31

Re: Naše křížení amarylek

Mirku fakt to vypadá že ta moucha dává přednost těm tvým Ismeniím před amkama.

32

Re: Naše křížení amarylek

no jako navnadu to zkouset taky nebudu :-( ale je jich skoda, navic voní.. a kvetou v dobu, kdy na zahrade odkvetaji narcisy a tulipany-tedy v takovou dobu kdy nekvete nic, jeste asi schvalne napisu Lukon Glads - diky mecikum jsem s nim v kontaktu, tak by mi mohl taky poradit-navic sem byl u nej v lete na exkurzi na mecikach a zahledl jsem tam volne v pude amky...tak schvalne mu teda pisnu...

33

Re: Naše křížení amarylek

Karen, musím se přiznat, že já jsem ty svoje cibulky vůbec neměřila, protože jsem je ani nevyndavala z květináče. v létě byly několik týdnů venku, ale stále v květníku. z křížení s D.Q. mám dvě rostliny v jednom větším květináči a je tam 8 různě velkých miminek - hodnotím jen podle listů - a obě rostliny mají bohatý vějíř listů. z křížení s Aphrodite mám 1 ks - bez mimi a je nejméně bujná a z křížení s G.Godess 1 ks , který má 2 mimi. já nemám naopak čím měřit průměr (asi to měříte šuplerou ne?) takže se většinou pohybuju v obvodových číslech. těch tvých 5 cm by bylo asi tak 15,5 cm obvod a to se mi až nechce věřit, že by od jara takhle narostly. já je mám zaručeně menší. holt ta Morava je znát! an a taky asi volná půda.
já je budu ještě letos rozhodně nechávat přezimovat v teple se zaléváním.

Mirku, obvod měřím krejčovským metrem ab

34

Re: Naše křížení amarylek

ja sem to zmeril jen pravitkem :-) to bylo nejbliz po ruce :-D jinak mas ode me mailika...

35

Re: Naše křížení amarylek

No teda já jsem netechnický typ, musela jsem se jít voptat, jestli nějakou šupleru vůbec mám. Měřila jsem to na centimetru a obvod jsem šla změřit teďka taky centimetremTakže to měření je pořád jen nepřesné. Ale když už tak ty cibule až doschnou změřím pořádně tou šuplerou a zapíšu si to. Bude docela zajímave to mít příští rok s něčím porovnat. Jo a ten obvod jsi odhadla skoro uplně přesně .Naměřila jsem 15 cm obvod u jedné a u druhé 16 cm. Cibulka po Aphrodite měla myslím 6 listů - podle fotky ,možná jsem nějaký utrhla těch 6 je na fotce vidět. Po G.Godess  vidím 10 listů. mladé cibulky měli obě,ale jen po  G.Godess  měly už listy, u té druhé jsem je asi olámala protožednes už tam nejsou.Byly malé .
Jak velice vyrostly je dobře vidět i na fotkách. První je ze chvíle když jsem je vysazovala na zahradu a druhá když jsem je brala na podzim domů.
http://sklad.obrazku.cz/t519424_11201005...letneninazahrade.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t519425_11201008...peazenzdorostu.jpg

http://sklad.obrazku.cz/t519426_12201005...letneninazahrade.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t519427_12201008...peazenzdorostu.jpg

36 Naposledy upravil: Radek (19-10-2010 08:07:27)

Re: Naše křížení amarylek

průměr krát 3.14 a máš to ab  jest li sem to napsal dobře když má 6cm --6 krát 3,14 se rovná 18,64 cm   ju !!!

37

Re: Naše křížení amarylek

Dokonce 18,84  ab
ale to moje měření centimetrem nemůže být moc přesný. Ty míry jsou jen orientační.

