1

Téma: Zahradnictví Tomáš Petro

Tak jsem si dovolila založit vlákno i pro tohoto obchodníka.Já a Radek se již těšíme na zásilku cibulí od nich.Zatím z něj mám dobrý pocit.Po Radkovi jsem si včera navečer přiobjednala další cibulku a odpověd přišla dá se říct obratem,že mi přibalí další cibulku.....
Tak teď jen čekat až dorazí.
Já mám objednanou  ANTHEU http://www.fuchsie.cz/index.php?kat=ite … mp;id=4553
DUBLE RECORD http://www.fuchsie.cz/index.php?kat=ite … mp;id=4003 a včera jsem si doobjednala VERU http://www.fuchsie.cz/index.php?kat=ite … mp;id=4552
Ještě jsem chtěla CHERRY NYMPH http://www.fuchsie.cz/index.php?kat=ite … mp;id=4001 ,ale ten bude bohužel až na podzim.

2

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

No já mám také objednané a oni teda paní Petrová mi odpověděla že mi to sloučí zatím velice slušné jednání a mám objednané Double record,Nymph a  světe div se Antheu jak Macek    ac  :lol:  ae  ae

3

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Tak konečně to z Tebe vylezlo....
Já tam včera jen psala,jestli mi to k objednávce připojí a odepsali,že ano....
Hele Ráďo,já se tu ptala,co je zač ta ANTHEA,že jsem ji v seznamu nenašla,tak mi nevím teď kdo odepsal,že to je NYMPH....tak jsem zvědavá  ae

4

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

čtu vaše nadšení pro firmu PETRO  já jsem byla nadšená jen do té doby , než jsem zjistila , že polovina keřů je úplně jiná a než mi druhá polovina vůbec nevzešla. Nabídli mi sice , že mi špatné barvy vymění ale já to mám do Mělníka dost z ruky. Za rostliny , které nevzešly mi nedali nic a odvolávali se , že jsem je koupila v pořádku/ boubelky 4x , cesmína 2, listopadky  a durman jsem vypiplala a snad konečně letos pokvete. / Tak snad budete mít víc štěstí. Myška

5

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

myško, už jsem to tu někde zmiňovala - fy Petro se specializuje na fuchsie a objednávat od ní cokoliv jiného je poměrně riskantní (vlastní zkušenost = reklamovala jsem třetinu dodávky). posílají čerstvě zasazené nařízkované rostliny bez prokořenění. je třeba se obrátit jinam. ale když ty katalogy jsou tak lákavé...

6 Naposledy upravil: Macek (06-03-2010 10:02:57)

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Holky,nekažte nám nadšení...určitě to nebude horší,než jinde (Brát)-taky jsou to jen překupníci  :lol:
Ba ne,já s tím tak nějak počítám.....ale co kdyby   :rolleyes:
Aspoň si tak uděláme představu pro příště

7

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Když to všechno čtu tak má člověk strach něco objednat a že toho mám objednáno ac  ac  ac
No uvidím jaké am. příjdou :lol:

8

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Jani,Ty máš taky od Petro ....??

9

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Macek napsal:

Jani,Ty máš taky od Petro ....??

Zatím ne ale koukala jsem na nabídku a lákala mě.Mám obj. od Grimový,a rostlinky cz. :o  :lol:

10

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Máte pravdu , většina zasilatelských firem je stejná. Já jsem vyzkoušela  zatím 4 ale nejlépe vyšel Starkl  tam mi alespoň vrátili peníze za zboží které nevzešlo. Mám chuť si u nich ještě objednat hvězdníky , protože mě láká stále růžový a oranžový durman. Zak si myslím , že by to přišlo najednou a kdyby nebylo něco v pořádku , tak oni hradí i poštovné , které zaplatíme při odesílání my. Já jsem si objednala od JOŠTA a 3 amarylky byly pěkné ,1 napadená hnilobou. Chtěla jsem jí vrátit ale poštovné se rovná téměř ceně cibule , tak jsem ji rozkrájela a pokusím se získat nové cibulky. Myška

11

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

já jsem u Starkla žádne amyrylky v nabídce nenašel :lol:

12

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Nám chodívá Starklův katalog dom -babička si od něj kdysi něco koupila  a oni nám jej už víc jak 10 roků posílají,ale taky si nepamatuju na žádné amarylky.

13

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

A tak chybička , nedalo mně to a šla jsem se podívat do dvouch posledních katalogů co máme doma  a nebyla to pravda. V roce 2008 a 2009 nabízel tyhle dvě ale víc už tam nebyl
Ismenie za 39 Kč
Amarylis Striped za 169 kč

14

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Sledoval jsem Starklův katalog poslední dva roky pravidelně a měl v nabídce max. 2 hvězdníky a jak uvádí Karen jeden z nich byl "Amarylis Striped" (bezejmenný). Druhý už si nepamatuji, je to moc dávno, ale myslím si, že byl také bez názvu, jenom barva.

eda

15

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

A Petro pořád nic.... ac   Že nás ale napíná  :lol:

