151

Re: Červená spála hvězdníku

tady je neco podobneho co jsi sem vlozil-takze Dithane a Fundazol by meli nejvic zapusobit http://www.kraus-teplice.cz/atlas/karty … zdniku.htm

152

Re: Červená spála hvězdníku

Na stránkách Agro Bio Opava ani na agromanualu jsem Fundazol nenašel. Prodává se ještě?

eda

153

Re: Červená spála hvězdníku

pokud vim, uz by mel byt asi i zakazany..ale vim, ze ho nekdo prodaval na aukro.cz ale jinak by se nemel...

154 Naposledy upravil: Miroslav (21-11-2010 09:33:46)

Re: Červená spála hvězdníku

tak jak jsem se optaval na chemicke preparaty u vyrobcu s pesticidy pry se ma proti sále na hvezdnikach pouzivat Dithane DG http://www.agromanual.cz/cz/atlas/choro … dniku.html minule tam na techto strankach byla jen spála révy.... ovsem bylo mi zdurazneno jeste toto:
Připomínám jen dle tohoto odkazu, že k moření by neměl být problém
použít přípravek Merpan 80 WG: http://www.agrobio.cz/vyrobky/187-merpan-80-wg.html

155

Re: Červená spála hvězdníku

Mirku, dobrý postřeh, nepšimnul jsem si, že na stránkách agromanualu přibylo ošetření proti spále. Je to nové. V Merpanu právě mořím Lemon Lime. Ještě by bylo dobré vykoumat jak dlouho mořit. Na strankách agrobio mají 20 minut. To se mě zdá málo. Myslím si, že delším mořením např. 12 h se nic nezkazí.

eda

156

Re: Červená spála hvězdníku

no to mas pravdu, ze to tam nemeli, na muj dotaz to hnd upravili,chi .-) prijde mi, ze 20min je malo a 12hod zas moc, myslim, ze hodka by mela stacit.-)

157 Naposledy upravil: karelex (21-11-2010 12:53:52)

Re: Červená spála hvězdníku

Já tam namáčela cibule ty koupené vysušené pokaždý přez noc, připadá mi to velmi účinné už proto, že cibule se pořádně roztoku napijí a nejvíc to pronikne do hloubky. Že by to nějak ublížilo jsem nepozorovala.teda přez noc ,ale tak od půlnoci když jdu spát až vstávám kolem 8 hebo tak nějak. Pak jsem je nechávala aspoň do poledne sušit, někdy do večera.

158

Re: Červená spála hvězdníku

a co kdyz se cibule zasadi hned po namoření? nebo myslis, ze je hodne dulezote rostliny nechat vysusit??

159

Re: Červená spála hvězdníku

Myslím že je to důležitý nechat oschnout. Víš přece jak jsou citlivé na hnilobu a když je šoupneme mokré do zeminy, přilepí se hlína na povrch a nebude to dýchat.

160

Re: Červená spála hvězdníku

no budu se tim radsi ridit...

161

Re: Červená spála hvězdníku

ahojte som tu nova prcitala som niekolko tem. Mam jednu cibulku ta ma spalu a tak som ju orezala uvidime a kopec malych od znamej ale tie vyzeraju dobre. No vcera som si jednu kupila v obchode, ma puk a nejake listy, myslite ze ju mam vybrat z kvetinaca a pozriet??? ci nechat v zemi a co s pukom lebo sa von derie aj dalsi?

162 Naposledy upravil: Miroslav (27-11-2010 09:13:34)

Re: Červená spála hvězdníku

ahoj kellee, vitam Te tu, preju Ti at se tu citis jako doma an a at Ti vse roste a kvete podle plánu!
dovolím si citovat Edovu odpoved ze vzkazů--- Dithane se ředí s vodou v koncentraci 0.2 %, tj. na jeden litr vody 2g nebo převedeno na objem 2,8ml přípravku. Většinou stačí namíchat menší množství podle toho, kolik rostlinek chcete ošetřit. Postřik můžete provést několikrát do roka, jako prevence proti červené spále hvězdníků.
a ta koupena-bude asi nejlepsi kdyz ji presadis-sazeji to do nevhodneho substratu,aspon cibulku uvidis a pripadne ocistis od shnilych korenu a suknic a zasadis vys nez byva - oni to sazi dost hluboko aby se jim to nevyvratilo...
snad Ti to takto staci, klidne se jeste zeptej an

163

Re: Červená spála hvězdníku

velmi pekne dakujem za privitanie aj za odpoved tak idem ju teda presadit a uvidim, dufam ze bude v poriadku.