38

Re: Naše křížení amarylek

Já vím Karen ale je to jen taková pomůcka nemusíš to obmotávat krejčovským metrem ab:)

39

Re: Naše křížení amarylek

tak vidis Karen, prece jen mame nejakou sanci, ze se dockame kvetu od amarylek, o ktere jsme se postarali .-)

40

Re: Naše křížení amarylek

ja krížiť nebudem lebo 1 amka je plnokvetá a tá druhá nemá korene

41

Re: Naše křížení amarylek

tak si zkus poridit jeste jednu-jednoduchou, z ty plny schovej pyl a pak opyl .-) a pak jich budes mit spousty .-)

42

Re: Naše křížení amarylek

tak jsem ukrad mamče krejcovsky metr a zmeril obvod tech semenacu tak maji od 14 do 17,5cm...

43

Re: Naše křížení amarylek

To jsou teda pěkné cibule!! Ty ti krásně narostly,ty moje ale nevybočily z tvého průměru. Taky jsem moc zvědavá jestli některá pokvete. Budeme si držet vzájemně palce ab ab ab

44

Re: Naše křížení amarylek

vsak je videt,ze nemas zadny paratka, ale pekny kousky, taky je zajimave Karen, ze ty mas tvar cibuli spis vejcovity-protahlejsi, za to ty moje jsou kulovity-ale to bude spis zalezitost genetiky...jinak ty co mely cca obvod pod 12(samozrejme vetsina) tak ty jsem zasadil do kvetinace a mam je tu pres zimu a snad narostou, pripadne jim udelam veg.klid az behem zimy-podle narustu a taky podle toho zda ty vetsi co ted budou zatahovat zda vubec budou schopny vykvest, jsem nazhavenej ani nevis jak, clovek si to sam vypipla a az to vykvete tak to vyrazne presahne radost nez si jen bezne koupit treba orchidej, ktera pak vykvete, todle je vic osobnejsi a o tom to je! :cool:

45

Re: Naše křížení amarylek

tak a prvni zmena tu hned je, jak jsem sazel v pondeli ty lonsky semenace-ty mensi cibule do kvetinacu a domu tak po zasazeni a teplem prostredi hned se na jedne tvori jakasi boule-coz v pondeli nebylo, nakonec je videt jak se snazi dostat odnoz od maminky, je to jak SCIFI ab tak jsem zvedav co bude delat

46

Re: Naše křížení amarylek

Už se tady zmiňoval Mirek, a i někdo další,že přesazeným semenáčkům žloutnou lístečky. U mně je to taky takové,ale jen u větších-starších rostlinek,ale zato hodně, měly většinou i víc listů, tak tam pořád nějaký zůstává.Jen v jednom případě schnou všechny a to si myslím, že se rostlinka asi fakt nechytla. Maličky lísteček tam taky většinou je, jen nedovedu říct s jistotou jestli tam byl nebo nebyl i dřív. Pro nedostatek místa nemám všechny na oknech - prostě se tam nevešly. Na oknech jsou ty nejmenší-nejmladší a ty to tak moc nepostihlo.Tak nevím jestli to není taky nedostatkem světla. Uklidňuje mě, že nejsem sama.

47

Re: Naše křížení amarylek

Karen, i když malá cibulka všechny lístky ztratí, nemusí to znamenat, že neporoste později. Skoro vždy se znovu probudí, pokud se příliš neuleje vodou. Nedostatek světla má určitě hodně velký vliv na růst i u velkých cibulí amarylek.

eda

48

Re: Naše křížení amarylek

Dva truhlíky, ty co byly nejvíc vzadu jsem přestěhovala jinam. Původně stály sice u okna ale jak bych to řekla jako za rohem .Teď je tam jen ten první a další jsem dala naproti oknu,ale až na protilehlou stranu  - přez šířku pokoje.Jestli to bude lepší - vejdou se tam oba vedle sebe.No budou to muset nějak přežít. Už jsem jim dneska zryla záhon  kde budou příští jaro  to dohánět. an

49

Re: Naše křížení amarylek

ty semenace co mely 3-4listky tak tem ten jeden zezloutl, ale prave v zapeti leze uz novy, u tech lonskych tam asi jen 2ztraci spodni list, ostatni zcela rostou dal, jeden semenac je uplny brčál!uz ma 12listu! a ty semenace co maji jeden list tak ten zustal, jen mi je nejvic lito semenace Evergreen x Night Star ten cely zezloutl a nema nic, tak zbyva jen doufat, ze dole je cibulka, ze ktere pak neco vyroste :-(

50

Re: Naše křížení amarylek

Jo a ta co uschla celá - nevadí i kdyby zašla já si z vlastníích nechávala aspoň 3 od jednoho křížení.
Edo řeknu ti je to paráda takhle když to funguje a nemusím na každý příspěvek útočit několikrát. Seš frajer fakt !!!

