61

Re: Třásněnka

Ivane, díky, vyzkouším

62

Re: Třásněnka

Hlava třásněnky pod mikroskopem. Fotografie není příliš kvalitní ale jinak stejně je to šeredná potvora.
http://sklad.obrazku.cz/obr584514_trasnenka.jpg

eda

63

Re: Třásněnka

no krasavec to zrovna není. ab ab ab

64

Re: Třásněnka

mohla by i strasit maly deti ab

65

Re: Třásněnka

BRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!

66

Re: Třásněnka

Znovu jsem dvakrát zkoušel Biool na třásněnky a výsledek 0. Použití Bioolu je ztráta času. Ani při dvojnásobném množství třásněnky nezlikviduje. Na to nemám trpělivost abych týden co týden nepřetržitě stříkal hvězdníky. Odnesl jsem je do sklepa a na třásněnky použil Reldan a zítra opět půjdou domu. Věřím, že nejméně na měsíc bude pokoj.

eda

67 Naposledy upravil: Miroslav (16-01-2011 21:53:32)

Re: Třásněnka

no pokud bys mel Edo tu moznost jako ja tak na trasnenky zabira dymovnice Ultimate-to bys ale musel mit uzaviratelny prostor, uz takhle jak to delam s mecikama v baraku je dost na hraně ab

68 Naposledy upravil: karelex (16-01-2011 22:18:46)

Re: Třásněnka

Dneska jsem poslouchala Přemka Podlahu v Receptáři, a tam radili na hubení všeho možnýho sirnej knot. Ale to bude stejnej problem jako to tvoje. Tam to doporučovali na čistění skleníků od všeliké havěti. Trej to je na 100%

69

Re: Třásněnka

ja to taky videl, pouzivaji to vinari na odsíření... to co ukazovali je myslim vic na houb.choroby nez na skudce, tohle co pouzivam je i na svaby, mysi a hmyz..takze na samou lepsi havet

70

Re: Třásněnka

no jasně vinaři s tím desinfikují sudy, ,ale tam vysloveně říkali, že to zahubí všechny breberky a hmyz co je na kobstrukci a vybavení skleníku, . My ty knoty máme taky doma ,ale teď už nevím co s něma Pepča dělal ,ale vím že je používal taky.

71

Re: Třásněnka

Takže doma to mám zapálit a vyčudit a jít bydlet do sklepa.  ab

eda

72

Re: Třásněnka

no ja mam z boku domu malou mistnost-je jen po ramena, takze se tam spis belham,ale na tyhle veci slouzi perfektne, nastesti do domu to nejde, spis tema dverma ven to trochu čoudí an

73

Re: Třásněnka

jj teď jsi mně připoměl, když jsem chovala peršany  a nějaká kočka co přišla na krytí mně přinesla blešky , po dlouhém trápení a nekonečném stříkání jsme vymysleli metodu. Původně něco podobného vozili chovatelé koček ze zahraničí  a říkali tomu  VAPONA, Po jejich vzoru jsme vyzkoušeli přípravek na moly  .Bylo to podobné těm lepovým destičkám. Taky taková "destičky " snad to je papundekl nebo co a  nauštěná  látkou která se odpařuje. Kočku jsem zavřela tak na 1/2 hod na WC a vaponu tam zavěsila. Nijak to nebylo cítit  a všechny blechy na kočce pošly. Kočka neměla žádné potíže, nic jí nebylo. Bylo to bezva. Teď už by se asi dalo koupit něco jiného, ale to bylo ještě ta totáče  a pro chovate se tu nic nesehnalo.

74

Re: Třásněnka

Měl jsem je na hvězdníkách v jednom okně, 4ks takže zlikvidování třásněnek v pohodě zvládnu, není to poprvé. Chtěl jsem jen říci, že ekologický Biool je na třásněnky slabý. Je možné, že při každotýdenním postřiku na hvězdníky a ještě ve větších dávkách , může přípravek zanechat nějaké poškození na listech. Můžou po silnější vrsvě Bioolu vůbec dýchat? Listy se časem lesknou jak nalakovaný.

eda

75 Naposledy upravil: karelex (17-01-2011 20:15:10)

Re: Třásněnka

Třásněnky jsem teda zatím nenašla, loni na jaře mi nalítly mšice  a po postřiku mi postupně zahynuly všechny fialky - a že jsem měla krásnou sbírku  http://karelex1.rajce.idnes.cz/C38_kvet … -_kolekce/
a ještě tořivky - těch jsem tolik neměla ,ale zase mezi nimi bylo pár semenáčků  http://karelex1.rajce.idnes.cz/C35_tori … nove_foto/
zašly postupně všechny.Asi před týdnem jsem našla na listech amarylek několik puklic - aspoň myslím,že se to tak jmenuje. Na ně nic nezabere,musí se zeškrábnout. Tak nevím, ale další nevidím.