164

Re: Červená spála hvězdníku

akorad jsem nenapsal, ze by cibule mela vycnivat 1/2 at 2/3 nad zem,poprve zalij horem a pak az za docela dlouhou dobu-ale vzdy uz odspodu

165

Re: Červená spála hvězdníku

Kellee vítám na fóru.
Mirku, já nezalévám vždy jen odspodu. Většinou dvakrat tydně spodem a jednou vrchem aby se hlína trochu propláchla a nedocházelo k zasolení. U cibulek bez kořenů se voda při zalévání spodem nemusí dostat až k cibuli, tak raději zalévám vrchem než se květináč prokoření. To se pozná až když rostou listy.

eda

166

Re: Červená spála hvězdníku

Ahoj keele, aj ja ťa vítam a verím že sa ti medzi nami bude páčiť.

167

Re: Červená spála hvězdníku

kellee ahoj vítej mezi šílenci  an

168

Re: Červená spála hvězdníku

Kelle ahoj a vítám tě i já mezi námi.Nezapomeň vložit fotečku abycho i my ostatní se mohli potěšit s tvojí amkou.   Karen

169

Re: Červená spála hvězdníku

ahojte dakujem za prvitanie

ked vykvitne vlozim fotky ag

170

Re: Červená spála hvězdníku

doufam, ze budes spolu s nami take rozsirovat nove odrudy an
Edo, ja zalevam vetsinou nez cibule zakoreni parkrat horem...pak uz zasadne spodem-spala se vyrazne omezuje a zasoleni pak stejne nikdy nenastane,nebot cibule vysazuji ven na zahon ci do beden

171

Re: Červená spála hvězdníku

no ked pridem na to ako sa vlastne hvezzdnik pestuje tak snad hadam aj niektore kvety som este ani nevidela ked som pozerala niektore albumy zasla som ake existuju

172

Re: Červená spála hvězdníku

Jestli si s něčím nevíš rady tak se ptej, určitě ti někdo odpoví.A že jsi ještě neznala některé květy? No to nejsi sama , mám kolem 60 druhů a pořád žasnu nad dalšíma.  ab ab ab

173

Re: Červená spála hvězdníku

Ahojte, tak moja amarylka zakvitla, krasne na cerveno ma 4 kvety a dalsi puk s dere tiez, ale cibulka je makka comam urobit?????


http://kellee.rajce.idnes.cz/amarylis/

174

Re: Červená spála hvězdníku

ahoj, pokud nehnije tak ji nech, kdyz cibule vykvete, obvykle splaskne a zmensi se, na omak je jakby duta,mekka-takze zalezi, zda ti nezahniva..klidne sem hod foto:-)

175

Re: Červená spála hvězdníku

Kellee je moc pěkná.Přeju ti ať máš plné album těhle krásek .   an    ad             ad

176

Re: Červená spála hvězdníku

no nevyzera ze by jej nieco bolo navonok, ako inak zistim ci hnije???

177

Re: Červená spála hvězdníku

bylo by to jiz videt, ale prozatim udlas dobre, kdyz rapidne snizis mnozstvi zalivky

178

Re: Červená spála hvězdníku

Stačilo by trochu odhrnout hlínu a odumřelé slupky oloupat, tak jak půjdou. Pod slupkami může být vidět hniloba nebo červená spála. Pokud cibule nedrží v hlíně, potom by bylo lepší hvězdník vyndat, uhnilé kořeny otrhat a cibuli dobře očistit. V případě červené spály ve větším rozsahu, cibuli namořit ve fungcidu.

eda

179

Re: Červená spála hvězdníku

a jeste dodam-podivat se na web Karen, kde to ma vzorove nafoceno

180

Re: Červená spála hvězdníku

a stranka???