1

Téma: Amaryllis

Ahoj

Úvod.
Jsem soukromý sběratel Amaryllidaceae, Amaryllis zejména hybridů a druhů.
Já sám mám hezkou sbírku.
V současné době hledám pro japonské hybridy jako Yume Mitai
a Oborozuki. Existuje samozřejmě ještě více.
Kdo mi může pomoci, musím věci obchodu.
nechá slyšet od vás.

Díky

Ton Wijnen
Holland

2

Re: Amaryllis

Vítej Ton na fóru.
Nevím, že by někdo zde měl odrůdy Yume Mitai a Oborozuki, ale přesto, časem se třeba někdo ozve a napíše.
Ať se ti mezi námi líbí.

eda

3

Re: Amaryllis

Tak jsem se hned musela podívat, jak ti dva japonci vypadají a musím říct, že hledání nebylo úplně jednoduché - od každého max. dva obrázky, z toho jeden odkaz byl Edo ze tvého webu. musím říct, že oba jsou nádherné. ale píšu sem hlavně proto, že při tom hledání jsem narazila na úžasné stránky, tak dávám odkaz, ať se taky můžete kochat. asi nic víc - o tomhle se nám může jen zdát! já zatím zkoukla jen tu stranu 4 a jsou tam i nádherná Papillia a mandonii tu také někdo má, takže vlastně ne úplně všechno je pro nás nedostupné. každopádně si to užijte!

http://218.58.63.43/Hippeastrum/Hippeas … mp;search=

4

Re: Amaryllis

Komul to je síla ,neskutečný.A to jen první stránka.  ab    ab     ab

5

Re: Amaryllis

To je lepší než televize.Ale ještě lepší by bylo se mezi něma projíta vidět je jak kvetou. Prostě nádhera an
Třeba naše úsilí bude odměněno a z některých vyrostou taky takové krasavice




Karen,už včera jsem ti chtěla psát.Zjistila jsem že Suzan cibulky,letošní (čistá) mají některé listy červené a některé jsou krásně zelené a ještě je tam že jsou jen lehce z nádechem červené.Tak jsu strašně zvědavá až pokvetou jakou budou mít barvu.Věřím tomu že tam budou tři odstíny.

6

Re: Amaryllis

Heli je to tak - mluvíš o semenáčcích - předpokládám. On si toho první všiml Mirek, ale já si všimla už v létě při letnění u jedné amky co rostla u vchodu a časem vystrčila listy mimo překrytí, že ma na lícové straně od cibule nahoru se šíří zabarvení.Jen mi to tenkrát nenapadlo dávat do souvislosti s barvou květu. Myslela jsem si, že to udělalo slunce.Tak jen vím jistě že to nebyla amka kvetoucí bíle, protože ty mám  jen dvě a žádná v tom místě nerostla  - to vím jistě. Nyní také pozoruji v jedné skupině semenáčků jedno jestli čistých nebo křížených ,ty různě zabarvené listy. Tak si myslím ,že má Mirek pravdu a bude to souviset s karvou květu.

7

Re: Amaryllis

melo by to byt zapricineno antokianovym barvivem, ktery ma tuto barvu v listech a logicky i ty kvety diky barvivu by mely odpovidat tmavsi barve..pokud by se zamerne krizilo, aby byly i bile kvetouci tak si myslim, ze by to casem mozne mohlo byt-takove voskovky byly vzdycky tmave kvetouci a se zelenym listem, pak se vyslechtily cervene s tmavym listem a ted jsou i ty bile kvetouci s tmavym listem..

8

Re: Amaryllis

Je to zajímavé, voskovku jsem kdysi měla, rostla mi na květinovém sloupu a natáčela jsem ji kolem okna po gárnyži. Vůbec jsem si nevšimla když poprve ketla .Nádherně voněla  a já pořád nechápala kde se ta vůně bere,až jednoho rána jsem měla šicí stroj který stál pod ní celý zasypaný pylem. Teprve potom jsem si všimla květu. Byl takový bíle narůžovělý a červeno oranžovýma půntíčkama na prašnících.Byly moc krásné. Ale listy nevím myslím že   byly normálně zelené.

9

Re: Amaryllis

Já voskovku mám ale je mladá tak ještě nekvetla.Je to větvička z mamčiny.Té kvete každý rok 20 - 50 květy během celého léta.Listy jsem viděla i puntíkaté jako panašované.Moje je čistě zelená.Myslým že je v albu.

10

Re: Amaryllis

ja ted myslel voskovku jako Begonii semperflorens-voskovka,ledovka-nemyslel sem pokojovou Hoyu, uz musim jit spat, zas zitra rano vstavam brzy do prace :/ ac

11 Naposledy upravil: karelex (03-11-2010 22:55:52)

Re: Amaryllis

No jo tak to vidíš, my holt nejsme takové odbornice jako ty   a známe spíš ty lidovější názvy ab ab ab
Tak dobrou noc!!! Zase zítra pokecáme! ab

12 Naposledy upravil: janka (13-11-2010 20:20:12)

Re: Amaryllis

http://sklad.obrazku.cz/t544822_DSCF3917.JPG dnešní foto ab   ab   ab


V tom předním květináči není Jirka tam sedí Amorice chyba se vloudila   ab    ab    ab

13

Re: Amaryllis

To ti pokvete Amorice ode mě?

14

Re: Amaryllis

skvele! koukam, ze ta Tosca vypada uz nadejneji :-)

15

Re: Amaryllis

Míro zatím vypadá že zaschla a dál se to nešíří a poupě taky začalo růst.Tak doufám že to přežije.Z té jarní byly 3 cibulky a zůstala jen jedna tak tu si nechám.Je mi líto že vám nic nemůžu poslat. ac   ac

16

Re: Amaryllis

Jirko, ano ta je od tebe   ab

17 Naposledy upravil: janka (17-11-2010 11:27:23)

Re: Amaryllis

dneskahttp://sklad.obrazku.cz/t548350_DSCF3969.JPG
chudinka Tosca http://sklad.obrazku.cz/t548358_DSCF3978.JPG

18

Re: Amaryllis

asi bych Jani te Tosce vzal jen pyl a nezatezoval bych ji semeniky... ale tesim se az uvidim tu jeji nadhernou barvu an

19

Re: Amaryllis

does some one have Hippeastrum Toscane?
I am searching specia Cybister ones.
who can help me?

Ton Wijnen
Holland

20

Re: Amaryllis

Hello Ton, I am so sorry but I don't have it. Let me tell you that Cybister is not a species, this is only the name used for group of Hippeastrum. Do you collect them?

21

Re: Amaryllis

Miro,Cybister je původní druh.

22 Naposledy upravil: dj.joop (23-11-2010 21:05:40)

Re: Amaryllis

A od toho odvozený název pro skupinu z něj odvozených.Původní pochází z Bolivie a Argentiny.

23

Re: Amaryllis

a ja prave myslel celou tu skupinu cybister,ne ten konkr.druh :-( tak snad se nam jeste ozve, i kdyz puv.druhy tady nikdo nema-asi jen na par vyjimek,ze?

24

Re: Amaryllis

Toscane je jeden z hybridů po H.Cybister,a on psal že sbírá celou skupinu Cybisteru,asi jsi špatně pochopil kontext.

25

Re: Amaryllis

Miroslav
Nicméně, to je. I to je Chico.