1

Téma: Lignohumát

Používá někdo Lignohumát jako pomocný rostlinný přípravek? Jak je s ním spokojen? Jaké používá dávkování?

Sháním jaké vlastně dávky Lignohumátu se mají používat a jak často. Našel jsem tyto dva návody na dávkování, kterým by se mělo věřit, i když zde není psáno, kolikrát nebo v jakých intervalech se má přípravek používat aby bylo dosaženo nejlepšího výsledku.



AGROMANUAL.CZ:
Okrasné rostliny:  Stimulace růstu, zvýšení kvality a výnosu produkce  během vegetace   
zálivka, aplikace na list,
0,02-0,05 % 0,5–1,25 l na  250–300 l vody   


RAŠELINA SOBĚSLAV: (výrobní podnik) 
zálivka, aplikace na list,
5 – 12,5 ml na 2,5 – 3 litry vody 1 x za 10 dní
LIGNOHUMÁT je také možné použít v kombinaci s minerálními hnojivy podle druhu a požadavků pěstovaných
rostlin.
Objem víčka je 35 ml.
Jednoduší návod jak použít Lignohumát a nepředávkovat roztok určený k zálivce nebo postřiku na
rostliny! Barva světlého čaje, asi jako když do šálku horké vody ráno krátce ponoříte nálevkový sáček.
Pokud bude o něco tmavší, nic se nestane, ale efekt lepší nebude. 


Oba návody na koncetraci vychází v poměru 1:240 až 1:500 to odpovídá 2-4ml do 1 litru vody. Snad je to správně. Když tak mě opravte.  :o

eda

2

Re: Lignohumát

Ahoj,tady jsem se pokusila vyfotit návod z lahvičky ab
Použila jsem ho 2x na orchidee a výsledek zatím nedokážu říct.Některým narostly silné kořeny,některým rostou tmavší listy,ale jsou i takové,které se mi od podzima nehly(phaly).Ředila jsem na barvu čaje...
http://sklad.obrazku.cz/t310284_P1100687.JPG

3

Re: Lignohumát

já už to edo taky probíral na zahradě sháněl jsem info a nikdo mi neporadil páč to nikdo nepoužívá ale v receptáři říkal že před zálivkou tak nevím .....ale jinak vím to cos nám tu napsal ....

4 Naposledy upravil: Macek (15-02-2010 21:10:32)

Re: Lignohumát

No já fakt nevidím žádné extra přírustky :mad: asi to bylo málo.Jenže orchidky v zimě nechtějí hnojit
Asi udělám pokus na amarylkách

5

Re: Lignohumát

no právě na ně bych to chtěl a do sadu ale ..

6

Re: Lignohumát

někde psaly že v tom-moří-brambory ???? ac

7

Re: Lignohumát

Taky,taky...zeleninu,slunečnici,cibuli,česnek,jahody,ovocné stromy,vinnou révu a okrasné,co jsem fotila
no a píšou na moření,aplikace na list,během fáze tvorby poupat,po aplikaci herbicidů,při každém chem.ošetření.....
Půl litru stálo 140,-

8

Re: Lignohumát

Myslím si,že určitý účinek má,ale když někdo říká že je něco na vše tak si dávám velký pozor.Lignohumát umožňuje lepší příjem živin, ale ty je také třeba dodat zvlášť.Pokud se použivají hnojiva,která obsahují lehce přístupné živiny(typu kristalon,polyfeed apod.)tak výsledek nebude tak znatelný.Pokud se používají levnější hnojiva výsledek by měl být znatelnější.
Jsou na trhu podobné věci,třeba vermikompost,kapalné hnojivo AB extra 3v1.Vše učinkuje a je třeba porovnat výsledek s cenou a vyloženou prací.

9

Re: Lignohumát

ses to ale dokonala pestitelka!
chci se zeptat, zda Ty nebo ostatni maji vyzkouseny pripravek LIGNOHUMÁT na amarylkach?....vsude ho tak doporucuji, takze by me zajimalo, zda to nekdo pouziva....???

10

Re: Lignohumát

Mirku já nemám žádné zkušenosti s Lignohumátem, kromě té že jej nemají ab  ab  dneska jsem se na něj ptala - prej ráno doprodaly.  an
Tak jsem si koupila osvědčený Cererit.  :cool:  Dávám jej podle rady jedné staré pani v ulici do podmisky a vodu při zálivce naleju na něj. K malému květináčku moka lžičku ,k normálnímu kávovou . Ono to tam zůstává nerozpuštěný asi tak 3 týdny až  měsíc podle toho jak často se zalévá. Byla jsem s takovým to dávkováním spokojená.

11

Re: Lignohumát

ano, verim tomu, ze je dobry a funguje...on se tedy taky prodava uz v tekute forme, takze to davkovani je snadnejsi

12

Re: Lignohumát

Lignohumát mám teprve letošní rok a dávám množství 1ml/litr jednou týdně. Doufám, že bude dobrý, když mu dávají takovou reklamu.

eda

13

Re: Lignohumát

tak pak nam napis zda to prinasi taky nejaky uzitek, je pravda, ze ta reklama je az invazni tak uvidime..

14

Re: Lignohumát

Ivan napsal:

Myslím si,že určitý účinek má,ale když někdo říká že je něco na vše tak si dávám velký pozor.Lignohumát umožňuje lepší příjem živin, ale ty je také třeba dodat zvlášť.Pokud se použivají hnojiva,která obsahují lehce přístupné živiny(typu kristalon,polyfeed apod.)tak výsledek nebude tak znatelný.Pokud se používají levnější hnojiva výsledek by měl být znatelnější.
Jsou na trhu podobné věci,třeba vermikompost,kapalné hnojivo AB extra 3v1.Vše učinkuje a je třeba porovnat výsledek s cenou a vyloženou prací.

