31

Re: Třásněnka

Tak vitaj Evi. ab Nič si z toho nerob. Postriekaj a bude dobre. Je lepšie keď si ich zbadala skôr ako už neskoro pri vačšom napadnutí. Ja som svoje napadnuté postriekal a odvtedy je chvalabohu dobre. Inak si myslím, že Papilio môžeš kľudne rosiť dosť často rozprašovačom - má rád vlhšie a zas na druhú stranu to absolutne nevyhovuje třásněnkám(vyhovuje im suchý vzduch). Verím že v tomto boji uspeješ a Papilák sa ti odvďačí za tvoju snahu budúci rok kvetom. ad

32

Re: Třásněnka

No a kde se tam teda vzaly? Možná bys měla prohlédnout i ty co jsi dala ven, možná jsi na začátku napadení ještě nic neviděla. Tak moc dlouho ještě venku nejsou.

33

Re: Třásněnka

Pavle, snad máš pravdu a boj s třásněnkami vyhraju an
Karen, ty venku jsou v pořádku, dívala jsem se na ně an Vůbec netuším kde se tam ty potvůrky objevili :rolleyes: Snad jsem na ně přišla brzy, ikdyž listy na Papiliu vzaly za své ac

34

Re: Třásněnka

Evi, třásněnky se vždycky z ničeno nic objeví, možná z hlíny, nevím. Příjdou ke mě na návštěvu každý rok a nikdy se neohlásí předem. Ještě, že jdou poměrně snadno zlikvidovat.

eda

35

Re: Třásněnka

No to je teda nadělení, Evčo, vždyť jsme o tom Papiliu před pár dny psaly, mluvily jsme o tom že se nehejbe a dnes jej máš bez listů to šlo  tak rychle !!??
To mi je tě teda líto, a zrovna že to potkalo tuhle amku. Vidíš já jej dala ven ,ty jej držíš na okně a takovej malér.

36

Re: Třásněnka

Karen, ty listy šli pryč všechny až na jeden, ten jediný se drží. Ony ty listy žloutly už dříve, tak jsem myslela že Papilio odpočívá... a včera jsem objevila ty mršky ac Budu to teď hodně kontrolovat, nedám těm potvůrkám šanci :cool:

37

Re: Třásněnka

Dneska jsem prohlížel všechny hvězdníky a našel jsem 12 rostlinek s třásněnkami. Dostaly spršku s Reldanem. Nechat je, tak se pěkně namnoží.

eda

38

Re: Třásněnka

Edo, tak to už je docela síla, 12 rostlin s třásněnkami :o Já jsem teď koukala na Papilio a zatím je bez těch mršek, snad se nevrátí :o

39

Re: Třásněnka

Tak jsem konečně sehnal velké oko (lupu) a zítra jdu na ně. A jestli tam budou i po postřiku Mospilanem, tak se mají na co těšit. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6145.gif  Půjdou holky ven a dostanou dávku Reldanem. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8065.gif A pak už jenom porostou jak mají. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9469.gif

40

Re: Třásněnka

Já je mám každý rok, tak mě to už vůbec nepřekvapuje. Jen jsem se zpočátku divil, že je nikdo nemá, ale už jsem klidný, nejsem sám. http://www.sirmi.ic.cz/hmyz/15.gif

eda

41

Re: Třásněnka

Tak jsem dneska Amky pořádně prohlédla a našla také ty potvory hned jsem běžela do zahradnictví a koupila Reldan pořádně jsem je pokropila.
Edo chci se zeptat mám zítra postřik ještě jednou opakovat?
                                                                                          Ilona

42

Re: Třásněnka

Ilonko, myslím, že to není potřeba. Stačí pohlídat a až při dalším možném výskytu třáněnek teprve zopakovat. Může to být třeba až za dva měsíce.

eda

43

Re: Třásněnka

Mě také začaly žloutnout listy ale já tam nic nevidím . Domů se vracím z práce nyní až večer a tak to znovu prohlédnu o víkendu.   RELGAN jsem pro jistotu už koupila .

