151

Re: Pestovanie zo semienok

Heli to je moc zajímavý nápad, je to skladné a vysoké, ale pak při přesazování se tam blbě dostává né , nebo to rozstříhneš potom na boku? Já je dala do krabičky od mražené dorty. Vždycky jsem tam mívala semínka zeleniny, ale na amarylky se mi ti nezdá tak vhodné. Budu je muset asi brzo pikýrovat - je to nízký. Vyzkouším tvůj způsob. Zatím jsem petky používala jen na obalování stromků na zimu proti ohryzu zvěře. Taky dobrý.
Kolik těch semínek dáváš do jedné?asi névíc jako pět? Ukaž fotku jak to vypadá až je to osázený.Prosím!!!

152

Re: Pestovanie zo semienok

helena napsal:

Jani, víš jak to dělám já.Rozřežu od minerálky průhlednou dvoulitrovou petku v půlce -tam jak se stenčuje aby se odřezaný vrch dal nasadit na ten spodek .Do té spodní části nasypu substrát od uřezaného nechám tak 2cm nasypu na substrát semínka, zaleju,přikryji druhou půlkou petky a pěkně postavím na topení.Pak už jen čekám až začnou klíčit.Podle potřeby samozřejmě zalévám.A hlavně jak je průhledná vidím jak mi semínka klíčí.Ten čepek tam nech taky.

Já je dala do vody tak je vyndám? :cool: a zítra musím kopit hlínu už došla a petku mam  ag nebo je mám nechat ve vodě do zitřka? :o  ae

153

Re: Pestovanie zo semienok

Plavou ti na povrchu?

154

Re: Pestovanie zo semienok

karelex napsal:

Plavou ti na povrchu?

PLAVOU an ještě že vás holky mám ab  ab

155

Re: Pestovanie zo semienok

Tak bych je tam už nechala až vzklíčí do tý petky je zasadit až pak

156

Re: Pestovanie zo semienok

karelex napsal:

Tak bych je tam už nechala až vzklíčí do tý petky je zasadit až pak

tak jo ab  ab to bude zlatá střední cesta ad  ad  ad zlatý děvuchy ab  an Heli ty mimča jsou už vhlíně pod mikroteňákem :cool:  :cool:

157

Re: Pestovanie zo semienok

Pro Macka:
Ahoj. Hlásím se jako zájemce o semínka.Lenka

158

Re: Pestovanie zo semienok

Maci, já bych taky měla zájem o čistá semínka Machaly  an

159

Re: Pestovanie zo semienok

Marci já bych si taky vzala semínka Machaly kdyby ti něco zbylo an  an  an

160

Re: Pestovanie zo semienok

Všechny si píšu......chudák hlava  ac

161

Re: Pestovanie zo semienok

Marci, já už taky raději všechno píšu, protože bych musela mít deset hlav  ab

162

Re: Pestovanie zo semienok

Marci díky ab  ab  ab

163

Re: Pestovanie zo semienok

No ono je to jednoduchý...chtějí je skoro všichni taky.Teď už je jednodušší,kdo je nechce... ab  an  Radek,Eda,Karel......Víc lidiček se tu neobjevuje nějak často  ae

164

Re: Pestovanie zo semienok

Budeš zachvíli velkopěstital ab  ab  ab

165 Naposledy upravil: Karel (17-03-2010 12:42:11)

Re: Pestovanie zo semienok

Všechny stejně nepodaruješ, to by ten semeník musel být jako vejce, tak si pak vyměníme cibulky. Jinak zdravím a také obdivuji krásu Machaly.  Karel

166

Re: Pestovanie zo semienok

Macku tak  podaruj Karla on má větší skušenosti se semínkama a já poprosim kdyby byla časem cibulinka an  an vy máte větší šance na vypěstování a té krásy by byla škoda ag  ag  ag

167

Re: Pestovanie zo semienok

Karle díky...no květů je dost.....4 na každém stvolu  ab  an ....Opyluju všechno a uvidíme,cibule je obrovská a kořeny měla parádní,tak to zvládne.
Když bude miminko,jseš druhý v pořadí.O jednom vím,to tam bylo  ab

168

Re: Pestovanie zo semienok

Musím se přiznat, že se semínky amarylisů zkušenost nemám, pokud bude možnost, určitě to zkusím, jsou tu rady, jak na to, a taky to video(myslím z USA)

169 Naposledy upravil: Zuzka (17-03-2010 15:27:29)

Re: Pestovanie zo semienok

aj ja mám záujem o semienka machaly  ag

170

Re: Pestovanie zo semienok

Taky jsem na Minervě opylovala na prvním stvolu ze 4 květů 3 a ty zůstaly všechny, druhý stvol měl květů 6  a tady už se neudržely .Zůstaly první dva, další dva odpadly a páty ještě nevím jestly odejde,ale vypadá na to. Poslední květ byl menší méně vybarvený a zatím drží, ale ten teprve teďka zvadl. Co jsem teda ráda, tak drží ten nekřížený.
Marci a se mnou počítáš? Moooc si je přeju, nabízím ty co budou u mne.   an

171

Re: Pestovanie zo semienok

Karle to není nic těžkého, aspoň ten začátek .zatím mám spoustu semenáčků s jedním-prvním listem a dva co jim dneska vyrazil druhý.Myslím, že na sázení je šikovná ta petlahev jak popsala Helenka.Dneska jsem je tam sázela poprve a líbí se mi to víc nežli krabička od mraž. dorty kterou jsem vždycky používala.

172

Re: Pestovanie zo semienok

Samozřejmě  an

173

Re: Pestovanie zo semienok

Marci já se na semínka hlásím jako poslední,když nebudou nic se neděje.

174

Re: Pestovanie zo semienok

Jani ty dvě malé cibulky můžeš mít odkryté.To jsou semínka sázená minulý rok.Rostou už bez problémů.

175

Re: Pestovanie zo semienok

Helčo ty jsem dala už do květínáčků a naklíčená semínka do truhlíčku an  an a seminka Gilmaru jsou ve vodě a jak začnou klíčit je dám do petky už jí mám připravenou an  an zdá se mi že jedno to semínko už má ocásek,těším se až se mi povede je vypěstovat ab  ab  ab  ab

176

Re: Pestovanie zo semienok

Držím palce.

177

Re: Pestovanie zo semienok

Moje semenáčky  ab  http://sklad.obrazku.cz/t343818_DSC04037.JPG http://sklad.obrazku.cz/t343819_DSC04038.JPG http://sklad.obrazku.cz/t343820_DSC04039.JPG http://sklad.obrazku.cz/t343821_DSC04040.JPG

178

Re: Pestovanie zo semienok

Krása ajá se tady strapňuju svojí sadbičkou ae  ae Evi kdyby ti něco z to zbylo prosíííím cokoli  ad  ad  ad

179

Re: Pestovanie zo semienok

Jani, jak sama vidíš, mám jich šíleně moc  ab  Určitě zbyde  ab

180

Re: Pestovanie zo semienok

Děkuji budu ráda to je aspoň naděje že něco budu mít ab  ab já nevím jestli ze semínek Gilmaru od Helenky něco bude