91

Re: Amaryllis Beladonna

My amarylis belladonna odpočinku celou zimu bez zavlažování, nyní začínají růst listy. Představený do zahrady na slunci.

92

Re: Amaryllis Beladonna

Beladonny jsem umístila na slunce , každá cibule má hojně listů a nezdá se , že by se chystala kvést. Co vaše bëladonny  ?

                                                Myška

93

Re: Amaryllis Beladonna

U mě listy téměř zaschly a nové zatím nerostou.

eda

94

Re: Amaryllis Beladonna

U mé jsou listy zaschlé a cibule má období klidu, mám ji venku na sluníčku, akorát někdy závodím s počasím,aby mi nezmokla,nezalévám. Přes zimu se cibule určitě rozdělila,protože tam bylo více trsů listů,asi je přesadím jen do většího květináče,nynější plastový je trochu zdeformovaný.
M.

95

Re: Amaryllis Beladonna

Děkuji za zprávy o beladonnkách.
                                                           Myška

96

Re: Amaryllis Beladonna

Мagdo, Podle mých zkušeností belladonna nelíbí presazovani !

97

Re: Amaryllis Beladonna

Oliq vyřešil mé dilema, přesazovat nebudu, uvidím, co se jí bude zamlouvat

98

Re: Amaryllis Beladonna

U nas pece,  dolne listy beladony zacinaji zltnout.

99

Re: Amaryllis Beladonna

Beladonna má stále dosti listů  , mám ji v květníku a zalévám ji občas. Leto se květů asi nedočkám .

                                                         Myška

100 Naposledy upravil: Pitrsan (20-09-2011 18:09:49)

Re: Amaryllis Beladonna

Hezký den všem, ag  ab

jsem tu naprostý nováček a vlastně batole v pěstování Amarylis. ad V neděli 18.9.2011 dala naše dcera manželce tři cibule BELADONA ACUCENA - DA - SERRA,,které koupila na Madeiře,kde byla s manželem minulý týden. :rolleyes: Po delším hledání na netu jsem zjistil, že je to Amarylis Beladona. :cool: Problém je ten, že již jedna cibulka má velký výhon a já nevím jak dál s v tomto období nasložit s touto ale i ostatními cibulkami.http://pitrsanx.rajce.idnes.cz/Amarylis … 100055.jpg http://pitrsanx.rajce.idnes.cz/Amarylis … 100057.jpg]Pro názornost vkládám dnešní dvě fotografie.
Moc prosím o rady kolem těchto cibulí Beladona. ad
Děkuje Petr z Č. Budějovic an

101

Re: Amaryllis Beladonna

Petře já ti neporadím protože s beladonou bojuji už 2rok a pořád se mi nedaří

102

Re: Amaryllis Beladonna

Mě se také nedaří. Asi jediný komu kvetla je Tommy. Měla by kvést na podzim a jak to vypadá, letos opět nic.

eda

103

Re: Amaryllis Beladonna

Petře, cibule zasaď, v dřívějších příspěvcích je to celkem dobře napsáno.

Jo, ta moje sice raší, ale rozhodně nepokvete.
M.

104

Re: Amaryllis Beladonna

své beladonky jsem převezla již do práce na okno, cibule se rozdělily na menší , listy mají pěkné , ale květ nikde.
                                                  Myška

105

Re: Amaryllis Beladonna

Jednou jsem ji nechala na záhonu a vykvetla v listopadu, to byla mírná zima. Zásluhy na tom ale nemám žádné.

106

Re: Amaryllis Beladonna

Ale je to zajímavé, pak přezimovala na zahradě? A když objevily na jaře listy?
Nebo zimovala s listy?

107

Re: Amaryllis Beladonna

Ne, na zimu jsem ji vykopala a nechala ve sklepě. Přezimovala s listy.

108

Re: Amaryllis Beladonna

U mé beladonky jsem se nedočkala žádných květů, Včera jsem jí přesadila do většího květníku a nechala zatím ve skleníku.bylo tam spousta malých cibulek a tak je vezmu v pondělí do práce a rozdám. Uvidím , jak s tím. Celou zimu /loňskou/ měla zelené listy , neměla období klidu. Tak uvidím letos. Chvilku budu zalévat aby se chytla .
                                          Myška

109

Re: Amaryllis Beladonna

Myško, období klidu má v létě, tak je to správně, opačně než hvězdník. Mě také nekvetou, asi jsou cibulky ještě malé a navíc si myslím, že mají zimě, málo světla, asi by potřebovaly trošku přidat, jako je na jihu evropy. Tommymu vykvetl, takže to bude chtít trpělivost a třeba se také jednou dočkáme.

eda

110

Re: Amaryllis Beladonna

Edo, s tím světlem máš asi pravdu, rozhodla jsem se, že letos dám květináč do ložnice. Prakticky tam netopíme, tak by jí to mohlo vyhovovat a okna jsou na jih, takže by si mohla užít maximum zimního světla. Vždycky jsem ji měla na chodbě na západním okně, ale to je trochu přistíněno sousedním barákem.
Letos samozřejmě nekvetla.
M.