51

Re: Naše křížení amarylek

souhlasim s Karen, je to velka uleva a pomoc, skoro mi prislo, ze jsme tu s Karen debatili jen my dva ab dnes uz koukam psalo vic lidicek

52

Re: Naše křížení amarylek

Mirku hned jsem šla hledat ty svoje křížence  Evergreen x Night Star mám je v truhlíku č.12 a chvíli trvalo nežli jsem jej našla. No našla  a zrovna taky nevypadají nejlít. Mám jich víc ,ale 6-7 a některé už mají zelený jen jeden lésteček, ale snad to dobře dopadne. Kdybys o něj přišel tak ti na jaře, až je budu dávat ven pošlu jiný. Teď už do toho nebudu vrtat.

53

Re: Naše křížení amarylek

uvidim jak bude vypadat..ale ten jako jediny dopadl zle, ale treba chytne druhy dech a vzpamatuje se, myslim si, ze by z tohoto potomstva mohly byt tez zajimavy deticky - ta zelena by tam mela zustat a po Night S. se tam muze objevit i jiny odstin ci lem v te barve co ma prave NIGHT, proto toto krizeni mi pripada dobre promyslene

54

Re: Naše křížení amarylek

ab proto jsem si jich taky nechala víc nežli tři.

55 Naposledy upravil: Miroslav (22-10-2010 20:50:19)

Re: Naše křížení amarylek

to bylo chytre!:-) doufam, ze mi naraz vykvete evergreen a charisma, takovy sen by byla zelena s tim lemem co ta charisma ma ab ab ab ab

56

Re: Naše křížení amarylek

Karen, těm mým taky žloutnou lístky.Hlavně těm co přišly poštou.Co jsem přesazovala dřív a nechala u okna na stejném místě-tak těm se nestalo nic a jsou pěkně zelené.Tedˇjsem je už dala do pokoje, tak uvidím co během 14 dnů provedou.
Spíš si myslím že cibulka pozná že bude zima a i ta malá se snaží zimovat.

57

Re: Naše křížení amarylek

myslim Helenko, ze se vzpamatuji, uz ted je videt, ze nabiraji sily, zezelenaly a rostou, tak se niceho neboj, jiste porostou, presazovaci šok je u vsech kyticek

58

Re: Naše křížení amarylek

Já si dost slibuju, že budou zajímavé všichni kříženci po Evergreen   i   Night Star  s ostatníma amkama. Některá ale nevyšla, třeba nevzešlo nic po  křížení Evergreen  +   Rilona  semena jsem měla ,ale nic nevzešlo.Nebo třeba  _Night_Star  +  _Herkules_ mi vyrostli jen jedno ,ale to mám.
Nebo třeba  .Evergreen  +  _Amorice ty šly dobře moc,

59

Re: Naše křížení amarylek

No jo Mirku,  evergreen a charisma, to by mohlo být zajímavé, ale já nemám   charisma,i když ji moc obdivuji, Evča ji má, ale zatím asi nemá sazeničku - teda cibulku. Semen mám i čistejch teda nekolikery ,ale opravdickou čistou jsem neměla a nemám.

60

Re: Naše křížení amarylek

Je to zaujímavé ale mne u pár cibuliek nezožltol žiadny list, u niektorích 1-2 listy ale stalo sa že zožltli a uschli aj listy všetky. Pritom sú všetky v rovnakých podmienkach. Môžem však povedať, že u takmer všetkých začína rásť nový lístok. Chce to len  trochu trpezlivosti... an  ... a neprelievať.