31 Naposledy upravil: Evča (30-06-2010 12:33:20)

Re: Botanická hippeastra

Zkusím sem vložit přímo fotku Hipp. mandonii, kterou má Onion ve své krásné sbírce an Je to opravdu nádherný kousek an an Snad se nebude Onion zlobit ad


http://www.zelenelisty.estranky.cz/archiv/iobrazek/3257

32

Re: Botanická hippeastra

Je to krásné, ale kam s nimi??? Už teď se hrozím časů budoucích. Zatím to mám v práci, ale za rok a půl to budu stěhovat do paneláku, chci se vidět.

33

Re: Botanická hippeastra

Je krásná to je bezpochyby. an an

34

Re: Botanická hippeastra

Pavel, nezabudni že mám záujem o tie brazilské amarylky ab

35

Re: Botanická hippeastra

Zuzi neboj. ab

36 Naposledy upravil: Pavel (25-04-2011 13:41:30)

Re: Botanická hippeastra

Tak Vám predstavujem môje najvzácnejšie Hippeastrum. Kúpené bolo v januári - rastlinky mali 2-3 lístky (čiže mohli byť staré tak 2-3 mesiace?). Sú od borca z USA. Na začiatku nebolo s ním moc do reči, pretože posielať do EÚ nechcel vôbec. (Vybavovanie certifikátu, príliš veľká zima - to je fakt, u nás bolo v období jeho posielania mínus 15). Nakoniec som ho zlomil ab a podarilo sa mi tento druh získať. Rastlinky prišli v poriadku z čoho som mal nesmiernu radosť.
Dúfam že sa nám podarí tieto pôvodné druhy svojím pričinením trocha rozšíriť. an
Tu je aktuálna fotečka.

Hippeastrum bukasovii

http://obrazku.cz/t683986_H.bukasoviirastlinky.jpg

37

Re: Botanická hippeastra

Pavle, je dobře že jsi toho borce zlomil ab ab Určitě budeme rádi když se ti podaří tuto vzácnost namnožit an Zatím to vypadá nadějně ad Moc ráda se budu hlásit jako případný adoptivní rodič ab

38

Re: Botanická hippeastra

aj ja mám záujem an

39

Re: Botanická hippeastra

Také se snažím dělat vše možné pro množení botanických druhů. Podařilo se mi opýlit Hippeastrum Blosfeldiae, ale semínek bylo jen šest, vyklíčila jen tři semínka ad Ale aspoň něco an Na podzim pošlu zájemcům an

40 Naposledy upravil: Zuzka (30-06-2010 18:59:42)

Re: Botanická hippeastra

Evi, tak sa hlásim o jedno..alebo mi Pavel pošle..to už je jedno kto

41

Re: Botanická hippeastra

Zuzko, už jsou rozebraná, byl o ně velký zájem tak se nezlob ad

42

Re: Botanická hippeastra

Evi, aj Pavel má ten druh...a určite mi pošle aspoň jedno an

43

Re: Botanická hippeastra

Zuzi o H.blosfeldiae strach mať nemusíš. To ti zaručujem!!!! an

44

Re: Botanická hippeastra

Pavel, už sa teším ab

45

Re: Botanická hippeastra

Evi je opravdu nádherná byla jsem na stránkách zelené listy a ten článek k té fotce je super an   an   to psal onion?

46

Re: Botanická hippeastra

Jani, to netuším, to se musíš zeptat jeho ab Ale předpokládám že ano an

47 Naposledy upravil: Pavel (25-04-2011 13:36:45)

Re: Botanická hippeastra

H.reticulatum

http://obrazku.cz/obr683979_Reticulatum20101.jpg

48

Re: Botanická hippeastra

Moc pěkný Pavle an Ještě jsem neviděla nikde ten bílý proužek na listu :cool: Tak ať pěkně roste a ať se pěkně množí ab

49

Re: Botanická hippeastra

Pavle to je moc pěkný s tím proužkem,je to takové oživení.Taky jsem to ještě neviděla, až teď jsem to našla na G.

50 Naposledy upravil: Pavel (25-04-2011 13:39:44)

Re: Botanická hippeastra

Môj nový prírastok. ad (Dúfam že je to on -je to moja srdcová záležitosť
http://obrazku.cz/t683983_am.mandonii012a.jpg

51

Re: Botanická hippeastra

Pavle ,přeji ti aby to byla ta správná -ne žádná záměna.Jak to umí.

