31

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Takže mám nové zprávy, ozvala se mi paní od Bráta s tím, že se mi omlouvá za chybné ceny a rozdíl mi vrátí zpět na můj účet an

32

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Moje zkušenost s p.Brátem je taková-loni jsem si objednal několik cibulí,když přišly,neměli inzerovanou velikost a tak jsem si postěžoval. Paní Vyhlídková mi s omluvou nabídla 20% slevu odsouhlasenou p.Brátem z objednávky do 31.3.10. Objednal jsem si tedy asi 3 nové,a včera mi paní Vyhlídková volala, že všechny cibule z Holandska mají spálu, ale holanďané prý to nepovažují za něco závažného, takže to nelze reklamovat. Přesto jsem na koupi přistoupil a doufám, jako většina z nás," že se té spály zbavím".Jak se zdá, nemáme šanci se nikde dovolat a záleží na nás, jestli to riskneme. To, že jsem se to dozvěděl předem, je naprostá vyjímka, za kterou paní Vyhlídkové děkuji, při zásilkovém prodeji se to dozvíme až po otevření zásilky doma. Bylo by dobré, kdyby se nějaká firma bádající a vyrábějící chemické postřiky zaměřila na tento problém. Tak co nejméně nemocí všem přeje   Karel

33

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak vám musím říct, že když čtu vaše "řádky", tak mě chytá amok....to je to co mě neskutečně ..píp..a už jsem o tom psala tady asi před "sto lety"...:-))), tak páni Holaňďané nás tu pěkně šmahem zaneřádí...nic se neděje, reklamace nelze..přitom spála..to je boj s větrnými mlýny, většinou KO..no a zase jsme u nich, že?Jen by mě zajímalo, co by se dělo..kdyby to bylo obráceně????Od nás k nim...to by byl řev.Nezlobte se, mám fakt dnes "prima"den, prostě střílím...
Dnes jsem se stavila v Globu...cibule v květináči...jediná nebyla bez spály..o tom co dostanou ty cibule "co proto" přímo na prodejně ani nemluvě...
Tady se fakt hřeší na to, že jsme národ"kytičkářů-řek"....a na to, jak se snažíme přemoct "nemožné".....
Ale jak z toho...kdo je tady kompetentní?Asi ten, kdo sedí někde ve velkoskladu..asi to nebude jeden z nás...zásilka by musela jít šmahem zpátky!!!
A už dlouho mám pocit, myslím, že i Eda se zmínil...že už i kytičky se u nás berou jako spotřební zboží...vykvetou, splní účel, vyhoďte a kupte další.....
....a jen a mimo "mísu"...koupila jsem si tchýnin jazyk, ten kulovitý...nebudu momentálně hledat správný název...a...5 výhonů,jeden najednou zašel...tak jsem sondovala proč...pouze 2 mají jakžtak kořínky, zbylé pouze zastrčené klacky!!!
.....takže toto je klasická holandská velkovýroba...brrr
A znovu se omlouvám, nemám svůj den...takže jsem to spojila i s kytičkama....který mi fakt přináší radost.

34 Naposledy upravil: JitkaU2 (16-02-2010 14:51:38)

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

No jo, slavná evropská unie. S kytkama stejně jako s potravinama - posílají  nám sem to , co jinde neudají, ...ale pro nás je to přece dobré... :lol:

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/p … 24549.html

35

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

No to jsou teda ale pěkné vyhlídky :lol: Na tu zásilku amarylek jsem fakt zvědavá an Dneska jsem zase "operovala" dvě amarylky :lol: Taky mě to už pěkně štve Jenny, nejsi v tom sama ab Asi budeme jednou nakupovat cibulky jen mezi sebou, bez spály a hniloby... Holanďanům klesnou tržby a třeba půjdou do sebe an ab

36

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Teda lidičky....mě včera taky někdo volal,jenže v práci mám mobil ztlumenej.Tak jestli mi taky nevolali :o :o
No to jso vyhlídky...tak teď co,risknout to...nebo nebrat.....za ty prachy....??????????