16

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

no jo už jsem taky nedoškavej už aby to bylo šmarjá objednal jsem v Lednu

17

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

No sice psali,že budou posílat až v březnu,ale já tam zaškrtla dodat v únoru a to mám i na potvrzení objednávky....Taky bych to ráda věděla,abych doma měla peníza  ......to zas bude keců  :lol:

18

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

já jsem je také objednal v lednu a zaškrtl jsem dodání v únoru a když jsem jim psal email, kdy cibule dorazí,tak mi napsali,že je začnou posílat až po polovině března a že je ještě ani nemají na skladě :cool:

19

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Aha,tak díky za info......no tak to už je můžeme očekávat  an

20

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Já objednal v Lednu a zatrhl jsem leden ale nevím proč to tam je ta možnost když je stejně posílají až kdy  ac

21

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Včera jsem psala dotaz,kdy budou zasílat a doteď bez odpovědi. ac  :rolleyes:  :cool:

22

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Včera večer mě přišla správa od Grimová cibulky že objednané amarylisky nesehnala ac  ac  ac

23

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Ty dvě cibule od Petro a očistu jedné z nich jste dnes viděli. Napsal jsem mail do Petro a dostal jsem tuto odpověď. Paní Petrová regovala na všechny mé výtky, jen ne na tu nejdůležitější. Zmínila včasnost dodání, na poštovném ještě prý doplácejí, zákazníci jsou u nich v prodejně s velikostí spokojeni a cibule jsou čerstvé z Holandska. V tom naštvání jsem použil dost silný výraz "poslali takovéhle svinstvo", ale na nekvalitu paní nezareagovala. O cibulovce vědět nemohli, ta byla schovaná, ale tu spálu a hnilobu vidět měli. V každém případě už od nich objednávat nebudu.  Karel

24

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Tak já tam mám objednané Double Record-Nymph-Anthea a tři cany jsem teda na nervy už včíl ....  :lol:  ac

25

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

a Karle, ty jsi psal "jen tak, aby sis postěžoval" (jako Marcelka Brátovi) a nebo jsi reklamoval?
já jen, že vloni jsem od nich objednávala - zdůrazňuju, že žádné hvězdníky - a víc jak třetina dodávky nestála za nic. okamžitě jsem reklamovala a zboží poslala zpátky a už po první urgenci  ab  ab  jsem dostala  peníze zpátky

26 Naposledy upravil: Karel (22-03-2010 08:03:04)

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Tohle mi paní Petrová odpověděla--
S cibulovinami jsme letos začali poprvé pouze jako doplněk našeho sortimentu na četná přání našich zákazníků. Bohužel s nimi nemáme velké zkušenosti. Jak jsem již zmiňovala byly z úplně čerstvé dodávky, takže u nás nijak neutrpěli.
Vaše připomínky jim ihned přeposílám i s fotkami.
Petrová M.-Zahradnictví Mělník
O nějakém odškodnění ani náznak .Karel

Já jsem nereklamoval, jen jsem jim napsal co mi poslali

27

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

už jsem to tu kdysi někde zmiňovala - od firmy Petro pouze fuchsie - ty mají opravdu luxusní, je to jejich vlastní produkce. pak ještě asi letničky, které taky produkují, ale zbytek je jen prodej nakoupeného a zřejmě nemají kapacity na dostatečnou kontrolu

28

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Paní Petrová přeposlala můj mail dodavatelské firmě a ta mi toto odpověděla

Vážený pane Jiroušek,

chtěla bych se Vám jménem dodavatele THOOLEN  INTERNATIONAL  B.V. HOLLAND omluvit za dodávku nekvalitní cibule amaryllisu .
Tradice firmy sahá až do roku 1920 a  na kvalitě si vždy zakládala. Cibuloviny na český trh dodává již od roku 1994, a to nejen do maloobchodu, ale i na městské výsadby parků. Např. město Praha je naším velkým a dlouholetým zákazníkem.

Chápu Vaše zklamání, ale zkuste při expedici několika miliónů kusů cibulí ročně uhlídat kvalitu na 100 %. To není možné.
Balení a přípravu zboží ve skladu  provádí nejen stroje, ale i lidé. Nehledě na skryté vady (choroby,škůdci), které se mohou projevit až u zákazníka.
Každý nedostatek zamrzí, ale nejedná se o nic, co by nešlo napravit.
Věřím, že se tak stane i ve Vašem případě.

hezký den přeje B.Kvapilová - jednatel společnosti v ČR

Tak zákazníku napravuj, co jsme my zkazili. Jak je vidět, opravdu jsme na tom biti jen my zákazníci. Po mém včerejším harakiri už jim to vrátit asi nemohu. Už mi to nebaví, při každé dodávce je něco špatně. Nebo měl někdo dodávku  bez závad? Ještě že se to tady rychle rozjíždí- vlastní opylování a následné pěstování ze semen. Tak zase zítra.  Karel

29

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Karle, jediná dodávka bez problémů byla z Lukon Glads, všechno sedělo a cibule přišly zdravé  an  Objednala jsem v neděli a ve čtvrtek jsem měla balíček doma  an

30

Re: Zahradnictví Tomáš Petro

Firma Petro mi jaksi zapomíná odepisovat na mé emaily ohledně dotazu na dodávku cibulí.Včera již podruhé...ani s neráčí ozvat,kdy to pošlou....