61

Re: Cibulky.cz

Někde jsem vidělka fotku plnokvěté amky co byla stejně lemovaná jako Picotee

62

Re: Cibulky.cz

to ja taky a v popise snad bylo, ze ma mit udajne vic sytejsi ořízku, ale neni to zcela jiste odzkousena odruda, Picotee bych rekl, ze je jistota a nvic pekna je o tom neni pochyb

63

Re: Cibulky.cz

Ano Picotee je krásná, zatím mám několik čistých semenáčků. .Lemon_Lime se mi taky moc líbí a u ní mám i malou cibulku od mateřské rostliny .Pěkně rostla  a zase mi jí něco okousalo .Snad to dobře dopadne a nepřijdu o ni. Usnula i když bych ji byla nechala raději růst.

64

Re: Cibulky.cz

Helenka mi poslala nedavno odnoz, tak ji mam nastesti taky :-) jsem zvedav co se vam vyklube z tech semenacu, kde jste opylovali tou samou odrudou, ja jsem se u tohoto zatim odklonil, protoze by tam mel byt malo viditelny rozdil od rodicu, proto zatim krizim velmi protichudne barvy a tvary, ale necham se prekvapit co se vam z nich vyklube an

65

Re: Cibulky.cz

Myslíš z těch čistejch ? Většinou na vlastní  jsem použila jeden z posledních květů a pyl z jiného - předešlého květu. Co z toho bude no to je otázka.Vzhledem k tomu ,že pokud jde o barvu určitě nejsou homozygotně založené, mužeme jen doufat že aspoň něco bude jako rodiče, ale na druhé straně si u těchto slibuji ,že by se mohlo odhadnout spíš které barvy nebo teda vlohy jdou dominantní. Ale třeba je to špatná úvaha a neukáže to vůbec nic.

66

Re: Cibulky.cz

no ja si myslim, ze budou temer totozni s rodicema-tedy s jednou odrudou,v tomto pripade..jedine kde by byla sance vetsi bych videl treba odrudy, ktere maji lemy, tam mohou byt ty lemy svetlejsi i sytejsi

67

Re: Cibulky.cz

Dobrý den prosím o radu. Dostala jsem Amarylku loni v létě. Teď, dnes začíná kvést, má tři pupeny. Ale nějak se mi nelíbí cibule, hnědé slupky se drolí, je pod nimi už místy (cca 2 cmx 2 cm odkrytá zelená cibule. Nezahyne mi? Bojím se o ni. Prosím odpovězte mi.Děkuji. Jiřina

68

Re: Cibulky.cz

Chtělo by to foto, ale tohle nic nemusí znamenat. Odkrytá zelená cibule je v pořádku, průser je kdyby jsi odkryla černou skvrnu pod slupkou. Svrchní slupky jak odumírají jsou tenké jak papír a odlupují se hlavně jak cibule se zvětšuje.