37

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Maci, tak na to číslo zavolej a uvidíš an Já to risknu a uvidíme, jestli se pak budu tlouct do hlavy :o Kdo se bojí, nesmí do lesa ab

38 Naposledy upravil: Macek (16-02-2010 17:37:30)

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Když já teď můžu volat jen z okna :lol: :lol: :lol: Není výplata za prosinec-není kredit ac
Je to č.603195476 tak kdyby bylo stejné,jako volali vám,tak vím co chtěli ac

39

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Radku nevím jestli tě potěším ,dnes jsem byla u nás v nemocnici(Vyškov) .Před špitálem prodávají kvitka, tak jsem tam jako vždy vlezla měli tam amarylky a paní mi tvrdila že pochází z květinářství a teď nevím jestli říkala Slavkov nebo Bučovice.Mají si je sami pěstovat. Měla jen červené,neodolala jsem a jednu koupila až vykvete pošlu foto.Stála 65kč,jsou to mladé cibulky a mají to zasázené v klasické zemině,žádný substrát,tak su zvědavá.Na první pohled vypadá cibulka zdravě,dokonce mě přesvědčovala že nemá žádnou spálu,nechci to zakřiknout,uvidím co se z toho vyklube.
Ještě zjistím odkud tedy vlastně jsou,třeba mi dá na to zahradnictví kontakt.

40

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Maci, ten telefon je stejný na který jsem volala já an takže ti volali z Bráta an

41

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

JitkaU2 napsal:

No jo, slavná evropská unie. S kytkama stejně jako s potravinama - posílají  nám sem to , co jinde neudají, ...ale pro nás je to přece dobré... :lol:

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/p … 24549.html

Chtěla bych podekovat Jitce za zajimavy odkaz...Bohuzel je to tak....a bude hur...!!!Nikde jinde neni na pocet obyvatel tolik supermarketu jako tu a hadejte co? Vsichni chteji vydelat! Jak jinak...Proto to okradani dodavatelu regalnym, zalistovanim, slevami atd., okradani ceskych zakazniku-sizenymi vyrobky-za to ale musime podekovat hlavne sami sobe. Protoze sahneme vzdy po tom nejlevnejsim-ne vsichni, ale znam takovych hodne.....A proto si to obchodni retezce muzou dovolit. Vi, ze se proda hlavne to nejlevnejsi a proto dokazou vyrobit 1kg jemnych parku bez jedineho deka masa atd.....vse jen mouka, soja a z "masa" jen pomlete kuze, peri a zbytky od kosti, kterym se rika separat. Skoda, ze to nekteri nevideli fyzicky, presla by je hodne rychle chut.....
Bohuzel je to zacarovany kruh....nasi dodavatele jsou okradani (legalne, protoze skoro kazdy tu smlouvu se supermarketem podepise, kam jinam by dodaval, mame tu uz jen supermarkety), Cesi kupuji levne vyrobky, takze firmy, ktere vyrabeji ty kvalitnejsi a drazsi to maji tezke a casto skonci nebo bojuji ze vsech sil a dodavaji treba sve kvalitni vyrobky do Rakouska nebo Nemecka....A k nam se vozi smejdy z Polska, Ukrajiny atd. Takze cesi prichazeji o praci, kupuju to levnejsi, nejlevnejsi, cimz ale markety zase odrovnavaji nase ceske firmy a tak to jde porad dokola......Popelnice Evropy sedi.....!!!

42

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Macek napsal:

Když já teď můžu volat jen z okna :lol: :lol: :lol: Není výplata za prosinec-není kredit ac
Je to č.603195476 tak kdyby bylo stejné,jako volali vám,tak vím co chtěli ac


  Z tohoto čísla mi volala paní Vyhlídková od Bráta.  Karel

43

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak dnes mi volal dopravce,že mi vezou zásilku cibulí a kde prý mě najdou...já v práci a bez peněz.Takže dorazí zítra,už se klepu strachy,co přijde :lol: :mad:

44

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Ahoooooooj lidi!
Tak už mám doma zásilku od firmy Brát. Cibule jsou veliké a pěkné dokonce velikostně předčily mé očekávání. Mám však trochu obavy, že cestou omrzly. Objednala jsem si totiž i Papillio a ten už měl lístečky a jsou takové průsvitné :lol:

Jinak poštové a balné na dobírku vyšlo na 174 Kč :o  - to jen tak pro info....