111 Naposledy upravil: Pavel (07-11-2012 13:05:30)

Re: Amaryllis Beladonna

Tak som sa pridal "do klubu belladonnistov"  ab  Kúpil som si nejaké cibule a som zvedavý ako sa mi s nimi bude dariť. Bude to určite ťažšie ako s amkami, ale s tým počítam.

Nevýhoda je v našich zemepisných šírkach že nemôžu byť zasadené celoročne na záhone vonku. V tom si myslím že je problém s ich kvitnutím. Neznášajú presadzovanie a rušenie - to je jedným z dôvodov prečo nekvitnú. (po takomto rušení s presádzania odmietajú kvitnúť aj pár rokov) Tiež by mali lepšie kvitnúť keď je pri sebe vačší zhluk cibuliek ako keď je iba jedna. Veľmi teplé letá sú vhodné, ale bez akéhokokoľvek zaliatia - to je veľmi podstatné. Zaliatie až na jeseň, keď je chladnejšie - tým by sa malo vyprovokovať ich kvitnutie a následný rast listov. Je to tiež druh, ktorý kvitne až pri pomerne veľkej cibuľke (17-18cm v obvode asi bude potrebné). Takže u nás pestovanie vo veľkom kvetináči bude asi lepšie ako na záhone, neviem. (v kvetináči to nieje celkom ono) Nemáme ideálne podmienky ako  v južných krajinách ako napr. v Grécku, kde sú celoročne zasadené von.
  V každom prípade sa teším na pestovanie tejto rastliny.  an

112 Naposledy upravil: Pavel (21-04-2013 09:57:45)

Re: Amaryllis Beladonna

Beladonny kúpené v 11/2012 krásne od začiatku rastú. Cibule (3ks) sú zasadené vo veľkom 30 cm kvetináči. Dve sú ružové, jedna je biela forma. Cez zimu boli na chladnejšom mieste, čo im zrejme vyhovuje. Cibulky sa už aj delia. Na leto po zhodení listov pôjdu aj s kvetináčom do foliáka.

http://img.janforman.com/th/A.beledonna1mr5i.jpg   http://img.janforman.com/th/A.beledonna2wk60.jpg

113

Re: Amaryllis Beladonna

Tak už skoro všetky listy zožltli a zoschli na mojich cibuľkách. Cez víkend prenesiem kvetináč (30cm) na výslnné a teplé miesto vo foliáku aby cibuľky počas leta dobre vyzreli. Zatiaľ ide všetko podľa plánu, takže som zvedavý na jeseň. Kvet by ma veľmi potešil.  ab

114

Re: Amaryllis Beladonna

Já mám cibulky každou zvlášť, ale sesadím je dohromady do většího květináče. Pře léto by to mělo být možné a pokud možno bez porušení kořenového balu. Počítám, že mě ještě stále nepokvetou, cibule nejsou dostatečně velké.  Je to běh na dlouhé roky, kdoví jestli se někdy květu dočkám.

eda

115

Re: Amaryllis Beladonna

Edo, určite sa dočkáš. Ja som si kúpil 3 dospelé veľké cibule - 1 je z toho biela. Pri pestovaní sa však už aj jedna rozdelila na dve menšie, tak tiež neviem ako to dopadne.

116 Naposledy upravil: vosička (24-04-2018 09:48:02)

Re: Amaryllis Beladonna

Loni k podzimu jsem si koupila Amaryllis Beladonnu. Když přišla, zasadila jsem ji (stejně jako hippeastrum) do země a nechala ji být...
Překvapilo mě, jak za poslední dny listy vytáhly! (Dala jsem ji k oknu víc na světlo.) Zatím jsem i se zálivkou dost opatrná.
http://img.janforman.com/th/IMG342515y9.JPG http://img.janforman.com/th/IMG3426l4oh.JPG

117 Naposledy upravil: vosička (26-04-2018 17:07:38)

Re: Amaryllis Beladonna

Přátelé, pročetla jsem celé vlákno! Měla bych na vás dotaz, zda se někomu podařilo Am. beladonnu přivést do květu a zda má nějaké další poznatky s pěstováním?
Ději, Jana bv