Já jsem vloni používala AB extra 3v1 a nepozorovala jsem žádný extra učinek nato jak to vychvalovaly, :rolleyes:  :cool:

15

Re: Lignohumát

No já už jim ho dala dvakrát,po deseti dnech roztok barvy světlého čaje  ae ...Výsledky asi budou až za dýl...jenže kdo to má poznat.K tomu je potřeba přidávat i hnojivo.... :cool:

16 Naposledy upravil: JitkaU2 (09-03-2010 17:30:57)

Re: Lignohumát

Já myslím, že to tvorbu kořenů podporuje. Ta jedna ubohá cibulka, co neměla ani jediný kořen už se mátoží. Už se s ní v květináči nedá kývat, tak to vypadá, že kořeny pouští. Ale zatím nemám sílu ji zkontrolovat vyklepáním. Listy uzatím nic moc nerostou, ale už se taky jeden ukazuje. Před zasazením jsem ji celou ponořila do lignohumátu a už několikrát s ním zalila, tedy spíš celou polila, je úplně zelená a vypadá dobře. Myslím, že to je ku prospěchu věci.Teď jsem jednu cibuli musela rozkrájet na dílky a taky už jsem to tím prolila. Doufám, že se rozmnoží....

17

Re: Lignohumát

S lignohumátem jsem asi skončil. Po dvou letech pokusů jsem nepozoroval žádné výsledky. Nevím jak ostatní jsou s Lignohumátem spokojení, mě se nějak neosvědčil, čekal jsem lepší výsledky.

eda

18

Re: Lignohumát

rikam Edo porad, ze Lign. se dostalo hodne podpory, sama reklama... takovy Hycol Z je mnohem lepsi na vse a navic je o60% levnejsi...

19

Re: Lignohumát

Včera mi manžel přinesl Lignohumát, v prodejně mu jej dali místo  Merpanu  který již neprodávají.  Tak jsem to tady celé prošla  no a moc to tady na pochvalu nevypadá.  Používá jej ještě někdo  nebo jej mám vrátit?  Mám jej v tekuté formě a na lahvi je napsáno  že to je  :POMOCNÝ ROSTLINNÝ PŘÍPRAVEK  - PODPORUJE  ROZVOJ KOŘENOVÉHO SYSTÉMU. Vzhledem k tomu že mám několik cibulí které jsem nově kupovala  a po odkvětu jsem nyní zjistila že vůbec nepustily kořeny ....jako hnojio používán stále jen Cererit.  V těch dalších se nevyznám ale ještě tu je KRYSTALON  a další  tekuté hnojivo s nápisem UNIVERZÁLNÍ HNOJIVO NA KVĚTINY.

20

Re: Lignohumát

Tedy úplně jsem nepochopila, proč manželovi prodali místo fungicidu cosi na podporu kořenového systému. ai Teda jako jo, tržba je tržba, ale i tak je to dost uhozený. Já s Lignohumátem zkušenost nemám. Ale Kristalon si nemůžu vynachválit, jiné hnojivo už nepoužívám. Na jaře používám Start a přes léto Plod a květ, cibulky si nestěžujou. Jen tedy hnojiva dávám trochu víc, než je psáno na obalu. bv

21

Re: Lignohumát

Dík za radu s hnojivem a to že mu dala prodavačka co našla  ?  myslím že to nebyl záměr prodat za každou cenu.Ona vycházela z toho že je v návodu psáno že se používá i na moření cibulek. Mohla jsem to vrátit, ale vyzkouším to . Evča mi na F. psala že mi to správné koupí u nich a hodí k nám jak bude mít cestu do Ivančic.
Já se setkala s tím jak prodavačka nevěděla co nabídnout za prostředek který Evropská Unie zakázala . Měla tenkrát knížečku kdy byly zrušené prostředky sepsané a k tomu co je místo nich. To co já chtěla  nemělo náhradní prostředek. Tenkrát jsem hledala ochranu proti mouše narcisové.Nakonec jsem ale měla tenkrát štěstí. Prodala mi nakonec prostředek proti červivosti třešní  ale na konci návodu  byla malinká větička  že prostředek působí na většinu hmyzu jako repelent.  Od té doby to používám místo zakrytí amarylek netkanou textilkou  Prostředek se jmenuje DECIS MEGA  a mám jej naředěný v rozprašovači celé léto  a prostě občas jak jdu kolem stříknu do amarylek  . Od té doby jsem nezaznamenala napadení mouchou  a již jsou to 3-4 roky.

22

Re: Lignohumát

Lignohumát není špatný. Podporuje růst. Občas s ním zalévám cibule, nebo i zeleninu a loni jsem ho dávala i petúniím....

23

Re: Lignohumát

Já jej zkoušela zatím jen u těch nových cibulí co nepouštěly kořeny. Nepomohlo to  a v návodu je i  psáno že podporuje klíčení . Tak jsem jej přidala do vody do které dávám plavat semínka amek.  Prováděla jsem i pokus  do jednoho kelímklu  jen vodu  do druhého roztok. ZAse žádný kladný vísledek  je teda fakt  že to nebyla stejná semínka  a pokus mohl bejt ovlivněný  i tím. Ale  oba vzorky klíčily tak nějak stejně.  No budu jej používat do spotřebování i dál ale další již nepořídím.

24

Re: Lignohumát

Hm, tak nevím. Ono je fakt, že to člověk zaleje a vlastně se nedozvíme, jestli jsou výsledky zásluhou lignohumátu, nebo nějakého jiného hnojiva, které přes léto použijeme......