1

Téma: Pomooooooooooooc červci

Už od podzimu bojuji na několika cibulích s červci a ne a ne se jich zbavit. Máte s tím někdo zkušenosti? Zkusila jsem Mospilan, pak jsem vyčetla přidat do něho pár kapiček jaru - i to jsem zkusila. Už to vypadalo, že jsou pryč a včera vylezli zase. Četla jsem zde na stránkách že funguje i biologický přípravek LEPTOPAR, ale kde ho koupit? Na internetových stránkách ho nikde nenabízejí?

2

Re: Pomooooooooooooc červci

Andi, na úvodní straně jsou uvedeny "škodlivé vlivy", je tam i několik rad jak se zbavit červců, mrkni se na to  an

3

Re: Pomooooooooooooc červci

Zkusím ještě jeden postřik a když to nezabere tak zkusím s tím lihem  an 
Včera jsem zkusila tu cibuly vyndat - jestli ty potvůrky nebudou vidět u kořenů a překvapilo mi že Amarylis má tolik kořenů že nešel vyndat z květináče - na pohled jsem žádné červce neviděla, tak nevím jestli tu ztrátu listů nezpůsobilo kvetení a nedostatek světla. Tenhle Hvězdníček kvetl jak o život - obrovské květy  a pak začali odcházet listy jeden po druhém, teď mu zůstal jen jeden poslední - tak snad o něho nepřijdu ale když má tolik kořenů tak by měl přece růst néé  ac
A nemůžou ty červci řádit třeba uvnitř cibule????

4

Re: Pomooooooooooooc červci

Andi, mě taky na některých amarylkách po odkvětu začaly odcházet listy, ale cibule jsou jinak zdravé  an  Kořeny mají taky krásné, tak věřím tomu, že se to zase spraví  an

5

Re: Pomooooooooooooc červci

Také doufám, ty kořeny mě mile překvapily. Ještě jsem odloupla dvě malé cibule po stranách už měly také každá dva kořeny tak jsem je oddělila aby neubíraly té velké cilulce sílu.....
Jestli se všechny zmotoří, tak budu mít i malé na výměnu  an  Ale zatím se bojím je někomu posílat - to kdyby z nich náhodou vylezli ti hnusní červci...... :mad:

6

Re: Pomooooooooooooc červci

Andi, a co to máš za odrůdu?? Kdyby v nich byli ti červci, tak by byli asi vidět nějaké dírky... aspoň si to myslím  an

7

Re: Pomooooooooooooc červci

Tenhle chudák co od něho mám ty cibuličky je Apple Blossom....
Obávám se, že tam ti červci zalézají horem v místech kde vylézají listy.....Ale u kořenů nejsou.....

8

Re: Pomooooooooooooc červci

Tak třeba to ti červci nejsou. Mě to taky některé ty listy dělají, ale zatím se toho nějak neděsím  an  To by ti červci možná i lezli nahoře na cibuli nebo po listech, toho by jsis podle mě všimla  an

9

Re: Pomooooooooooooc červci

Evi ti červci právě vylézají  ac  ac  ac  ale už se mi zdálo že tam nejsou a před 2 dny se zase jeden objevil na tom posledním listu - ale přijde mi divný že by důvodem toho sežloutnutí listů byl ten 1 červec když u kořenů žádný nebyl..... Dneska ho vezmu ven a pořádně ho ještě jednou postříkám - a uvidíme...... an
Zákeřnost těch potvůrek červcových je v tom,že to vždycky vypadá že už tam nejsou a najdenou se zase někde objeví..... ale věřím že se mi podaří je zlikvidovat...... nechávám ty cibule u kterých se objevil zvlášť,aby to nechytly i ostatní kytky.....