31

Re: Exotic Star

uz kdyz ho meli v Obi tak mi prislo jine-ta cibule byla prave takova protahla-stejne jako ma Papilio, takze i to pestovani bude podobne

32

Re: Exotic Star

Tak to jsem teda moc zvědavá jestli a kdy to moje miminko vyrazí  nové lístečky. Když jsem jej sázela netrefila jsem správný směr.Tím že je to malá cibulka od maminky byla narostlá dost šikmo,a to způsobilo, že když se povytáhly původně odlomené staré lístky začalo to celé růst jaksi do boku.
Dneska jsem teda cibulku vyklepla, že ji srovnám a má už jeden novej kořínek.Tak mám radost že poroste. Mirku tebe to jistě taky potěšilo,že!!

33 Naposledy upravil: Miroslav (20-11-2010 13:43:24)

Re: Exotic Star

jsem rad, ze Ti poroste, ja hlavne doufam, ze ta ozarena se chytne a ze nebude delat drahoty v ochote nakvetat, no cas vse ukaze, ale ta trpelivost neprichazi ab

34

Re: Exotic Star

"Exotic Star" by mal byť primárny hybrid H.papilio s H.neopardinum.

35

Re: Exotic Star

tak ten neopardinum vypada moc dobre... skoda, ze neni tak jednoduche sehnat tyto bot.druhy. :-(

36

Re: Exotic Star

Tobě chybí trpělivost???No to snad je pro zahradníka přímo nezbytná vlastnost ab ab ab .
To musíš na sobě ještě pracovat ab

37

Re: Exotic Star

Já mám Exotic star už 3rok.Nechávám ho zimovat(spát) a zatím mi vždy na jaře vykvetl.Je pravda že mu zasychají listy jako poslední,ale problémy nedělá.Teplotu 5°C snáší dobře .A mám kulatou cibuli(aspoň si to myslím) ab

38

Re: Exotic Star

hold nezdedil uplne vsechno po Papiliovi, proto zasycha az posledni,ale jak pises, ze kvete dobre tak za to muzem byt asi vdecni prave bot.druhu H.neopardinum-si myslim, kulata je,ale ten vrsek je dost protahly...

39

Re: Exotic Star

Možná se ten můj vrhl trochu někam jinam.Vrch má delší,to je pravda.

40

Re: Exotic Star

a Tobe Helčo tedka pokvete?nebo ma zimni klid?

41

Re: Exotic Star

Pinká

42

Re: Exotic Star

ja ho dnes zasadil, je sice menší,ale zasadil jsem ho, tentokrat je to hokus pokus se substratem, je hodne hruby a nadychany tak E.S.udela pokusneho zajice an

43

Re: Exotic Star

Já začnu sázet až před vánocena nebo koncem roku.Zatím mi doma něco kvete a já mám ráda když kvetou delší dobu a ne všechny najednou.Do dubna-to bude ideálka ab .Každý týden vytáhnu pět cibulek,některé jdou na květ hned a některým to trvá delší dobu.Je to sranda je pozorovat.

44

Re: Exotic Star

urcite souhlasim, je lepsi si to takto naplanovat an

45

Re: Exotic Star

Také počítám s probouzením tak od konce ledna ab zatím mám na oknech semenáčky an
na vánoce pokvetou nově koupené snad se to některé podaří na Štědrý den ab to by bylo
prima an

46

Re: Exotic Star

Udělám to podobně, jen asi aspoň ze začátku bych chtěla vytahovat jen ty co budou rašit.Ještě stále se mi semenáčky pořádně nerozrostly a stále ještě některé mění listečky. Pak budu taky přihlížet k tomu, aby mi nakvétaly takové co nekvetly společně minule - kvůli opylení.

47

Re: Exotic Star

nechci videt brezen - az budu vysevat papriky a nasledne pak rajsky a pak je hrnkovat, to bude barak hodne nacucly vodou, aby se nam nevznasel tou vlhkostí ab

48

Re: Exotic Star

N jo to já jsem se zeleninou už skončila, teda myslím s vyséváním semen.Letos jsem měla sazenice od Evči  a příště ksyž tak koupím na trhu. Na vypěstování vlastní sadby už fakt není místo. ab ab ab. Ještě tak vyset semínka to by ještě šlo, ale pikýrovat to už bych neumístila a to jsem kdysi dělala spoustu druhů.Teď  už pěstuju ze sazenic jen papriku a rajský.

49

Re: Exotic Star

to ja si delam vsechnu plod.zeleninu-hl.lilky :-) radsi uz s tim prestanu, jsme na Exotic Star an

50

Re: Exotic Star

Nakonec jsem Exotic spát nedal a navíc jsem ho přesadil bez porušení balu, do většího květináče. Uvidím co se bude dít dále. Pokud neporostou nové listy, budu ho zalévat méně než ostatní a tím bude mít tak trochu spánek.

eda

51

Re: Exotic Star

jinak jsem zkusil misto moreni posypat kolem cibule ty minigranulky z Merpanu, aspon uvidime jaky bude rozdil mezi namorenym a nasypanym Merpanem...

52

Re: Exotic Star

nemuzu se tomu ubranit,ale tento semenac-uz tedy odruda mi prijde, ze je dite Exotic. Star nebo Papilia...co vy na to?  http://www.easytogrowbulbs.com/index.as … rodID=1976

53

Re: Exotic Star

Mirku taky bych řekla že má ten krasavec v předcích někoho z těch dvou .A co se týká  Merpanu,
Já bych se u nově koupených suchých cibulek přikláněla k roztoku. Jednak se s ním cibule nabudí a pak si pořád myslím, že při cizí nové cibuli je prospěšné, když Merpanu prostoupí do co největší hloubky tkání cibule.

54

Re: Exotic Star

Muj Exotic Star je teda porad stale zeleny, s 8 mi krasnymi zelenymi listy.....:-)

55

Re: Exotic Star

Včerejší foto ad

http://sklad.obrazku.cz/t553939_Snmek215.jpg http://sklad.obrazku.cz/t553940_Snmek221.jpg

56

Re: Exotic Star

Evco, je nadhernej!moc se Ti povedl! jinak co to za nim vzadu ukryvas-na te 1.fotce, ze by Toscu? ab

57

Re: Exotic Star

Evi blahopřeji krááása an každému to začíná kvést a mě pořád nic,tedy vystrkuje poupě
Lady Jane dneska jsem koupila hlínu a zítra jí přinesu do bytu ad už se těším ab

58

Re: Exotic Star

Mirku  myslím že roste ab  http://sklad.obrazku.cz/t554093_bonitaceCelesta021.jpg

59

Re: Exotic Star

ano, zvetsuje se...tak to uz je dobre znameni an

60

Re: Exotic Star

Nějak mi ty stránky při načítání obrázku zlobí. Interval se postupně zvyšuje. Snad to bude v pořádku.
Evčo moc pěkný. Mohu se zeptat, jestli je koupený letos a kde nebo ho máš už delší dobu a znovu ti kvete. Já ho mám objednaný z t-trade, tak uvidíme jestli pokvete a bude to on. an