52

Re: Botanická hippeastra

Ahoj Pavle, kde bereš takové vzácnosti? Projela jsem eBay a nic takového tam nemají. :o :cool:

53

Re: Botanická hippeastra

Pavel, ak tento skvost bude mať mimčo hlásim sa oň ab

54

Re: Botanická hippeastra

Rita, skús si pozrieť stránku shieldsgarden. Je od nich. Komunikácia bola veľmi ťažká, ale tento druh bol pre mňa jeden z tých TOP vyvolených. ab Nedal som sa odbyť ... aj keď cena nebola malá.... a dnes je cibuľka doma. ag

Zuzi - to si asi ešte nejaký ten rôčik počkáme. ab

55

Re: Botanická hippeastra

Ahoj,
nějakou dobu jsem se neozval, ale vše jsem z povzdálí pozoroval. Blahopřeju Pavle k Tvému novému úlovku. H.mandonii stojí za trochu námahy (i peněz). Bude lepší, když mezi námi bude víc nepříbuzného materiálu kvůli semenům. Já jsem se svou rostlinou nepochodil, bzučel jsem a opyloval, dlouhou dobu to vypadalo i nadějně s jedním velkým semeníkem, ale po měsíci zaschnul a uvnitř byla nedovyvinutá hluchá semena. Takže zbývají zatím jen odnože - bude jich letos (těch větších) tak pět až sedm. Nechci nikoho upřednostnit, ale asi by bylo rozumné poslat něco Pavlovi (kvůli budoucímu opylování), potom bych stál od tommyho o nějakou tu cibulku z ostrova sv.Josefa (ať už je to, co to je, je to krásně vzdálená exotika) a o zbytek se nějak podělíte. Budou určitě i nějaké další odnože na jaře, které jsou teď ještě slabé.
Jinak se mi podařilo sehnat další botanické semenáče - H.glaucescens a H.papilio. Ani jsem nevěděl, že zrovna "motýlek" je čistá botanika, řadil jsem ho mezi kultivary. Početl jsem si vaši rozsáhlou diskusi zrovna o pěstování a nekvetení H.papilio a možná, že bude zakopaný pes právě v tom, že jde o kytku z přírody, která si ještě pamatuje svoje přirozené přírodní podmínky. A ty bude nutné nějak odvodit a přizpůsobit se jim. Mám tři kousky, tak se těším na pozorování, zatím si vedou dobře.
Případní zájemci o odnože H.m. se mi mohou ozvat na sps.maule@seznam.cz

56

Re: Botanická hippeastra

Pavle, moc ti blahopřeji k novému přírůstku an Taky bych měla zájem od Oniona o jednu cibulku, bylo by jí u mě jako v bavlnce ad Je to můj vysněný kousek, tento kultivar ad

57

Re: Botanická hippeastra

Onion i Pavle gratuluji a držím vám palce aŤ se vede !!!!

58

Re: Botanická hippeastra

Kluci určitě něco pěkného s těchto kousků vykouzlíte ab ab

59

Re: Botanická hippeastra

onion má pravdu, cibulky se hodně špatně šidí.Budeme se muset přispůsobit mi.

60 Naposledy upravil: Pavel (11-09-2010 16:31:49)

Re: Botanická hippeastra

Jirko, ako sa má tvoje H. reticulatum? Na tom mojom zožltli a zvadli obidva listy. Pravdepodobne prechádza na zimný režim. ab
Mám ho stále vo foliáčku, kde pri terajších teplotách bolo naň asi dosť zima. Pozeral som dnes korene a sú v úplnom poriadku, cibuľka bez náznaku vpádu votrelca (larva cibuľovky)
Píšem názov H.reticulatum, pretože názov Mrs.Garfield je veľmi podobné, ale je to hybrid H.reticulatum. Tuším to bol Tommy ktorý to tu popisoval. Mrs Garfield by mal mať stredový biely pásik rozpitý a viac do žltozelena, reticulatum má mať tento pásik jasný biely ohraničený čo je náš prípad. an  No, hádam som to nepoplietol. ab