31

Re: Purple Breeze

Myslím že tato odrůda je docela množivá.Ta moje má založené dole ale dvě mimča.

32

Re: Purple Breeze

Jo Miry mám zamraženej od tebe z léta pyl Izmenie  tak jsem to zkusila i s tím octem na bliznu.No nevím,je to přece již dost starej pyl,ale jedinej co mám.

33

Re: Purple Breeze

no mohl bych si zas vyndat nejakou Ismenii na pyl behem zimy, prece jen vykveteni Ismenie je nejvetsim prekvapenim, ktere jsem cekal - jestly venku vykvetou i za 3tydny tak doma to jsou skoro 2mesice, takze to pomalu, abych sazel

34

Re: Purple Breeze

Taky jsem uvažovala jestli nemám zasadit jednu cibulku,jenže kterou, tu tvoji ?krásně narostla má i vlastní malinké miminko teda 2 zrovna jsem to šla zkontrolovat a proto se mi nezdá trápit ji v květináči. Ze Slovenska od Beaty jsou malé (tam byla mateřská vyžraná mouchou  - teda už loni při dodání) a poslední možnost je hymenokalis  od Lenky ty jsou 4 a slušně velké, ale nevím jestli dost velké na kvetení. A tak to asi nebudu zkoušet .Žádná neraší a doma jsou krátkou dobu  od října.

35

Re: Purple Breeze

nejhorsi je nasoukat do kvč.ty dlouhe koreny, jde to spatne...kdyz vse pujde hladce, poslu klidne pyl...

36

Re: Purple Breeze

Tak dobře budu se zase spoléhat na tebe.  ab   ab   ab 
Štve mě, že se mi ještě nepovedlo zkřížit  Izmenii s něčím. ab  Ty dvě cibulky po matka červeny kolibřik+otec Hymenocallis od Beaty stále mám ale už zazimované. Jsou dost nestejně velké  .

37

Re: Purple Breeze

Karen, opravdu krasavice  an

38

Re: Purple Breeze

http://img.janforman.com/th/Snimek0162ebh.jpg http://img.janforman.com/th/Snimek0216i97.jpg

Dneska již rozkvetl i druhý květ,ale fotka se mi moc nepovedla tak se omlouvám.Zajímalo by mě, jestli jste někdo měli víc květů na jednom stvolu než tyhle dva. U mne měla ta cibulka i loni jen po dvouch květech.

39

Re: Purple Breeze

Karen normálně 4 ks.

40

Re: Purple Breeze

Já už si myslela, že tahle odruda má pokaždé jen dva. Tak to je fajn snad se taky dočkám více květů  ab   ab   ab

41

Re: Purple Breeze

Karen, jen těžko se dá slovy vyjádřit nádhera této rostliny, gratuluji, mít od ní miminko, tak si ho beru i do postele.

42 Naposledy upravil: karelex (06-12-2011 17:58:24)

Re: Purple Breeze

Kárlíčku já si myslím,že to nemůže být takový problém sehnat cibulku téhle krásky. Jednu mám slíbenou na Slovensko ,ale tu druhou ti klidně nechám. Byla teda hodně maličká,ale snad to do jara dožene. Napiš jestli  ji chceš.
Ty jsi z Prahy ,že.V lednu tam mám být na schůzi  chovatelů krysaříků.To by se dalo domluvit.

Teď jsem se dívala do objednávky  a mám tě napsanýho ještě na jednu cibulku a tu už taky mám tak bych to vzala pak najednou.  an

43

Re: Purple Breeze

to bys me mohla navstivit ag akorad  Ti ukazu zoranou zahradu  ab

44

Re: Purple Breeze

Ty ale nejsi přímo z Prahy,že.??  Ona mě tam poveze dcera autem a myslím,že nebude chtít nikam dál. Ještě nevím nic bližšího , ani jak to v ypadá časově.

45

Re: Purple Breeze

Karle,ty už ji máš ode mě.

46

Re: Purple Breeze

no Karle.. ja taky nevedel, ze mam nektery odrudy a dnes vim, ze je mam  ab
samozrejme Karen, nejsem Pražák, ba dokonce jsem takový Středozápadočech  ab

47

Re: Purple Breeze

Tak to je další trapas, to proto, že do dneška nemám jmený seznam, sešit na to už mám delší dobu, ale jak známo mám to v práci a jaksi na to není čas. Už se fakt těším do důchodu. Teď jsem 3týdny marodil a zrovna byla akreditace nemocnice (Motol) a tak se uklízelo. Můj vedoucí s kolegou mi uklidili cibule do malého skladu do krabic bez ladu a skladu, miminka naházeli do kýblu, no prostě hrůza.
Karen, za pokus to stojí někde se sejít, a ktomu miminku, mám ho prý od Jirky, ale když vidím tu tvoji fotku, tak se mi nechce zrušit můj původní úmysl. Rád bych jí měl

48

Re: Purple Breeze

Karle, já se ti nedivím.Raději mít dvě,než žádnou.Nikdy nevíš    an

49

Re: Purple Breeze

Karlíčku, beru na vědomí,klůidně ti nechám tu větší co měla jít na Slovensko, do jara naroste ta menší. Stejně tu mám ještě tu druhou pro tebe. Jestli jsi zapoměl, mrkni se dolu.
Ted se asi pár dnů neozvu, budeme malovat a nevím jestli půjde připojit počítač. 
Tak pak to do,mluvíme.

50

Re: Purple Breeze

Děkuji ti a těším se. Na malování sice není zrovna vhodné počasí, ale držím palce

51

Re: Purple Breeze

Pořád se k tomu nikdo neměl,až nyní řekla dcera že nám vymaluje,tak je to třeba využit. Stejně to bude náročný, dcera má dva pejsky  a miminko.

52

Re: Purple Breeze

Druhý stvol a zase mám jen ty dva květy ale stojí za to  an
http://img.janforman.com/th/IMG0028ixnh.JPG

53

Re: Purple Breeze

Je prekrásny.  an  Nemám slov. Neviem kde ju Jirko "vyhrabal"  ab  ale som rád že je a že sa tak dobre množí. Aspoň ju v krátkej dobe môžeme mať všetci. Mám malú cibuľku od Jirka a veľmi sa z nej tešm. Zatiaľ spí.
  Karen, ak by si mala peľ navyše a poslala mi ho, bol by som veľmi rád.  ad

54

Re: Purple Breeze

Myslím že klidně mohu, nemám s ním stejně co opylit. Dám vědět kdy to dám na poštu.

55

Re: Purple Breeze

Díky.  an

56

Re: Purple Breeze

Adresu mám ,jen pro jistotu jsi z Martina ?

57

Re: Purple Breeze

Karen, kdyby ti trocha zbyla taky bych brala.Děkuji  an

58

Re: Purple Breeze

Áno, z Martina.  an

59

Re: Purple Breeze

Heli, já byla tak pilná, že hnedka po ránu jsem oba květy obrala do jedné nádobky  a teď jak to tady čtu jsem se znažila  rozdělit - oddělit do druhé nádobky pro tebe. No nevím ,možná to nebude dost.Ale fakt jsem se znažila. Prašníky už byly hodně vyzrálé a nějaký pyl zůstal v květech. Už to mám v obálkách ale nevím jestli to nebudu posílat až zítra.Ještě upřesním.

60

Re: Purple Breeze

Tak pyl máte na cestě  an