala víc a zase neklíčila mám jen 2 od  Sydney , myslela jsem si ,že jsem to zavinila sama tím ,ale Evča má ty stejné a taky neklíčila víc. Tak jsem to asi neudělala sama . ac