45

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak to mi trošku spadl kámen ze srdce an Ty lístky se nejspíš brzy spraví, zase až tak velké mrazy teď nejsou an Už se těším až to příjde, to budou druhé Vánoce ab

46

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Já jsem platila předem na jejich účet a poštovné vyšlo na 124 Kč an

47

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

pokud to nebylo pres noc venku tak by to nemuselo byt spaleno mrazem, ale treba jen z nedostatku svetla listy vybledly...takze nadeje umira posledni...

48

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Andi,ani náznak spály ?????
Já snad ani nebudu spát ...já mám taky objednané papillio,pak limu,lemon lime a picotee

49

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Marcelko moc se v tom nevyznám, ale zdá se mi že tam spála není an a na odrůdě Lima je i malé cibulátko ab. Ten papillio je ale menší než Germa a Lima, ale zase maličký taky není ab Ty lístky na něm jsou takové skoro jako průsvitné - tak nevím nevím s tím mrazem. Když mi je dovezli tak byly jako kus ledu :lol: No uvidíme časem jak si povedou....

50

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Průsvitné lístky jsem měla na cibulce co rostla pod zemí lístky byly dost velké ale nedosáhly na světlo.Kdo ví kde byly nežli jsi je vytáhla z krabice. Taky si nemyslím, že by měly být teďka omrzlé. an

51

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Andi Macek mi posílala v těch -16 st.a došly omrzlé poupata a nic se nestalo vykvetly a v poho ....a Vivčo trvalo to měsíc než to poslaly ac

52 Naposledy upravil: Macek (17-02-2010 20:59:46)

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Andi ,taky si myslím,že nějak zvlášť nezmrzly.Tohle jso am.které jsem koupila teď v neděli od pani,která je celou zimu pěstuje v garáži,kde netopí !!
http://sklad.obrazku.cz/t311996_P1100703.JPG
Taky si myslím,že to je nedostatkem světla.Než doputovaly z Holandska,pak teprve k nám....
Spála je vidět na cibuli jako červené stříkance,fleky,slupka je do červena...
třeba
http://sklad.obrazku.cz/t311998_P1100543.JPG

53

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak děkuji, už jsem klidná ab
Tak spálu nemají. Ty veliké cibule jsou oloupané ale červené flíčky na nich nejsou ag

54

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Jo,jo,to je velká výhoda....
Já už vyhlížím dopravu.......už někde holky jedou........http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3955.gif
Ale docela jsi mě potěšila.....

55 Naposledy upravil: Macek (18-02-2010 10:08:46)

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Eví  co Ty ,nevolali ????

56

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

ac Zatím nic Maci ac Já se snad nedočkám ac

57

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak to je docela trapný,jako jediná je máš zaplacený dopředu a dovezou je poslední....:mad:

58

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Tak mi právě dorazila "zásilka"  http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1700.gif
vykouklo na mě tohle....http://sklad.obrazku.cz/t312345_P1100705.JPG
Takže hned telefon....no hrozně se omlouvala,jak vypadly karty hvězdníků a cosi....
TAKŽE JÁ SI JEŠTĚ POČKÁM
http://www.smajlici163.wz.cz/3d/emoce/emoce09.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8722.gif

59

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

No tak to je teda pěkný, to už si asi dělají srandu :o Taky ten telefon asi brzy vezmu do ruky :o

60

Re: Miroslav Brát-velkoobchod

Ty jo Maci - to je něco!!!! Proto všechny obvolávali, měli v tom chaos - mě taky chtěli poslat nějaká semínka, která jsem si vůbec neobjednávala. Tak snad se brzy polepší a pošlou Ti vytoužené Amarylky....