                                                                                                                            Myška

44

Re: Třásněnka

Mospilan zatím účinkoval a po třásněnkách ani památky ad Snad se brzy nevrátí :cool:

45

Re: Třásněnka

Edo děkuji za odpověď prohlídnu a počkám snad se odstěhují k sousedům ab ab ab

46

Re: Třásněnka

Už se zase objevují třásněnky. Myslel jsem, že už letos nebudu stříkat žádným jedem, ale vypadá to na ještě jeden postřik budu muset provést, jen se rozmýšlím jestli použít Calypso nebo jen Reldan. Calypso se má aplikovat pouze dvakrát za rok, ale asi to vyhraje. Po příspěvku od Jirky, kde píše  jaké má problémy s ošklivou mouchou asi použiji Calypso potřetí, přeci jen by měl být účinnější.  Snad mě to amarylky odpustí.

eda

47

Re: Třásněnka

Koukám Edo, že ti třásněnky nedají pokoj. Já se chystám amky preventivně postříkat, než je přenesu do bytu. Calypso ještě neznám, ale jestli je ještě účinější, tak doufám, že o to víc nesmrdí oproti Reldalu. Já jsem Reldal použil poprvé a divím se, že to třásněnky neodradí nadobro.

48

Re: Třásněnka

Martine, Reldan působí tak asi měsíc a pak se začnou třásněnky pomalu vracet. Snad má výhodu, že není tak škodlivý jako ostatní insekticidy. Je označen výrobcem jen jako dráždivý. Calypso letos zkouším na cibulovku narcisovou a postřik jsem prováděl pouze na cibule které jsou umístěné venku. Třásněnky zatím nejsou vidět a amarylkám postřik po třech aplikacích neuškodil. Nevím ještě jak to dopadne s larvami mouchy, to budu vědět až při jarním přesazování.  Zatím postřik Calypsem vypadá nadějně. Trochu nechává na listech bílé skvrny, ale to se dá přehlédnout, hlavně kdyby to pomáhalo. Reldan působí jen povrchově, Calypso je rozváděn po celé rostlině. Je trochu dražší než ostatní postřiky, ale používá se ho velmi malé množství. S odměřením je trochu problém, měl by se prodávat v lahvičce s kapátkem, to by bylo dokonalé.

eda

49

Re: Třásněnka

Prosím o radu ad Jak dávkujete Reldan?? Na tom letáčku je to docela složitě popsáno, tak se raději ptám tady an Potřebuji namíchat tak jeden litr ad

50

Re: Třásněnka

Na jeden litr vody 1.25 ml tj. 50 kapek Reldanu. Litr přípravku to bude na celou zahradu. ab

eda

51

Re: Třásněnka

Edo, díky moc ad Už jsem ty potvůrky postříkala tak snad bude zase na chvilku pokoj :cool:

52

Re: Třásněnka

Evčo, tak se nakonec objevily, co? já je mám snad i v kombinaci se sviluškama, protože některé listy se jakoby svými okraji svinuly k sobě do takového žlábku a objevila jsem tam tenoučké pavučinky. dneska nebo zítra se chystám na opakovaný postřik, snad to bude úspěšné. nejstarší list semenáčků po postřiku vždycky odejde, tak mám jen obavu u těch, co mají jen dva nebo dokonce jeden list, jak to přežijí...

53

Re: Třásněnka

jinak doporucuji pripravek Vertimec - sice ho na hvezdnikach neaplikuji, zatim se nevyskytly...ale trasnenky miluji gladioly, takze tam jsem byl nucen zasahnout, vysledek byl velmi dobry...

54

Re: Třásněnka

Možná by nebylo špatné vyzkoušet i něco ekologického například Symphonie 3v1 více k přípravku
http://eshop-abex.webnode.cz/products/a … ie-3-v-1-/

55

Re: Třásněnka

pokud by se strikalo doma, jiste to bude jedine plus, jinak s timto pripravkem nemam zkusenosti,ani ho neznam...

56

Re: Třásněnka

Ivane, díky za tip, bylo by to skvělé postříkat hvězdníky a nechat je rovnou doma (takhle je vždy několik dní mořím mimo s minimem světla), ale s poštovným se to docela vyšplhá... asi tedy raději zůstanu u jedů z drogerie

57

Re: Třásněnka

Ten odkaz je jenom kvůli popisu, přípravek se dá koupit v marketech

58

Re: Třásněnka

OK, tak to je skvělé! určitě se po něm poohlédnu. předpokládám (a doufám), že myslíš OBI, BH

59

Re: Třásněnka

Evi, máš pravdu, ty potvůrky se objevili tak jsem je zavčas zlikvidovala (snad) :cool:  Zkusila jsem ten Reldan, tak uvidíme. Už jsem přišla letos o tolik cibulí že si ten zbytek pečlivě hlídám an Ikdyž je fakt že moc času na to nemám :o

60

Re: Třásněnka

Symphonie 3v1v by měla být k dostání v OBI,Baumax,Bauhas,Globus a v zahradních centrech.