76

Re: Třásněnka

Karen, měa jsem puklice na jedné orchideji. ze svazu pěstitelů mně poradili ruční odstranění a event. přetření lihem. ručně jsem tedy začala, ale nemělo to konce... měla jsem je i na květech, dokonce i uvnitř květu, to se prostě nedalo. tak jsem nakonec sáhla k chemii (možná dohledám, co to bylo) a naprosto spolehlivě jsem se jich jedním postřikem zbavila. ovšem zbavila jsem se tím i květů, které do 14 dnů všechny opadaly ac . nicméně puklice se dál nerozšířila a orchidej byla zachráněna

77 Naposledy upravil: karelex (17-01-2011 22:46:38)

Re: Třásněnka

jj o tom lihu jsem taky slyšela . Myslím, že jsem se tenkrát ,když se to u mne ukázalo poprve,radila v obchodě.Taky jsem to odškrabovala, ale mně se to podařilo  zlikvidovat i takto. To bylo ještě v Brně tak to už je víc jak 10 roků.to to utíká ab a bylo to na  difenbachii.

78

Re: Třásněnka

Oživuji starší téma.
Všechny amky mám na balkoně a včera jsem zjistila,že nějak chřadnou vzala jsem si na to brýle a koukám mám je napadené
třásněnkama, koupila jsem Reldan a hned dneska ráno udělala postřik snad to bude zase dobré a potvory se odstěhují k sousedům   ab

79

Re: Třásněnka

Reldan určitě pomůže. Za měsíc to chce provést kontrolu.

eda

80

Re: Třásněnka

ja jsem i spokojen s Vertimec - em

81

Re: Třásněnka

Tak už se mohu o já zařadit mezi majitele tohodle potvorstva. Jen je mám na zahradě na mečících. Dlouho jsem považovala poškození květu za následek dešťů,až dneska mě Mireček vyvedl z omylu.
http://img.janforman.com/th/Pousovakaib7.jpg

82

Re: Třásněnka

jj, je to trasnenka mecikova-mimochodem hoduje zasadne jen na mecikach - to jen kdybys mela strach, ze pujde na neco jineho, nic jineho ji nechutna nez prave gladioly

83

Re: Třásněnka

No tak to jsi mě uklidnil právě že jsem měla strach o amky až je vezmu dom. A co ty mečíci, bude to na nich i příští rok!? Stejně jsou to mrchy jak je hned našly.Roky jsem je neměla  a ani v sousedství nikdo mečíky nepěstuje. A to tuhle zahradu znám od roku 1972 !! 
Tak teď už je budu snad i preventivně stříkat.

84

Re: Třásněnka

ja letos strikal jen jednou, coz je uspech, nekdy to bylo i 3-4x! jinak proti houb.chorobam pouze morim pri vysadbe, za vegetace zadny postrik, trasnenka si meciky najde vzdy, pochybuju, ze nikdo v okoli do 10km nema zadny mecik

85

Re: Třásněnka

Jestli do 10 km na obě strany to nevím,ale nahoru jsou louky a les a do boku na jednu stranu  určitě ne po ale 5 domech je hřbitov  a na druhé sousední  3 zahrady určitě taky nemají gladioly tam vidím.Pak už je silnice .Leda že bys počítal jako zdroj nákazy kytice mečíků co nosí na hřbitov  to by taky bylo možný že?

86

Re: Třásněnka

no mozna se to zda bvyt divny, ale rozhodn to mozny je, nejakou dobu jiste na kvetech preziji a pak neni problem prelenout a zabydlet se..

87

Re: Třásněnka

Co je fakt,že na těch prvních nic nebylo.A ty potvory napadají jen květy?  Na listech nic nebylo.

88

Re: Třásněnka

nejvic kalamit je v dobe kdy je sucho a teplo, to maji rady
na listech take obcas jsou, ale spis kdyz jsou premnozeny, na zimu se stehuji pod slupky hliz, takze kdyz se hlizy sklidi, tak putuji s nimi do skladu kde muzou delat neplechu

89

Re: Třásněnka

Takže až je vyhrabu ze země co s tím, nebo když je teď postříkám a už tam nebudou ,nedostanou se ani na cibulky,že?!   
No vidíš,ale u mne se objevily po těch posledních deštích proto jsem to ze začátku  považovala za zmoklé.

90

Re: Třásněnka

po sklizni se obcas mori a nechaji se oschnout, ja toto nedelam, ale v zime pouziju dymovnici - tu vsak ne kazdy muze zapalit-kvuli vhodnosti prostor..